کره شمالی: کیشیدا مایل است با کیم دیدار کند

به گزارش آوای البرز، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی همچنین گفت، بهبود روابط دوجانبه بین ژاپن و کره شمالی به این بستگی دارد که آیا توکیو بتواند تصمیمات سیاسی عملی بگیرد یا خیر.

به نقل از خبرگزاری رویترز، خواهر کیم جونگ اون رهبری کره شمالی همچنین ادامه داد: فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن باید بداند که چون می‌خواهد و تصمیم گرفته است، به این معنا نیست که می‌تواند با کیم جونگ دیدار کند یا رهبری کشورمان با او ملاقات می‌کند.

به گزارش آوای البرز، وی افزود: آنچه واضح است این است که وقتی ژاپن با پیونگ یانگ مخالفت می کند و حقوق حاکمیتی آن را نقض می‌کند، دشمن ما محسوب می‌شود و بخشی از هدف خواهد شد.

کیشیدا گفته که می‌خواهد با کیم جونگ اون بدون هیچ پیش‌شرطی گفت‌وگو کند و شخصا بر تلاش‌ها برای برگزاری نخستین نشست رهبران دو کشور در ۲۰ سال گذشته نظارت دارد.

خواهر کیم جونگ اون که در حزب حاکم کره شمالی نیز فعالیت دارد، ماه گذشته میلادی گفته بود، کیشیدا شاید یک روز به پیونگ یانگ بیاید.

کیم یو جونگ همچنین گفته بود: اگر ژاپن تصمیمی سیاسی بگیرد تا مسیر جدیدی را برای بهبود روابط بر اساس احترام متقابل و رفتار محترمانه فراهم کند، به نظر من این دو کشور می‌توانند آینده جدیدی را پیش روی خود داشته باشند.

310310

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.