گریز صلاح و یارانش از شکست در اولین گام/ پیروزی کیپ ورد مقابل غنا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سی و چهارمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آفریقا از روز شنبه ۲۳ دی ماه با حضور ۲۴ تیم در شش گروه چهار تیمی به میزبانی ساحل عاج آغاز شده است که در دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها ساحل عاج میزبان از سد گینه بیسائو گذشت تا کار خود را با پیروزی آغاز کند.

نیجریه یک – گینه استوایی یک

این مسابقات در دومین روز با برگزاری ۳ دیدار از گروه‌های A و B پیگیری شد که در اولین دیدار نیجریه و گینه استوایی به مصاف هم رفتند و تلاش دو تیم نتیجه یک بر یک را به همراه داشت که اولین تساوی جام ملت‌های آفریقا نام گرفت.

مصر ۲ – موزامبیک ۲

در دومین دیدار هم تیم ملی فوتبال مصر مقابل موزامبیک قرار گرفت و در یک بازی سخت در دقایق پایانی از شکست گریخت و به تساوی رسید. در این دیدار تیم ملی مصر تا دقیقه ۹۶ دو بر یک از موزابیک شکست خورده بود تا اینکه محمد صلاح پنالتی به دست آمده مصر را در دقیقه ۹۷ وارد دروازه موزامبیک کرد تا از شکست فرار کنند.

غنا یک- کیپ ورد ۲

دیدار پایانی دومین روز جام ملت‌ها هم بین تیم‌های غنا و کیپ ورد برگزار شد. دو تیم بازی پایاپایی را ارائه دادند و موقعیت‌های زیای هم برای گلزنی داشتند اما ایستادگی دیوار دفاعی دو تیم قابل تحسین بود اما این بازیکنان کیپ ورد بودند که در دقیقه ۹۲ دومین گل خود را به ثمر رساندند تا اولین بازی خود در جامل های ۲۰۲۳ را با پیروزی آغاز کنند.

برنامه دیدارهای سی و چهارمین دوره جام ملت‌های آفریقا به شرح زیر است:

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲
گروه A: ساحل عاج ۲ – گینه بیسائو صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
گروه A: نیجریه یک – گینه استوایی یک
گروه B: مصر ۲ – موزامبیک ۲
گروه B: غنا یک- کیپ ورد ۲

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
گروه C: سنگال – گامبیا، ساعت ۱۷:۳۰ در استادیوم چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
گروه C: کامرون – گینه، ساعت ۲۰:۳۰ در استادیوم چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
گروه D: الجزایر – آنگولا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲
گروه D: بورکینافاسو – موریتانی ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
گروه E: تونس- نامیبیا، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو
گروه E: مالی – آفریقای جنوبی، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه F: مراکش – تانزانیا، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو
گروه F: کنگو– زامبیا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی – گینه بیسائو، ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
گروه A: ساحل عاج – نیجریه ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
گروه B: مصر – غنا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲
گروه B: کیپ ورد- موزامبیک، ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی
گروه C: سنگال- کامرون، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
گروه C: گینه – گامبیا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲
گروه D: الجزایر – بورکینافاسو، ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
گروه D: موریتانی – آنگولا، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
گروه E: تونس – مالی، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲
گروه F: مراکش- کنگو، ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو
گروه F: زامبیا- تانزانیا، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو
گروه E: آفریقای جنوبی – نامیبیا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی – ساحل عاج، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
گروه A: گینه بیسائو – نیجریه، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی
گروه B: کیپ ورد – مصر، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی
گروه B: موزامبیک – غنا، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
گروه C: گامبیا – کامرون، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
گروه C: گینه – سنگال، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
گروه D: آنگولا – بورکینافاسو، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو
گروه D: موریتانی- الجزایر، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲
گروه E: نامیبیا – مالی، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه لورن پوکو، سن پدرو
گروه E: آفریقای جنوبی – تونس، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو
گروه F: تانزانیا – کنگو، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو
گروه F: زامبیا – مراکش، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو

یک هشتم نهایی

شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۷: تیم اول گروه D – تیم سومB/E/F، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
بازی شماره ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه C، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۹: تیم اول گروه A – مقام سوم C/D/E، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
بازی شماره ۴۰: تیم دوم گروه B – تیم دوم گروه F، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو

دوشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۱: تیم اول گروه B – مقام سوم A/C/D، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی
بازی شماره ۴۲: برنده گروه C – مقام سوم A/B/F استادیوم چارلز کونان بانی، یاموسوکرو

سه شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲

بازی شماره ۴۳: برنده گروه E – نایب قهرمان گروه D، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آمادو گون کولیبالی، کورهوگو

بازی شماره ۴۴: برنده گروه F – نایب قهرمان گروه E، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه لوران پوکو، سن پدرو

یک چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۵: برنده دیدار بازی ۳۸ – برنده دیدار بازی ۳۷، ساعت ۲۰:۳۰ ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
بازی شماره ۴۶: برنده دیدار بازی ۴۰ – برنده دیدار بازی ۳۹، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۷: برنده دیدار بازی ۴۳ – برنده دیدار بازی ۴۲، ساعت ۲۰:۳۰ در مقابل مسابقه برنده ۶ استادیوم صلح بواکه
بازی شماره ۴۸: برنده دیدار بازی ۴۱ – برنده دیدار بازی ۴۴، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو

نیمه نهایی

چهار شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۹: برنده دیدار بازی ۴۵ – برنده دیدار بازی ۴۸، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
بازی شماره ۵۰: برنده دیدار بازی ۴۷ – برنده دیدار بازی ۴۶، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

رده بندی

شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۱: بازنده دیدار بازی ۴۹ – بازنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

نهایی

یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۲: برنده دیدار بازی ۴۹ – برنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.