کاهش ۲۵ درصدی بارش‌ها در کشور/ تداوم کم‌بارشی تا اواخر بهمن ماه

اگرچه این کشور نسبت به میانگین بلند مدت 25 درصد بارندگی کمتری داشته است ، اما داده های موجود نشان می دهد که بیش از 20 استان ایران بارندگی کمتری را تجربه کرده اند.

به گزارش آوای البرز ، از اکتبر تا پایان ژانویه 65.8 میلی متر باران در کشور باریده ایم که 25 درصد کمتر از متوسط ​​بلند مدت است. بر این اساس ، این کشور بیش از 44 درصد کمتر از سال گذشته بارندگی داشته است و در پایان ژانویه ، 25 استان با بارش کمتری مواجه بودند.

طبق گزارش مرکز ملی خشکسالی و بحران سازمان آب و هوا ، از آنلاین تا پایان ژانویه ، استان ایلام 30 درصد کمتر باران ، خراسان رضوی 34 درصد ، خراسان شمالی 43 درصد ، سیستان ، بلوچستان 85 درصد ، کرمان 48 درصد و هرمزگان 85 درصد بارندگی کمتر داشته اند. این میانگین بلند مدت است.

میزان بارندگی در شش استان اردبیل ، البرز ، تهران ، کم ، کهیلویه ، بوئر احمد و یزد طبیعی است.

اگرچه از ابتدای سال آبیاری بیشترین میزان بارندگی در استان های گیلان و مازندران بوده است ، اما در هر دو استان بارندگی زیر متوسط ​​را تجربه کرده ایم.

مرکز ملی هواشناسی پیش بینی کرده است که بارندگی کم در ایران تا پایان ماه فوریه ادامه خواهد داشت ، در حالی که فوریه زمان ورود سامانه های بارشی از جنوب و جنوب غربی به کشور است و متأسفانه ناهماهنگی بارندگی طی روزهای آینده منفی خواهد بود. بود.

انتهای پیام