کشف لوله‌های انتقال مواد آتش‌زا از فلسطین اشغالی به لبنان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، ارتش لبنان بامداد چهارشنبه از کشف لوله‌ها و شلنگ‌هایی برای انتقال مواد آتش‌زا از فلسطین اشغالی به جنوی این کشور خبر داد.

ارتش لبنان طی بیانیه‌ای گفت که در جریان گشت مشترک با یونیفل در حومه شهرک «اللبونه» در جنوب این کشور، ۳ شلنگ را که توسط صهیونیست‌ها از اراضی اشغالی به لبنان کشیده شده تا مواد آتش‌زا را منتقل کند، کشف کردند.

به نوشته وبگاه شبکه «المیادین»، در این بیانیه آمده است: «یک یگان تخصصی ارتش با حضور اعضای یونیفل برای خنثی کردن آن تلاش کرد که در جریان آن ارتش و اعضای یونیفل در معرض آتش خصمانه قرار گرفتند که تلفاتی در پی نداشت».

ارتش لبنان ادامه داد: «گشت مشترک دیگری در حومه شهرک عیتا الشعب در جنوب نیز دو شلنگ مشابه پیدا کرد که از مرکز پایگاه تل‌الراهب دشمن اسرائیلی کشیده شده بود و یک واحد ارتش تخصصی نیز برای خنثی کردن آنها کار کرد».

ارتش لبنان در پایان تاکید کرد که با هماهنگی یونیفل به اقدامات لازم برای نظارت بر وضعیت در مرز جنوبی ادامه می‌دهد.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.