کارنامه ضدایرانی بایدن؛ از ابراز خرسندی پس از ترور سردار سلیمانی تا گرفتن سلفی با جیسون رضائیان

جو بایدن دموکرات پس از کسب بیش از 270 رأی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، دونالد ترامپ (77) رقیب جمهوری خواه را به عنوان مسن ترین رئیس جمهور تاریخ در سن 77 سالگی کنار زد. آمریکا نیز پیروز خواهد شد. سیاستمدار ارشد آمریکایی 36 سال سناتور بود. وی در دوران دولت باراک اوباما به مدت هشت سال به عنوان معاون خدمت کرد.

جریانهای تحریف فعال در داخل کشور

از روزهای آغازین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخاب بایدن به عنوان انتخابات دموکرات ها ، برخی از جریان های غرب گرا در داخل این کشور سعی در نجات فرشته قدیمی گرگ آمریکایی داشته اند. با توجه به خصومت آنها در مورد برجام از آمریكا و اروپا. جریان طرفدار غرب سرمایه گذاری زیادی در مذاکرات با ایالات متحده کرده است ، رسانه ها سعی می کنند مذاکرات با غرب را “پلی به بهشت” تفسیر کنند. آیت الله خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی ، از مذاکرات و توافق با ایالات متحده به عنوان “آسیب” استفاده کردند.

بارج

رهبر معظم انقلاب در بیانیه ای خطاب به زائران در کلیسای رسوی گفتند: ما باید به همه تعهدات خود عمل کنیم. [امّا] طرف دیگر از راه های مختلف ، از راه های مختلف ، از طریق تقلب ، فریب امتناع می ورزد و تعهداتی را که انجام داده است انجام نمی دهد. این همان چیزی است که امروز جلوی چشم خود می بینیم. “این به معنای نابودی ناب است.” (1 آوریل 1995)

در روزهای اخیر و در پی شکست برج خلیفه ، “جریان های پیچ در پیچ” بایدن بار دیگر به دنبال پیروزی در انتخابات آمریکا به نفع رژیم بودند و گروه های پشت پرده پیش از این تئوری قیمت ها را پایین آورده اند. توافق دیگر با ایالات متحده باعث مقرون به صرفه تر شدن کالاها و رشد اقتصادی کشور خواهد شد.

جو بایدن

بایدن شریک دزد و رفیق کاروان

جو بایدن علی رغم رفتار آرام و خندانش ، سیاست استبدادی دارد ، حتی در یکی از مصاحبه هایش می گوید: من صهیونیست هستم. برای صهیونیست بودن لازم نیست یهودی باشید.

بعلاوه ، وی به عنوان معاون اوباما دریغ نکرد که نشان دهد مواضع وی با مواضع دشمنان ایران همسو است. جو بایدن در آمریکا با جیسون رسیانو جاسوس آمریکایی سلفی گرفت.

نیازی به ارائه جیسون رسیان نیست ، پس از پخش سریال “گوندو” از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ، بیشتر مردم با اقدامات خاصی علیه منافع ملی کشورمان آشنا شدند. رضیان در سال 1983 وارد کشور شد ، در سال 1988 پس از ناآرامی کشور را ترک کرد و در سال 1991 تحت پوشش خبرنگار واشنگتن پست از ایالات متحده به ایران بازگشت.

رسیان در ژوئیه 1993 به جرم جاسوسی برای امنیت ملی در اوج مذاکرات هسته ای دستگیر شد. یک سال و نیم بعد ، در دسامبر 1994 ، وی وارد یک انتقال تاریخی ایران و آمریکا شد. آمریکا آزاد است. وی یکی از شخصیت های اصلی کاخ سفید است و اوباما و متحدان دموکرات وی خواستار آزادی بی قید و شرط وی از انواع مذاکرات هسته ای تحت عنوان وی هستند.

چند ماه پس از آزادی ، جیسون به همراه خانواده باراک اوباما ، اولین شخص در کاخ سفید ، در یک مهمانی شام در ایالات متحده شرکت می کند.

بایدن از اقدام علیه ایران حمایت می کند

برای آگاهی دادن به کسانی که بایدن را فرشته محافظت کننده از اقتصاد ایران می دانند به عنوان نماینده بازگشت به برجام پس از لغو تحریم ها ، کافی است موضع اخیر وی را بررسی کنیم. بایدن دو ماه پیش ، در پستی در وب سایت شبکه جهانی اخبار درباره طرح سه مرحله ای نامزد دموکرات ها علیه ایران ، بهترین راه ها را برای نابودی ایران پیشنهاد داد. این یادداشت روشن می کند که هیچ اختلاف نظری بین دموکرات ها و جمهوری خواهان در ایالات متحده و بایدن و ترامپ در مورد اصل فشار و اقدام علیه ایران در رابطه با تهران وجود ندارد.

بایدن می گوید دموکرات ها نه تنها به فکر کاهش فشار بر ایران نیستند ، بلکه آنها به دنبال فشار شدید بر مردم ایران هستند و فقط به راه حل های بهتر در این مسیر فکر می کنند!

آنچه غربی ها را در مورد “کارزارهای دموکراتیک در ایران” نگران می کند این است که ، برخلاف انتظار آنها ، بایدن ابراز تمایل به گزینه نظامی علیه ایران کرده و ایران را به ساخت بمب اتمی متهم کرده است. وی به عنوان معاون سابق رئیس جمهور ایالات متحده معتقد بود كه در صورت لزوم ایالات متحده احتمال جنگ با ایران را مورد استفاده قرار می دهد.

بایدن با تأکید بر حمایت کشورش از رژیم صهیونیستی گفت: حمله به ایران خطری است که هنوز می توانیم بپذیریم. ما در حال پیگیری توافق هسته ای با ایران ، در حال تقویت روابط خود با اسرائیل و دیگر متحدان منطقه ای هستیم.

بایدن - نتانیاهو

جو بایدن و بنیامین نتانیاهو

بایدن حمله به ایران را موضوعی ساده ، پیش پا افتاده یا غیرقابل پیش بینی نمی داند ، اما معتقد است که در صورت لزوم این اتفاق خواهد افتاد تا ایران آن را بمب هسته ای بنامد.

برنج برجام؛ اما با افزودن پاراگراف های اضافی!

در چارچوب بازگشت آمریكا به برجام ، ایران تحریم ها و جبران كامل خسارات ناشی از عدم پیگیری منافع برجام توسط ایران را فراهم كرده است. بایدن هم شرایطی برای خودش دارد. وی در پست دیگری در وب سایت Xian N News نوشت: “اگر تهران به پایبندی دقیق خود به توافق هسته ای برگردد ، ایالات متحده به عنوان نقطه آغاز مذاکرات بیشتر به آن باز می گردد. بازگشت ایران به پایبندی دقیق خود به این توافقات به معنای آن است که ایران پنج برنامه هسته ای قبلی خود را معکوس خواهد کرد. این به معنای غنی سازی ذخایر اورانیوم 4٪ ، کاهش مقدار آب سنگین تولید شده توسط ایران ، کاهش درصد غنی سازی و پایان دادن به آن در سایت غنی سازی فردو است.

در این بین شاید چالش اصلی تغییر برجام باشد. در جای دیگری از مقاله خود ، بایدن می نویسد که با متحدانش همکاری خواهد کرد تا ترتیبات برجام را تقویت و گسترش دهد. این بدان معناست که فشار تحریم علیه ایران تا بازگشت تهران به برجام ادامه خواهد داشت. در حقیقت ، بایدن تلاش می کند تا ایران به توافق نامه ای برگردد که می تواند برخی از مفاد را تغییر دهد. یکی از مهمترین اصول بندهای اصلاحی بایدن ، تداوم محدودیت ها است.

سدهای غروب خورشید محدودیت زمانی است که آمریکایی ها معتقدند فاصله ایران از مواد مورد نیاز برای ساخت بمب هسته ای را یک سال افزایش می دهد.

ایالات متحده در تلاش است تا 1500 غنی سازی اورانیوم را کاهش دهد تا فاصله تخمینی از تأمین موادی را که تهران به ساخت بمب هسته ای متهم می کند به دو سال کاهش دهد.

بایدن در تلاش است فعالیتهای سرزمینهای ایران را محدود کند

در همین یادداشت ، بایدن با انتقاد از اقدامات سرزمین های ایران ادعا می کند که ایران فعالیت های بی ثبات کننده ای دارد: “ما به اقدامات خود برای دفع فعالیت های بی ثبات کننده ایران که دوستان و شرکای ما در منطقه را تهدید می کند ، ادامه خواهیم داد.” ایالات متحده با اسرائیل همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که می تواند در برابر ایران و گروههای نیابتی خود از خود دفاع کند. ما همچنان از تحریم هایی استفاده می کنیم که هدف آن نقض حقوق بشر ، پشتیبانی از تروریسم و ​​برنامه موشک های بالستیک ایران است.

ما با متحدان برای تقویت مفاد پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای ، گسترش آن و حل سایر مسائل همکاری می کنیم. این شامل تلاش مجدانه برای تأمین آزادی زندانیان غیرمنصفانه آمریکایی (در ایران) است. ما برای کاهش تنش ها ، از جمله جنگ در یمن ، و پایان دادن به درگیری های منطقه ای با شرکای خود همکاری می کنیم.

فاجعه ناشی از دموکراتها در ایران

از پیروزی انقلاب اسلامی تا تابستان 2016 ، دولت های غربی 29 مجازات علیه ایران وضع کردند که به نظر دموکرات ها از جمهوری خواهان بهتر است و ماماهای دلسوز ایران نسبت به مادرانشان هستند. پرونده توسط جمهوری خواهان تشکیل شد. در همین حال ، دولت اوباما به رهبری بایدن معاون رئیس جمهور با 13 پرونده رکورددار تحریم های کشورمان است.

در زیر خلاصه ای از پرونده های مطرح شده توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان در جمهوری اسلامی است.

رئيس جمهور مجاز نوع محاصره شرح
جیمی کارتر / 1977 3 یک سرزمین

اعمال اولین تحریم های بزرگ اقتصادی علیه ایران

واردات روغن را ممنوع کنید

بانک مرکزی دارایی ها را مسدود می کند

رونالد ریگان / 1981 2 یک سرزمین

ممنوعیت صادرات هدفمند (موارد استفاده دوگانه)

تحریم واردات غیرنفتی

بوش پدر / 1989 1

یک سرزمین

ممنوعیت صادرات هدفمند
بیل کلینتون / 1993 6

یک سرزمین

دریایی

تحریم های تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری

گسترش قانون تحریم علیه ایران

ممنوعیت کمک به توسعه منابع نفتی ایران

هنگام اجرای قانون ISA تجارت نفت با ایران را ممنوع کنید

پسر بوش / 2001 4 یک سرزمین با هدف منجمد كردن دارايي هاي ايران انجام مي شود
باراک اوباما / 2009 13

یک سرزمین

دریایی

با هدف منجمد كردن دارايي هاي ايران انجام مي شود

محاصره بانک مرکزی

تحریم کلیه بانک های ایرانی

تحریم سریع

تحریم های محصولات نفتی و پتروشیمی

تحریم های مربوط به بخش های انرژی و حمل و نقل

اعمال تحریم های دارویی

رویکرد خصمانه بایدن در مورد ترور سردار سلیمانی

در شب شهادت کاظم سلیمانی ، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بایدن در بیانیه ای گفت: “هیچ آمریکایی از مرگ کاظم سلیمانی ناراحت نخواهد شد و وی به جرم جنایات علیه ارتش آمریکا و هزاران انسان بی گناه در منطقه در دادگاه محاکمه خواهد شد.”

آمریکایی های بی وفا و بی اخلاق

نگاهی گذرا به تاریخ ایالات متحده نشان می دهد که سیاستمداران آمریکایی نه تنها به ملت های جهان و معاهدات اخلاقی بین المللی متعهد هستند ، بلکه به آنها نیز پایبند هستند. خواه ترامپ در قدرت باشد یا بایدن. در حقیقت ، این آقایان یقه سفید که انتظار اخلاق داخلی غربی را دارند ، در فرودگاه بغداد نیز همان افراط گرایان هستند!

در بیانیه ای از دولت ایالات متحده آمده است كه هدف این اقدام جلوگیری از حملات جدید به ایران است. اما این قطعاً نتیجه عکس خواهد داشت.

ساختار تصمیم گیری سیاست خارجی آمریکا و عناصر دخیل در سیاست گذاری آمریکا در صحنه بین الملل ، ریشه درگیری تهران و واشنگتن را نشان می دهد و علی رغم تغییر دولت جمهوری خواه و دموکرات و حرکت شخصیت های سیاسی ، هیچ تغییری در سیاست های استکباری و مسلط آمریکا رخ نداده است. دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران بخشی از هویت آمریکایی شده است ، فرقی نمی کند دموکرات ها یا جمهوری خواهان در قدرت باشند.

به ظرفیت ذاتی و عزم جوانان برای هدایت جمهوری اسلامی به اوج موفقیت در منطقه ، در جهان ، در سیاست ، در اقتصاد ، در فرهنگ ، در علم و فناوری می توان اعتماد کرد و به آنها اعتماد کرد. صریفی گفت: “اگر در انتخاب اماکن تاریخی خوب دقت کنیم. “لازم نیست که ایالات متحده را ببینیم که چه کسی از صندوق رای به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود.”

انتهای پیام / 4033 / ص