کار مجموعه حفاظت و اطلاعات با رفع آسیب‌ها پایان نمی‌یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجی در دیدار با مدیران مرکز اطلاعات و حراست قوه قضائیه با تسلیت ایام سوگواری محرم الحرام و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام). ، تصریح کرد: ویژگی نظام اسلامی این است که افراد پاک و نیکوکار رشد می کنند و تشویق می شوند و افراد منافق و فاسق مانند معاویه و یزید ذلیل می شوند و فطرتشان آشکار می شود. قبلا با چهره دیگری ظاهر می شدند و امروز بی احترامی می کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نقش قوه قضائیه در صیانت از سلامت جامعه و همه نهادهای دولتی تصریح کرد: نقش قوه قضائیه در سلامت جامعه و همه نهادهای دولتی بی بدیل است. بر این اساس نقش و تاثیر مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نقش بی بدیلی در تعالی، رشد و صیانت از این نیرو دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و حراست قوه قضائیه با اشاره به جدیت و اهمیت مسئولیت مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه تصریح کرد: مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه باید از شأن و جایگاه قوه قضائیه و تک تک کارکنان این نهاد صیانت کند. قضات و کارکنان نه تنها باید منشاء فساد و مفاسد نظام را شناسایی و از آن جلوگیری کند، بلکه باید نسبت به کوچکترین آسیبی که به جایگاه قوه قضائیه و قضات و کارکنان آن وارد می شود نیز حساس بوده و به دنبال اقدامات اصلاحی باشد.

وی تصریح کرد: از دو مقوله فوق بالاترین و مهم ترین موضوع تعالی دستگاه قضایی و پرسنل آن است. به این معنی که حتی در صورت شناسایی و رفع آسیب، کار سامانه حفاظت و اطلاعات به پایان نمی رسد، بلکه برای پیشرفت و رشد دستگاه قضایی در سطوح مختلف باید برنامه راهبردی و مدون ارائه و روی آن کار شود. اساس این پروژه است.

رئیس قوه قضائیه همچنین تصریح کرد: مرکز اطلاعات و حراست قوه قضاییه باید از توان سایر دستگاه‌ها و کارکنان ستادی قوه قضائیه برای انجام وظایف خطیر از جمله شناسایی و رفع خسارات استفاده کند. برنامه ریزی برای تعالی و رشد قوه قضائیه.

آیه 34 صحیفه سجادیه و اهمیت حجاب و کتمان تخلفات، رئیس قوه قضائیه ادامه داد: در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه می خواهیم با حفظ موازین اسلامی و انسان دوستانه کارها را جلو ببریم. حفظ حریم خصوصی مردم، پوشاندن خطاهای مؤمنان، جلوگیری از افشای اسرار، حفاظت از نیروی انسانی، پذیرش عذر خاطی و دادن فرصت به آنها برای اصلاح باطل، در عین حال در عین حال با قانون شکنان و افراد فاسد عاقلانه و قاطعانه برخورد کنید. آموزنده.

وی تصریح کرد: به عبارتی در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه می خواهیم تخلفات و جرایم را بر اساس آموزه های اسلامی حجاب و کتمان عیوب شناسایی و کشف کنیم. ادغام این موضوعات یک کار خطیر و حساس است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه کار مرکز اطلاعات و امنیت قوه قضائیه از جهاتی جدی‌تر و مهم‌تر از سایر مسئولان، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی است، خطاب به مدیران این مرکز گفت: امور و وظایف در مرکز حفاظت تا جایی که امکان دارد از خداوند اطلاعات قوه قضائیه بخواهید، هوش خود را بیازمایید، شاخص ها، اصول و قواعد داشته باشید و در کارهای سخت و دشوار مشاوره بگیرید.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس قوه قضائیه، رئیس مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه در سخنانی به اولویت های این مرکز برای اجرای رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد. انقلاب اسلامی خطاب به قوه قضائیه گفت: «تقویت بنیان مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه»، «نظارت هوشمند، همه جانبه، پایدار، همگانی و مؤثر در تمامی حوزه های مرتبط با قوه قضاییه»، «حفاظت و صیانت پایدار از سرمایه و سرمایه های انسانی». نظام قضایی، «ارتقای سلامت اداری و قضایی با شناسایی موانع، معایب و فرصت‌های فساد» و مبارزه با فساد، «توجه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه ارزشمند قوه قضائیه» و همچنین «سوء استفاده» رهنمودهای اخیر خطاب مقام معظم رهبری و سیاست های رئیس قوه قضائیه از جمله اولویت های مرکز حراست و اطلاع رسانی قوه قضائیه در حال بررسی است.

در این دیدار رئیس دیوان عالی کشور، معاون منابع انسانی و فرهنگی قوه قضائیه و معاونان «هماهنگی»، «اطلاع رسانی» و «حفاظت» مرکز حفاظت و اطلاع رسانی. قوه قضائیه دیدگاه ها و دیدگاه های خود را در زمینه های مبارزه با فساد، اصلاح ساختارهای فاسد و نحوه حفاظت از نیروی انسانی قوه قضائیه بیان کرد.

شایان ذکر است در این جلسه گزارش تصویری از عمده فعالیت ها و دستاوردهای مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه در سال گذشته ارائه شد.