کمیته ملی المپیک آمار دروغ داده است/ باج خواهی؟ طلب کشتی را می‌خواهم/ گرین‌کارتم باطل شده است

بر اساس گزارش ها شفافعلی رضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با تسلیت درگذشت محمدرضا یسدانی قرم به اصحاب رسانه گفت: وی سال ها برای کشتی تلاش کرد و امیدوارم جایگاه بزرگی داشته باشد. به خانواده ایشان و جامعه ورزش تسلیت می گویم.

وی با بیان اینکه اخیراً 4 رئیس فدراسیون فوت کرده اند، گفت: دعا کنید پنجم شوم و شهید شوم.

منشی تاکید کرد: از روز اول قول دادم انتخابی را جدی بگیرم و کشتی گیران هم جدی بگیرند، کاری ندارم، دوره ام را می گویم، بله، انتخاب های خوب و دقیقی وجود خواهد داشت. نام فهرست نشده شما

رئیس فدراسیون کشتی گفت: سال هاست که قهرمانی کشور را جدی نمی گیرند. پژمان از مرحله اول تا مرحله سوم زحمت زیادی کشید. این عادلانه نیست که همه در ژوئن انتخاب شوند. آیا یارانه 45 تومانی برای همه ماهی ها عادلانه است؟ نمی دانم. هرکس بر اساس چیزی که آورده باید سوار دوچرخه باشد. عدالت به همه به یک چشم نگاه نمی کند.

وی افزود: بلند می شدم تا از دو کیلومتری منصور برزگر را ببینم. مربی من محسن کاوه یا فلاح بود که از من انتقاد می کند اما به او احترام می گذارم و امیدوارم حرمت محمد بنا را حفظ کنند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به حواشی وزن 92 کیلوگرم کشتی آزاد تصریح کرد: 8 داور فیلم مسابقه را تماشا کردند که 5 نفر به فیروزپور و 3 نفر به سید رای دادند، من صادقانه صحبت می کنم و امیدوارم هیچکس حقش ضایع نشود. ، باید از بصری تشکر کرد که یک بار هم اعتراض نکرد و به او تبریک گفت، بدون حرف به ما داد، اینها را باید دید. من شهرتم را روی کشتی گذاشتم و خیلی ها به من گفتند: «نرو کشتی، تو را می زنند» و «خدا رحمتت کند».

دبیر بیان کرد: 2 سال است که برنامه بازی های آسیایی و جهانی تعطیل شده است، من با صداقت صحبت کوچکی کردم اما هنوز در این مورد صحبت نکرده ام، نگاه بچه ها به تیم ملی هم مهم است. این رابطه.” من در بازی های آسیایی اشتباه کردم، به خاطر مصدومیت از ناحیه کتف رفتم، تفاوت من با روسای فدراسیون های دیگر این است که این راه را رفتم.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک اعلام کرده تیم اول به بازی های آسیایی می رود، گفت: هنوز به توافق نرسیده ایم و منتظر حضور تیم جدید المپیک هستیم. کمیته تصمیم نمی‌گیرد که به اندازه‌ای که پرداخت می‌کنند درخواست مدال کنند، ما مربیان و کشتی‌گیران تصمیم می‌گیریم.

دبیر شورای عالی ورزش با اشاره به حواشی کمیسیون ورزشکاران، تصریح کرد که کمیسیون ورزشکاران مهندسی است و صالحی امیری نیز قول داده بود که اگر صلاح را بدانید، سوریان ثبت نام نمی کند، از بین 4 نفر انتخاب می شود. چرا خورشید در انتخابات شرکت نکرد، اما دیدیم، وقتی او را ملاقات نکردیم، خورشید آن را از نزدیک دید و شنید. هیئت اجرایی می گوید باج می خواهم، اما کشتی می خواهد، چه باج؟ من خیلی کار دارم، کمیته بودجه رشد کرده نه بودجه قهرمانی. قبل از انتخابات کمیته ملی المپیک مفصل صحبت خواهم کرد. ما دنبال جنگ و نبرد نیستیم، به کشتی حق بدهید. همچنین نحوه توزیع بودجه کمیته ملی المپیک را توضیح خواهم داد و در مورد دروغ هایی که گفته اند و بدنام کرده اند صحبت خواهم کرد.

وی گفت: از نیروهای امنیتی برای سوار نشدن به کشتی ایران و آمریکا تشکر می کنم، این درگیری فقط یک بازی دوستانه است. کشتی ما پشت سر روسیه و آمریکاست و من گفتم هر چه با آنها رقابت کنیم برای ما خوب است. باختن اینجا مشکلی نیست، ما دوستانه به نظر می رسیدیم، اما متأسفانه اتفاقی افتاد که من را آزار داد و یک سری دروغ های بد نوشتند، مثلاً گفتند گرین کارت دارم. من بعد از المپیک سیدنی گرفتم اون موقع خیلی ها گرفتم 6-7 سال پیش انصراف دادم و گرین کارتم رو کنسل کردم هرکی گرین کارت داره میتونه ویزا بگیره؟ وقتی برای گرفتن ویزا به دبی می روم یعنی چه؟ چرا گرین کارت را پس دادی؟ سفارت آمریکا دیروز ایمیل زد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه گفته می شود در آمریکا دارایی است، تصریح کرد: هرچه بگویند در آمریکا دارم چیزی ندارم که از آنها و معیشت آنها بگیرم. نامه ای به سفارت آمریکا و فدراسیون کشتی نوشتم. یکی از رفقای ما 5 ساعت حبس بود، اگه بازی دوستانه بود چی؟ اینجاست که ما آمریکا را به جام تختی دعوت می کنیم؟ ما واقعاً از برخورد آنها شکایت داریم. کشتی گیران آنها با بچه های ما دوست هستند.

وی افزود که رسانه هایی مانند فاکس نیوز مایل به برگزاری این نشست نیستند. من هم از طرف یکی دو نفر شکایت کردم. من یک دیوانه را آوردم، ایمیل را کپی می کرد، من برای این شخص از کلمه جاسوس استفاده می کنم. یک نفر هم در فضای مجازی مطالبی را مطرح می کرد.

پاسخ به این سوال که آیا فرد می تواند بدون ویزا به آمریکا برود؟ ما آنها را دعوت می کنیم، بهترین برخورد را می کنیم، از آنها می خواهیم در فرودگاه ویزا بگیرند.

“برنامه شما برای نگرفتن ویزا چیست؟” او گفت: من بخشی از تیم هستم و اعضای تیم شناخته شده هستند. ما دوست داریم خوب رفتار کنیم، دیدگاه ما یک مبارزه دوستانه است و دوست نداریم آن را سیاسی کنیم.

آیا با وزارت ورزش اختلافی دارید؟ رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: ما هیچ اختلافی با وزارت ورزش نداریم، سجادی قول داده که این هفته پرداخت کند. او دوست و همکار ما است و از او می خواهیم که با نزدیک شدن به بازی های آسیایی به ما کمک کند، اکنون زمان کمک و حمایت است. چرا از کمیته ملی المپیک ناراحتم؟ چون یک ماه قبل از بازی های آسیایی قیمتی برای پول وجود نداشت. ما 14 میلیارد دلار به وزارت ورزش بدهکاریم، مخلص وزارتخانه هستیم، امیدواریم در بازی های آسیایی و المپیک پاریس به ما کمک کنند تا نتیجه بگیریم، من دنبال شوک نیستم، می دانم کشتی چقدر مهم است. نتیجه المپیک و بازی های آسیایی است.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره مصاحبه های ورزشکاران خارجی با رسانه های خارجی گفت: تصمیم گیری با وزارت ورزش است، ورزشکاران در این امور زرنگ هستند.

“اگر نمیخواهی بگویی، گفتی منظورت چیست؟” رئیس فدراسیون کشتی گفت: جمله «دبیر باج می خواهد» اذیتم کرد. کمیته ملی المپیک نامه ها و آمارهای نادرستی نوشته است. به ما پول می دهند که به جانبازان شما بدهیم، اما به عنوان کمک هزینه به ما می دهند یا ما از سازمان برنامه و بودجه پول می گیریم، به حساب کمیته می ریزند و به عنوان کمک ما رفتار می کنند.

وی گفت: ممکن است دو کشتی گیر شما به دلیل سه غیبت از کمیسیون ورزشکاران حذف شوند. فردی که به عضویت هیات اجرایی در می آید ثانیاً 6 نفر از اعضای مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک هستند و بقیه الکی هستند. من خودم سال ها در کمیسیون هستم و بعد از انتخابات همه آن 6 نفر سودی نخواهند برد.