کرونا ما را فرسود – آوای البرز

همه افراد توانایی ذهنی یکسانی ندارند.

به گزارش روزنامه آوای البرز ایران وی نوشت: “من فکر می کنم که ادامه کار سخت است ، من فکر کردم فقط چند ماه است که در کرونا هستیم ، اما یک سال گذشته است و زندگی هنوز طبیعی نیست.” “حالا آنها به من گفتند که دو ماسک بزن. من خسته شده ام.” “من به هیچ چیزی احتیاج ندارم ، من یک زندگی عادی می خواهم. می توانم به دانشگاه بروم ، با دوستانم معاشرت کنم و در خیابان ها آزادانه قدم بزنم. فکر می کنم دیگر در سال جدید تحمل این محدودیت ها را ندارم.” من همه خسته ام. آنها می گویند که آن را پیدا کرده اند ، اما من می بینم که فاصله من دیگر ارزش آن را ندارد. می دانید چرا؟ “زیرا ما خسته شده ایم.”

در اینجا چند نقل از کسانی که می گویند بیماری بیماری کرونا قلب ناتوان کننده است آورده شده است. آنها می گویند زندگی آنها یک سال فوق العاده بوده است و بیشتر احساس خستگی و خستگی می کنند. گفته می شود که همه افراد توانایی یکسانی ندارند و درآمد کمتری دارند و اکنون فکر اینکه باید سال جدید را با تاج و محدودیت های آن شروع کنند ، آنها را آزار می دهد.

آیا تاج گذاری یک بحران جهانی نیست و علاوه بر ما ، آیا مردم در مناطق مختلف جهان بار یکسانی را تحمل می کنند؟ دیدن این شباهت ها تا چه اندازه توانایی ما را برای کنار آمدن با بحرانی که زمان حل آن مشخص نیست افزایش می دهد؟ آیا راهی برای مقابله با این سوختگی وجود دارد؟ با نزدیک شدن به سال نو ، چگونه باید خود را برای جلوگیری از این بحران آماده کنیم؟

آیا همه ما در یک قایق نشسته ایم؟

ناسنین-آ ، دانشجوی معماری ، یکی از کسانی است که می گوید در پوشیدن لباس تاج تحمل ندارد و می گوید نمی تواند خودش را با کشورهای دیگر مقایسه کند. به نظر وی ، از ابتدای این اپیدمی ، او هرگز احساس نکرده است که او با بقیه جهان یک مشکل مشترک دارد: “راستش ، من از کسانی نیستم که فکر می کنم شما سخت کار می کنید و قوی می شوید. درست است که در کشورهای دیگر آنها یک سال دچار بحران شده اند ، اما روش مدیریت آنها بسیار متفاوت از روش ما است. بگذارید مثالی از این نوع تغییر ویروس را برای شما بیاورم. در ملبورن ، استرالیا ، آنها یک نوع جهش یافته از ویروس را کشف کردند و بلافاصله شهر را تأیید کردند. اما آنها در اینجا چه کردند؟ آنها هشدار دادند. این برای افراد بسیار خسته است که هر روز برای گذران زندگی مجبور به ترک خانه هستند. “صادقانه بگویم ، شرایط سخت اقتصادی خستگی ما را تشدید می کند و ما نمی دانیم که چگونه می توانیم با این شرایط کنار بیاییم.”

دکتر الهاشیمی ، روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: “این وضعیت فقط به کشور خودمان محدود نمی شود.” امیرحسین جلالی سر تکان داد. در جامعه ای با آزادی های اجتماعی بیشتر ، روابط اجتماعی ، آداب و رسوم اجتماعی ، کارناوال ها ، جشن ها و فرصت های رایگان برای افراد برای مشارکت در امور عمومی به طور طبیعی فشار بیشتری بر شهروندان این جوامع وارد می کند ، و او همچنین محدودیت های یک اپیدمی مانند کوید را ایجاد می کند -19 ما اغلب در مورد اعتراضات ضد تحریم ، محدودیت های جدی و اعمال مقررات منع رفت و آمد در کشورهای مختلف می شنویم. اما در کشور ما شرایط خاصی وجود دارد؛ این به این دلیل است که به دنبال طولانی شدن همه گیری ، پیامدهای اجتماعی زیادی داشته است. “حوادثی مانند سیل ، ناآرامی های اجتماعی ، رکود بی سابقه ، محدودیت های شدید در شرایط اقتصادی زیستی شهروندان و سپس همه گیری ها رخ داده است که تحمل آن دشوار است.”

دکتر. به گفته جلالی ، این مشکل در کشور ما چندان رایج نیست و در ابتدای اپیدمی این تصور وجود داشت که مردم کشور ما روی یک کشتی نشسته اند و این مسئله مردم مناطق دوردست جهان است. این مشکل ما بود اما کم کم اوضاع تغییر کرد. اگر اکنون یا در آینده به وضعیت واکسیناسیون نگاه کنید ، می توانید تفاوت کشورهای مختلف را مشاهده کنید. این مسئله به عنوان یک مشکل مشترک شناخته شده است که نابرابری را در نحوه برخورد دولت ها با مسئله تاج و میزان توانایی دولت ها برای مراقبت از شهروندان و تأمین حمایت و کمک اجتماعی به آنها می داند. اکنون در کشور ما ، طبق یک نظرسنجی منتشر نشده ، مردم تهران بیشترین احتمال را دارند که باور داشته باشند که واکسیناسیون نابرابر خواهد بود. اگرچه از ابتدا گفته شده است که این سطح از درک نابرابری برای همه مشکلی ایجاد نمی کند و ویروس کرونا دموکراتیک است و فقیر و غنی را به رسمیت نمی شناسد. “اکنون می توان نحوه مراقبت از افراد و افراد راحت تر را با راحت ترها مقایسه کرد.”

چگونه شرایط را تحمل کنیم

رضا ، صاحب یک فروشگاه لباس ، یکی از کسانی بود که با دیدن اوضاع عمومی بقیه جهان ، داستان کرونا را به قول خودش قابل تحمل تر کرد: “من در یک سال بسیاری از آن را از دست دادم. اکنون من همه لباس های زمستانی من را به انبار برسان. چرا مردم به دلیل کرونا و مشکلات مالی به آن توجه نمی کنند؟ “” اما من به خودم گفتم مشکلی وجود ندارد.

دکتر. جلالی می گوید: “عدم اقدامات پیشگیرانه برای انطباق با این شرایط ، محدودیت های دستگاه های الکترونیکی ، ابزارهای مجازی برای ارتباط با خرابی اطلاعات ، ناکافی بودن سیستم تصمیم گیری و مداخله در بحران ، همگی به کاهش جدی سرمایه اجتماعی در سالهای اخیر. راه حلهایی وجود دارد ، اما در عین حال ، این تصمیمات را نمی توان نادیده گرفت ، و ما باید بپذیریم که محدودیت برای دور نگه داشتن ما از بیماری ، و موانع بیشتری که حاصل می شود قطعاً بهتر از آزادی عمل است ، ضمن حفظ ارتباطات مجازی و تلاش برای برقراری ارتباط با آشنایان و ایجاد روابط اجتماعی ، به ویژه در فضاهای آزاد ، کلیه سلامتی در نظر داشته باشید که رعایت اصول ، ابتکارات فردی و فعالیت بدنی در این شرایط همیشه تأثیر مثبتی دارد ، اما یک این گروه همچنین گفت: “جامعه بدون داشتن چشم انداز روشن از آینده نمی تواند با شرایط دشوار کنار بیاید.”

به گفته این استاد دانشگاه ، حتی در صورت عدم شیوع همه گیر ، هنگام مواجهه با تروما و بحران ، واکنش افراد بسته به وضعیت آنها متفاوت است و در طی یک اپیدمی همچنان پابرجاست ، با همه تفاوت ها ، این تجربه ای است که با دیگران در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود جهان‌ تنش هایی که ما از آن عبور می کنیم بسیار طبیعی است و می تواند ما را به هم نزدیک کند. اما از آنجا که این یک مشکل مزمن و طولانی مدت است و مردم به دلیل توانایی های مختلف ذهنی خود می توانند شکست را تحمل کنند ، تغییر از تفریح ​​عمومی برای همه متفاوت است. مشکل تفاوتهای فردی مهم است. با بالغ شدن ذهنی ، زندگی را از منظر طولانی مدت می بینیم. به نظر می رسد اکنون دوران کوئید است ، ما بسیاری از سرگرمی ها را از دست دادیم ، اما این چشم انداز آینده احتمال شکست را کاهش می دهد. البته ، تحقیقات جدید تجربی متناسب با ایده ای نیست که من را نمی کشد ، پیشرفت نمی کند و خیلی چیزها اگر ما را نکشد ، ما را ضعیف می کند. اما ما به استقامت منفعل هدایت نمی شویم ، می توانیم محدودیت ها را ببینیم و بر آنها غلبه کنیم.

کرونا بسیاری از ما را فلج کرده است ، اما می دانیم که چاره ای جز تحمل آن نداریم. “با مدیریت محتاط کرونا ، با سیستم اطلاعاتی جامع و یکپارچه و گشودگی مالی اندک ، می توانیم در سال جدید با کمک خلاقیت شخصی خود در برابر این شرایط مقاومت کنیم.”

انتهای پیام