کارلو؛ سلاحی مرگبار که همچنان رژیم صهیونیستی را به چالش می‌کشد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، تیراندازی و کشته شدن 5 صهیونیست در «باب السلسله» یکی از ورودی های مسجدالاقصی در بافت قدیم قدس، پیش از ظهر یکشنبه (آبان ماه) 21) توجه همه را جلب کرد.

به گزارش جنبش حماس، فادی ابوشیخ از ساکنان اردوگاه شفات در قدس و معلم مدرسه الرشدیح بود و یکی از رهبران جنبش قدس بود. ، حریدی لباس مخصوص یهودی خود را فاش نکرد، وی با مسلح شدن به کارلو، عملیات استشهادی را در حوالی باب السلسله انجام داد که در جریان آن یک مهاجر صهیونیست کشته و چهار مهاجر صهیونیست و نظامی صهیونیست مجروح شدند که حال یکی از آنها وخیم است. .

حماس از فادی ابوشیخ یکی از رهبران خود در قدس اشغالی خواست تا به این عملیات واکنش نشان دهد و گفت: این عملیات در چارچوب واکنش طبیعی به افزایش میزان جنایت در قدس اشغالی انجام شد و ادامه فلسطینیان است. . انقلاب علیه متجاوز صهیونیست، بی کفایتی متجاوز، بر لزوم سرکوب این انقلاب تاکید دارد.

حماس تاکید کرد که مقاومت فلسطین در برابر اشغالگری تا رسیدن به اهداف و نابودی رژیم اشغالگر از همه لحاظ ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فلسطینی شهاب با انتشار گزارشی از این عملیات استشهادی نوشت: این مبارزه مسلحانه در بیت المقدس، سلاح های کارلو را به میدان نبرد با دشمن اشغالگر صهیونیستی بازگرداند. سلاحی ساده که نماد «میراث» تاریخ طولانی عملیات دفاعی فلسطین علیه اشغالگران اسرائیلی است.

کارلو اسلحه را معرفی می کند

کارلو یک سلاح اساسی است که فلسطینی ها از مدل سوئدی “کارل گوستاو” به سلاح کارلو گوستاو برای تغییر قوانین درگیری با اشغالگر اسرائیلی اقتباس کرده اند. درگیری با سنگ و چاقو شروع شد و با موشک خاتمه یافت.

بر اساس این گزارش، سلاح «کارلو» یکی از مهمترین مراحل توسعه تسلیحات فلسطینی در تاریخ جنگ با اسرائیل بود و در اولین انتفاضه در سال 1987 و در عملیات های مختلف علیه ارتش اسرائیل به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. . دوم در سال 2000. به ویژه برای پاسخگویی به نیازهای دفاعی فلسطین طراحی شده بود.

بر این اساس، کارلو یک سلاح خودکار بدوی ساخت فلسطین است که علیرغم دقت محدود، برد کوتاه و هزینه کم، تمامی نیروهای دفاعی را قادر به حمل و استفاده از آن در اکثر عملیات ها می کند. در سرزمین های اشغالی از کماندوها استفاده می شد. کارلو که فلسطینی ها آن را «سلاح فقرا» می نامند، توانسته سال ها پیروزی و حضور خود را در مناقشه فلسطین و اسرائیل حفظ کند. زیرا برای تولید آن نیاز به دانش زیادی در ماشین آلات و تکنولوژی نیست.

کارلو در نسخه اصلاح شده فلسطینی خود، نام خود را از تفنگ کارل گوستاو که از سال 1945 به مدت 20 سال در ارتش سوئد استفاده می شد، گرفته است، که توسط ارتش ایالات متحده در طول جنگ ویتنام استفاده می شد. به دلیل سود بالای آن در درگیری مستقیم استفاده شد.

بر اساس این گزارش، واحدهای تولید تسلیحات مقاومت فلسطین در فلسطین موفق شده اند این سلاح را با وزن چهار کیلوگرم اصلاح کرده و گلوله های مورد استفاده در تپانچه های 9 میلی متری را در مقادیر زیاد و سبک بسازند. . این سلاح تا 100 متر برد دارد.

تاریخچه استفاده از کارلو در عملیات چریکی فلسطین

در کرانه باختری اشغالی در انتفاضه اول که کارلو به سمت صهیونیست ها به ویژه شهید عماد اخلاق تیراندازی کرد از سلاح های کارلو استفاده شد.

سایر چریک های فلسطینی نیز از این سلاح در چندین عملیات ویژه استفاده کردند. از جمله، در 8 ژوئن 2016، عملیاتی در یک مرکز خرید در نزدیکی وزارت دفاع اسرائیل در مرکز تل آویو انجام شد که طی آن چهار مرد جوان به نام‌های محمد و خالد مخمر اهل شهر یاتا در الخلیل استفاده شده. سلاح برای کشتن چهار اسرائیلی شش صهیونیست را کشتند و زخمی کردند.

در جریان انتفاضه دوم فلسطین در سال 2000، خبرگزاری شهاب گزارش داد که کارلو که توسط چریک های فلسطینی جایگزین شده بود، به ندرت مورد استفاده قرار می گرفت. دلیل آن در دسترس بودن انواع دیگر سلاح ها بود که پیامدهای قوی داشت و نقاط ضعف این سلاح اولیه را نداشت. اما در انتفاضه سوم (انتفاضه القدس، اکتبر 2015) پس از آزار و اذیت متجاوزان صهیونیست، دوباره مورد استفاده قرار گرفت.

قدرت کارلو

به گزارش نیوزویک، وزن سبک کارلو که در نهایت دو کیلوگرم وزن دارد، یک مسلسل محسوب می شود و او 30 گلوله در توپ خود دارد که می تواند به طور همزمان شلیک کند. ساخت این اسلحه نیاز به تلاش زیاد یا امکانات خاصی ندارد و پانچ پیتزا (به عنوان یک جزء ضروری)، ابزار جوشکاری اندک و اطلاعاتی در مورد ساخت آن در اینترنت یافت می شود. این روزنامه در بیانیه ای نوشت: این سلاح یک تهدید واقعی است.

نحوه استفاده از این سلاح نسبتاً ساده است، زیرا با شلیک گلوله شروع می شود که منجر به انفجار می شود که پیچ سلاح را به سمت عقب می راند و به طور خودکار گلوله استفاده شده را از گلوله شلیک می کند و گلوله های جدید را از داخل پرتاب می کند. تفنگ شلیک می شود. برای اتوماتیک.

کارلو هم این مزیت را دارد که پیدا نشد. چون مانند سایر سلاح های سبک شماره سریال ندارد اما عدم توانایی در شلیک در فواصل طولانی و اصابت گلوله به زمین هنگام فرود از نقاط ضعف آن است.

تاریخچه فعالیت های ویژه با کارلو

امیرالجودی و امیرالجودی از جمله عملیات های ویژه و مهم بسیاری بودند که از جمله آنها می توان به عملیات دیسنگف توسط شهید نشاط ملهیم، عملیات بیت المقدس توسط شهید فؤاد ابو رجب التمیمی و توسط دو شهید قاسم فرید جابر و عملیات الخلیل اشاره کرد. عملیات «باب العمود» توسط سه جوان «احمد نجاح ابوالرب»، «محمد احمد محمد کمیل» و «احمد سکارنا» انجام شد. . علاوه بر این عملیات، تل آویو در ژوئن 2016 عملیاتی را در قلب تل آویو با استفاده از پسرعموهای محمد و خالد مخمر با همان سلاح انجام داد.

بر اساس این گزارش، ۲۴ تیرماه عملیات کماندویی در نزدیکی مسجد الاقصی در قدس اشغالی انجام شد و سه جوان فلسطینی از یک خانواده با اسلحه «کارلو» و یک کلت کمری دیگر دو پلیس صهیونیست را به شهادت رساندند و به شهادت رسیدند. . در طی این عملیات.

چه چیزی فلسطینی ها را از کارلو دور نگه می دارد؟

گودا آری، نویسنده صهیونیست، در مقاله ای که در گروس تایمز اسرائیل منتشر شد، نوشت: «کارلوی فلسطینی قادر به ایجاد هرج و مرج و مرگ است. تقریباً غیرممکن است که فلسطینی‌ها را از ساختن کارلو که یک تهدید واقعی برای امنیت اسرائیل است، متوقف کنیم.»

به گفته ناظران، نسل جدید جوانان در کرانه باختری نیازی به تلاش زیادی برای ایجاد ترس و نگرانی در میان مهاجمان ندارد. با توجه به تدابیر شدید امنیتی که از سوی ارتش اسرائیل و نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین علیه جنگنده های دفاعی در نظر گرفته شده است، جوانان کرانه باختری اشغالی از این سلاح برای مقابله با متجاوزان و پاسخ به حملات نیروهای صهیونیست و مهاجران استفاده می کنند.

بنابراین، علیرغم حملات روزانه شبه نظامیان صهیونیست برای ضبط و مصادره سلاح های اولیه از منازل غیرنظامیان و یورش به مغازه های آهنگر در کرانه باختری و بیت المقدس، تلاش های دولت برای جلوگیری از ساخت و ساز کارلو با شکست مواجه شد.

انتهای پیام/ص