کفاشیان: مارادونا دوست داشت بازی پرسپولیس و استقلال را ببیند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرنگار آنلاین گفت که با درگذشت دیگو مارادونا ، برخی اخبار این اسطوره فوتبال آرژانتین در ایران بررسی می شود. در این خبر ، مارادونا قبل از انتخاب کارلوس کوروس گزینه ای برای تیم ملی فوتبال ایران بود و برخی از نمایندگان در زمان ریاست علی کفاشیان در فدراسیون ایران با مارادونا گفتگو کرده بودند.

کفاشیان در مصاحبه با آنلاین در پاسخ به این خبر گفت مارادونا از نظر فنی مربی ضعیفی است و بنابراین گزینه جدی برای تیم ملی ایران نیست و به طور رسمی مورد بحث قرار نگرفته است. وی گفت: مارادونا برای رونمایی از اسپانسر تیم ملی ایران و تماشای دربی باید به تهران می رفت اما در نهایت این اتفاق نیفتاد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال همچنین به تصویب اساسنامه جدید فدراسیون اشاره کرد. وی با بیان اینکه بازنشستگان در حال حاضر نمی توانند برای پست های رئیس جمهور ، دبیرکل و خزانه دار ثبت نام کنند ، اظهار داشت: در انتخابات پیش رو برای هیچ کس لابی نمی کنم.

جزئیات گفتگوی سازندگان کفش به شرح زیر است:

خبرگزاری آنلاین – پیش بینی شما از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال با رای بالا؟

– علی کفاشیان: آره؛ قوه مقننه 100٪ به اصلاح اساسنامه رأی مثبت داد. دوستانی که با آنها صحبت کردیم گفتند مهمترین مسئله فدراسیون انتخابات است که نیاز به تصویب قانون دارد. همچنین ایراداتی به قانون اساسی جدید وارد شده که بی اهمیت است و باید پس از انتخابات به آنها پرداخت. انتخابات براساس قانون اساسی جدید برگزار می شود و هیئت مدیره باید تاریخی را برای آن تعیین کند.

* آیا بازنشستگان می توانند برای سمت ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کنند؟

– خیر ، قوانین فدراسیون فوتبال همچنان مطابق با قوانین کشور سازمانی عمومی و غیردولتی است. یعنی توسط قانون ایالتی تنظیم می شود. فیفا یک سال به فدراسیون فرصت داد تا پس از انتخابات این تعریف را تغییر دهد و فدراسیون را به یک سازمان مستقل ، غیردولتی و غیرانتفاعی تبدیل کند. تنها محدودیت سنی برای ریاست جمهوری 65 سال بود که اکنون حذف شده است. در حال حاضر ، رئیس ، دبیرخانه و خزانه داری فدراسیون مشاغل محسوب می شوند و بازنشستگان نمی توانند این سمت ها را بپذیرند ، اما خدمت در هیئت مدیره مسئله ای نیست.


تصویر مجمع فدراسیون فوتبال

* اما در قانون اساسی جدید تصویب شده ، فدراسیون به عنوان یک سازمان غیر دولتی و غیرانتفاعی تعریف شده است. حیدر بحروند ، رئیس فدراسیون ، در سخنان خود گفت که انتخابات براساس قانون اساسی جدید برگزار می شود. این بدان معنی است که بازنشستگان می توانند برای ریاست جمهوری نیز ثبت نام کنند.

– همانطور که گفتم ، فیفا در تعریف قانونی فدراسیون فوتبال یک استثنا قائل شد و گفت شما می توانید این تعریف را بعد از انتخابات تغییر دهید. فقط یک سال گذشته است. در حقیقت ، فیفا اذعان کرده است که فدراسیون فوتبال یک سازمان عمومی و غیردولتی است و ما باید پس از انتخابات آن را تغییر دهیم.

* آیا برای عضویت در هیئت فدراسیون فوتبال یا پست های دیگر ثبت نام کرده اید؟

– نه کافی. مطمئناً ، من تجربه و استعدادی دارم اما قصد بازگشت به فدراسیون را ندارم. می خواهم بگویم که هر کجا که بتوانم مشاوره خواهم داد و به خدمت فوتبال خواهم پرداخت.

* با توجه به نفوذ و ارتباطات شما در مجمع فدراسیون فوتبال ، آیا می توانید برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری گزینه خاصی را لابی کنید؟

– باید بگویم که همه نامزدها دوستان من هستند که توانایی اداره فدراسیون را دارند. اگر بخواهم از کسی حمایت کنم ، این یک داستان است! اعضای مجمع می توانند در مورد گزینه ها و شناختن یکدیگر به تفاهم برسند. بنابراین من برای کسی لابی نمی کنم.

* از این بحث بگذریم. اخیراً گزارش شد که دیگو مارادونا قبل از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ، یکی از گزینه های فدراسیون بود. آیا شما این را تأیید می کنید؟

– در آن زمان گزینه های مختلفی پیشنهاد شد. مارادونا از نظر فنی بسیار ضعیف بود و مشکلاتی داشت که ما زیاد آنها را در نظر نمی گرفتیم. ما فقط می خواستیم یک بار او را برای افتتاح نام تجاری اسپانسر پیراهن تیم ملی به تهران دعوت کنیم. او همچنین علاقه مند بود. او عاشق ایران بود و می خواست بازی پرسپولیس و استقلال را با همه تماشاگران ببیند. او در حال مذاکره با مارادونا بود اما نتوانست به ایران برگردد زیرا کار تمام نشده بود. در آخر باید بگویم که او گزینه جدی برای تیم ملی نبود.


مارادونا و محمد رضا خلعتبری ، بازیکنان تیم ملی ایران در تیم الوصل امارات

* خبر مذاکره برخی از نمایندگان با مارادونا برای مربیگری تیم ملی از طریق فدراسیون فوتبال چقدر صحت دارد؟

– ممکن است برخی صحبت کرده باشند و دستورالعمل هایی داده باشند ، اما مارادونا از نظر فنی ضعیف بود. نام او از توانایی فنی اش بزرگتر است. وقتی مارادونا سرمربی آرژانتین شد ، این تیم از صعود به جام جهانی بازماند. او از نظر فنی یک مربی قوی نبود.

* چرا سفر مارادونا به تهران برای گشودن نام تجاری اسپانسر پیراهن تیم ملی شکست خورد؟

– دقیق یادم نیست ، اما ظاهراً او دچار مشکل شده بود.