کاهش مخاطرات زیست‌محیطی در خرمدره با ساماندهی پسماندهای شهری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

توکل سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: ساماندهی پسماندهای شهری و جلوگیری از انتشار آلودگی در محیط‌های طبیعی و انسانی از جمله موضوعاتی است که مورد توجه اداره محیط زیست قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه برای جمع‌آوری و امحای پسماندها باید از روش‌های کم‌خطرتر و پاک استفاده کرد، گفت: بر همین اساس جایگاه زباله خرم‌دره با بیش از یک میلیارد تومان هزینه کرد در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره ابراز کرد: فاز یک این پروژه از مصوبات الزام‌آور کارگروه مخاطرات زیست محیطی شهرستان با تملک زمین و اتمام عملیات ترانشه‌برداری، فنس کشی، سلول‌بندی، استقرار کانکس نگهبانی درب ورودی و ایجاد تمهیدات حذف دود حاصل از سوختن ناقص پسماندها با اقدامات جهادی شهردار خرم‌دره در فجر به بهره ‌رداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: با ساماندهی این جایگاه از پراکندگی حجم قابل توجهی از زباله‌ها و همچنین ورود شیرابه‌ها به رودخانه جلوگیری و برخورداری از هوای پاک محقق می‌شود.

سلیمانی یادآور شد: پیش از این نیز ۳ پروژه بزرگ زیست محیطی با اعتبار ۶ میلیارد تومان در حوزه کنترل آلاینده‌های گازی در روز ملی هوای پاک ۲۹ دی ماه در خرم‌دره به بهره‌برداری رسید.