کرونا، گرسنگی را در جهان افزایش داد

در این گزارش که توسط 5 آژانس سازمان ملل متحد مشترکاً تألیف شده ، آمده است که تلاش های جهانی برای پایان دادن به گرسنگی تا سال 2030 ادامه خواهد داشت و برای حل این مشکل اقدامات لازم است.

سازمان بهداشت جهانی ، صندوق کودکان ملل متحد ، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد ، صندوق بین المللی توسعه کشاورزی ، برنامه جهانی غذا و پنج آژانس سازمان ملل در گزارش مشترک “امنیت غذایی و تغذیه” در world: میلیون ها نفر در جهان ، بسیاری از آنها کودک ، در معرض خطر هستند.

در مقدمه این گزارش ، این اپیدمی به عنوان اصلی ترین عامل افزایش گرسنگی در جهان و به خطر انداختن زندگی و معیشت مردم ذکر شده است.

پنج آژانس سازمان ملل در این گزارش ابراز خوشبینی کرده اند که با افزایش اقدامات دیپلماتیک در “یک مرحله حساس” امنیت غذایی جهانی بهبود می یابد.

بر اساس این گزارش ، میزان گرسنگی جهان در سال 2020 از افزایش جمعیت پیشی گرفته است ، به طوری که تخمین زده شده است که 9.9٪ از جمعیت جهان در سال گذشته دچار سوishedتغذیه باشند ، در حالی که این میزان در سال 2019 از 8.4٪ بود.

گزارش سازمان ملل نشان می دهد بیش از نیمی از کسانی که در فقر غذایی زندگی می کنند در آسیا زندگی می کنند ، با حدود 418 میلیون نفر در آسیا ، بیش از یک سوم یا 282 میلیون نفر در قاره آفریقا زندگی می کنند. حدود 60 میلیون نفر در آمریکای لاتین دچار سوourتغذیه هستند. با این حال ، بیشترین میزان گرسنگی در جهان در آفریقا ثبت شده است ، جایی که 21 درصد از جمعیت این قاره از گرسنگی رنج می برند.

پنج آژانس سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کردند که نتایج ارزیابی های سال 2020 غم انگیز است ، بیش از 2.3 میلیارد نفر در سراسر جهان از غذای کافی در طول سال محروم هستند و نابرابری جنسیتی افزایش یافته است ، از هر 10 مرد 10 سوn تغذیه 10 مرد و 11 زن امنیت غذایی خود را از دست می دهند.

بر اساس این گزارش ، تا سال 2020 بیش از 149 میلیون کودک زیر پنج سال به دلیل عدم امنیت غذایی به درستی رشد نخواهند کرد. بیش از 45 میلیون نفر کم وزن و 39 میلیون نفر چاق هستند.

براساس این گزارش ، حدود سه میلیارد نفر از جمله کودکان و بزرگسالان به دلیل کمبود غذا قادر به خوردن غذا مناسب نیستند و یک سوم زنان پس از زایمان از کم خونی رنج می برند. این بیماری همه گیر رکود اقتصادی را به وجود آورد و همه تلاش های جهانی برای پایان قحطی را به تأخیر انداخت.

در کشورهایی که دارای آب و هوای نامناسب ، مشکلات اقتصادی یا نابرابری جنسیتی هستند ، وضعیت حتی بدتر است.

علیرغم همه تلاش ها ، سازمان ملل تخمین می زند که تا سال 2030 تعداد 660 میلیون گرسنه در جهان وجود داشته باشد.

پنج آژانس سازمان ملل در پایان گزارش خود شش راه “مسیر انتقال” را تشریح کردند و از کشورهای جهان خواستند که اقدامات بشردوستانه ، توسعه صلح در مناطق آسیب دیده ، بیمه ، تقویت مقاومت افراد آسیب پذیر و بهبود اقتصاد مشکلات ، کاهش هزینه های غذا ، تداخل در زنجیر. تسریع در توزیع غذا ، رفع فقر و نابرابری های ساختاری ، امکان تغییر و پایان گرسنگی.

این گزارش بر لزوم توانمند سازی زنان و جوانان تأکید می کند ، یا به این دلیل که جهان اکنون برای رفع گرسنگی تلاش می کند یا مدتها پس از پایان همه گیری با اثرات فزاینده قحطی روبرو است.