کدام گروه از دانش‌آموزان مشمول بازگشایی مدارس نمی‌شوند؟

محمد محسن بیگم گفت که همزمان با بازگشایی مدارس ، دستورالعمل های بهداشتی در حال پیگیری است: “توجه داشته باشید که همه دانش آموزان از اول فوریه در بازگشایی مدارس مشارکت نخواهند داشت و فقط گروه هایی از دانش آموزان که نیاز به آموزش شخصی بیشتری دارند به مدارس می آیند.

دانش آموزان کلاس اول و دوم مدارس ابتدایی و متوسطه برای دوره های مهارت آموزی و کارگاهی به مدارس می آیند. علاوه بر این ، در شهرهای آبی ، کمتر از 50 نفر در مدارس ، عمدتا در مناطق روستایی ، در تمام مقاطع تحصیلی زندگی می کنند. “

محسن سنبگی گفت: به منظور رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی ، بیش از 10 دانش آموز در کلاس غیبت و حداکثر 15 دانش آموز مجاز به حضور در کارگاه های هنرستان شده اند.

مدیر کل بهداشت و آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون دستورالعمل های بهداشتی با وزارت بهداشت تدوین و در سپتامبر ابلاغ شده مبنای بازگشایی مدارس است ، اظهار داشت: خانواده ها به دلیل محدود بودن و محدودیت حضور دانش آموزان ، نگران نباشند. پروتکل های بهداشتی دقیق تر خواهند بود.

وی گفت: مدارس در شهریور ماه بودجه ای برای ضد عفونی و شستن دست دریافت کردند و از آنجا که مدارس را بازگشایی نکرده ایم ، می توانند با استفاده از همین اعتبارات اعتبارات لازم را خریداری کنند.

بخشی از توصیه های بهداشتی برای بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر اعلام شد:

خانواده ها و دانش آموزان باید از علائم بیماری ویروس کرونا قلب آگاه باشند تا بتوانند علائم بیماری را بدون نگرانی در مورد آن شناسایی کنند و در صورت مشاهده علائم دانش آموزان یا اعضای خانواده از اعزام دانش آموزان به مدرسه خودداری کنند. استفاده از کانال های مجازی مختص مدارس برای گزارش و ارائه اطلاعات لازم در مورد بیماری در استان و کشور ضروری است.

بازگشایی مدارس منوط به امکانات کامل ضدعفونی کننده در مدارس ، امکان استفاده از صابون و محلول های ضدعفونی کننده مناسب دست و تهیه صندلی مناسب برای صندلی ها در کلاس ها و سالن های مدارس است. موارد ذکر شده باید به مقدار کافی در دسترس باشد.

حداکثر حضور افراد در کلاسها حداقل یک متر در جلسه باید پیش بینی شود.

فاصله صندلی ها باید یک متر باشد

صندلی ها ، نیمکت ها ، کامپیوترها و … را با فاصله حداقل یک متر از فاصله لازم و مطمئن با استفاده از فاصله های طولی و افقی قرار دهید.

همه دانش آموزان ، معلمان و کارکنان هنگام رفتن به مدرسه باید از ماسک استفاده کنند.

کلیه فعالیتهای ورزشی گروهی و پرتحرک تا اطلاع بعدی در مدارس ممنوع است.

تماس رو در رو با کارکنان را به حداقل برسانید و سعی کنید جلسات تلفنی ، رسانه های اجتماعی و کنفرانس ویدیویی را حتی برای کارمندان داخل یک ساختمان نیز برگزار کنید.

از ملاقات در محل مطالعه ، اتاق آب ، اتاق کپی یا مکان اجتماعات عمومی خودداری کنید.

در صورت امکان ، از خدمات حمل و نقل خودداری کرده و از وسایل نقلیه شخصی برای سوار و تحویل دانشجویان استفاده کنید. برای جابجایی کارکنان و دانشجویان از فرم متقاطع ، حداکثر 50٪ ظرفیت استفاده کنید.

بهتر است از بزرگترین کلاسهای درس برای دانش آموزان استفاده شود که در این صورت می توان از سالن های معاینه و نمازخانه استفاده کرد.

مراسم صبحگاهی و فعالیت های فوق برنامه مانند اردوها ، مسابقات ، اجتماعات ، جشنواره ها و سایر رویدادهایی را که باعث ازدحام جمعیت می شود لغو کنید.

دانش آموز باید بین کلاس ها تا حد ممکن کمترین زمان و در زمان های مختلف بین کلاس ها استراحت کند.

زمان شروع و پایان مدرسه باید طوری تنظیم شود که از جابجایی همزمان دانش آموزان و جمعیت جلوگیری شود.

47232