کارگاه آموزشی فرهنگی «مهدویت و ضرورت‌ها» چگونه گذشت؟

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از شهرکرد، کارگاه آموزشی فرهنگی»مهدویت این “الزامات” با حضور بیش از 80 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شارکورد عملا برآورده شد.


بیشتر بخوانید:

مهداوی 150 اثر با موضوع «در انتظار والوا» به کنگره ملی شعر ارسال کرد.


یکی از عالمان دینی در این کارگاه با طرح این سوال که چه لزومی دارد به مهدیان پرداخته شود؟ وی بیان کرد: نمی توان وارد معنویت شد مگر اینکه از منظر عقلی و معرفتی به پرسش «مهدی ها و ضروریات» پاسخ عقلی داده شود.

حجت الاسلام نصرت آیتی بیان می کند که معنویت کار خاصی نمی خواهد; در عوض می توان با مطالعه کتب مربوطه با موضوع آشنا شد: لازم به ذکر است که با مطالعه کتاب منتخب اثر آیت الله صافی می توان به مهدیان پی برد.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: با مطالعات علمی و تخصصی به این موضوع پی می بریم که حضرت ولی آذر عجل الله فرزا الشریف الگوی ارتباط آسمان و زمین با هابلای زمانه ماست.

وی تصریح کرد: فردی که می خواهد از هدایت کتاب خدا بهره مند شود باید به غیبت ایمان داشته باشد یعنی با بارزترین مصادیق سحر که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بود آشنا باشد. . شریف.

قرآن تنها راه رسیدن به خدا را حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیان می کند: یکی از مصادیق بارز آن این است که متقین و ائمه (ع) از هدایت الهی بهره مند شدند و به آن ایمان آوردند. دیده نشده ایمان غیب فرجه الشریف به امام زمان ایمان آورد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: شارع مقدس ما را به ارتباط با امام امر کرده است و تنها راه ما این است که امام را در اوصافی که منعکس کننده آیات قرآن است به هر که نمی شناسد، بشناسیم. . امام زمانش بر اثر جاهلیت از دنیا رفت; پس شناخت و پیروی از راه امام، راه معرفت است.

انتهای پیام/4078/4062/