کارگروه رسیدگی به مشکلات زاینده‌رود کجاست؟!/نگرانی از میزان شیوع سرطان در اصفهان

به گزارش آوای البرز از اصفهان، زهرا شیخ با بیان اینکه بی توجهی به مدیریت بهینه آب، ایران را به کویر تبدیل کرده است، اظهار کرد: شیخ بهایی تقلید معروف دوران صفویه تا چند دهه پیش وعده حل و فصل رودخانه سینده را داده بود. . سینده زنده بود. آن دانشمند زبردست در یک تقسیم بندی بسیار دقیق، آبهای رودخانه سینده را به 33 قسمت تقسیم کرد و به دهقانان و مردم برای عدالت پرداخت که باید احیا شود.

به گفته وی باید به محیط زیست و طبیعت اولویت داد نه صنعت، تصریح کرد: سیاست های نادرست و سیاستمداران نالایق که مانع از حل بحران آب در اصفهان شدند، ریشه مشکل صیندهود است. در همین راستا رئیس جمهور درخواست نامه ای صادر کرد و سپس دستور تشکیل کارگروه ویژه ای برای بررسی موضوع صاینده رود داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند نوبت به کشاورزان پرداختی پرداخت شده است، تصریح کرد: کارگروه حل مشکل زاینده رود هنوز کار نمی کند و این کارگروه باید این مشکل را در سطح ملی نیز حل کند.

سینده رود واقعاً با معیشت مردم ارتباط دارد

وی ادامه داد: با اتخاذ راهکارهای هفت گانه شامل نگاه ستادی، غیرسیاسی و ملی به این موضوع، موضوع سینده رود حل می شود و اقلیم اصفهان حفظ می شود. در سفر نمایندگان و نمایندگان زنان، محیط زیست و سلامت مجلس به اصفهان، آنها متوجه شدند که بحران آب در اصفهان فقط یک دکور نیست، بلکه معیشت مردم است.

شیخ افزود: به دلیل دیدگاهی که تاکنون در بین مسئولان غیرمتخصص وجود داشته است. شرایط طبیعت با اثرات جبران ناپذیری مانند افزایش و کاهش دو درجه ای دما تغییر کرده است.. برای جلوگیری از بروز بیماری های خطرناک ناشی از این مشکلات، باید رویکردی فرا استانی و کلان ملی برای حفظ منافع مردم و حفظ منابع طبیعی تدوین شود.

وی گفت: باید بدانیم که ایران از 13 اقلیم پوشش گیاهی جهان 11 اقلیم دارد. با این حساب با گسترش صنعت گیاهان دارویی می توان از اقتصاد نفتی فراتر رفت و اقتصاد دانش بنیان و غیرنفتی را پیاده کرد.

شیخ با اشاره به اینکه آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی می تواند منجر به افزایش بیماری ها شود، افزود: متاسفانه به دلیل آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی، سرطان در بین مردم از جمله اصفهان شیوع پیدا کرده است، پژوهشکده سرطان موظف شد اقدامات لازم را انجام دهد. مراحل اجرای این طرح و 40 درصد از شایع ترین سرطان های زنان با اجرای این طرح کنترل می شود.

ورود شرکت های دانش بنیان به جریان اصلی تولید در کشور

وی با اشاره به شعار امسال که باید با جدیت و سیاست گذاری مناسب اجرا شود، تاکید کرد: در این راستا طرح جهش دانش بنیان مطرح شده و در سال 1401 اعتبار قابل توجهی برای این طرح در نظر گرفته شده است. بودجه. حمایت های قانونی لازم برای تسریع تولید. بر این اساس شرکت های دانش بنیان در حال خروج از حاشیه فرآیند ساخت و ورود به جریان اصلی تولید در کشور هستند.

شیخ با بیان اینکه خدمات بیمه تامین اجتماعی بازنشستگان نیاز به رسیدگی و ارتقا دارد، تصریح کرد: تعداد بیمارستان های تامین اجتماعی در اصفهان مناسب نیست و این بیمارستان را بررسی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: با توجه به رشد روزافزون جمعیت در بحرین و کمبود امکانات بیمارستانی در آن، مجوز احداث بیمارستان در این شهر صادر شده و در همین راستا سایت این بیمارستان به شهرداری بحرین واگذار شده است. . ساخت و ساز ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ورسای که اینقدر با اصفهان فاصله دارد نیاز به ساخت بیمارستان داریم. پیگیری های لازم صورت گرفته و بودجه لازم نیز تخصیص داده شده است. بیش از 80 درصد مراحل اجرایی این بیمارستان انجام شده است و برای تکمیل آن به دنبال تامین اعتبار هستیم.

نفت کوره در اصفهان متوقف می شود

وی در رابطه با سوخت سوزی در اصفهان گفت: از تجهیزات مربوطه خواسته ایم زیرساخت های لازم از جمله تولید منبع جدید انرژی و استفاده از فیلترها را فراهم کنند تا زمستان آینده شاهد سوختن سوخت نباشیم.

48