کارسازی برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکن در پایتخت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علیرضا ساکانی شهردار تهران در نشست هم اندیشی با حضور بزرگان و معتمدین علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی حضور یافت. موثر است شامگاه دوشنبه 6 تیر 1401 منطقه 8 در سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش با تسلیت گفت: تهران بزرگترین است. کلان شهر غرب آسیا، پایتخت 264 سال؛ این شهر با وجود قابلیت هایی که دارد، شهری است با مشکلات فراوان، مجموعه ای از کمبودها و کاستی ها.

وی افزود: تهران هویتی جز هویت پایتخت ندارد و از نظر عدالت محوری فاصله شمال و جنوب آن بسیار زیاد است. بنابراین، راهی برای برون رفت از انباشته شدن این مشکلات وجود دارد.

ساکانی ادامه داد: اگر شهر، شهروند و مدیریت شهری را تجسم کنیم با شهری با فرسودگی جدی، پیشرفت، خلأها و نیازهایی مواجه خواهیم شد که باید متحول شود و این تحول درمانده خواهد بود.شهروندان و بالاتر. بالا.” مدیریت شهری موضوعی نیست. این ایمان باید داده شود تا مردم در مرکز تحول قرار گیرند.

شهردار تهران تصریح کرد: تلاش می کنیم شهرداری را از یک سازمان خدماتی صرف به یک نهاد خدمات رسان تبدیل کنیم و در را برای خدمت به مردم باز کنیم. برنامه ها و ایده هایی در این زمینه وجود دارد و ما به دنبال این توسعه هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات بی خانمانی و بد مسکنی بیشترین فشار را از این زاویه به مردم وارد می کند، اضافه کرد: 9 میلیون و 800 هزار نفر در تهران شبانه زندگی می کنند که هر خانواده 2.9 نفر جمعیت دارند. با تقسیم بندی این موضوع متوجه می شوید که تهران به 3 میلیون و 200 هزار خانه نیاز دارد و امروز کمتر از یک میلیون خانه در تهران وجود دارد.

ساکانی گفت: تا به امروز شهرداری پروانه صادر کرده و تولیدکنندگان آن را ساخته اند، اما ماه هاست که تصمیم داریم بر اساس بند 21 ماده 55 قانون شهرداری به ساخت 180 هزار مسکن ارزان قیمت و خانه داری کمک کنیم و ساختیم. واحدها در کمپ های مسکونی». بیا کار کنیم.

شهردار تهران یادآور شد: هدف ما تسهیل در صدور مجوز و فراتر از آن، ایجاد شرایط برای مشارکت مردم، آوردن امکانات به میدان و کمک به خانه دار شدن آنها است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با بارگیری در محور 325 ایستگاه مترو در ترافیک و حمل و نقل عمومی که 143 ایستگاه از این تعداد در حال حاضر فعال است هویت شهر، معماری، ایمنی و بازسازی مسکن را به مردم بدهیم.

زاکانی گفت: طبق برنامه قبلی قرار بود تا 19 سال آینده متروی تهران تکمیل شود اما این مدت 5 سال است چرا که مشکل اصلی تامین اعتبار بود که امروز بر اساس توسعه ایستگاهی مرتفع خواهد شد. “

بزرگترین مجتمع ایستگاهی غرب تهران هفته آینده افتتاح می شود

شهردار تهران اضافه کرد: در طرح کلان 10 میلیون سفر سهم مترو است اما امروز این تعداد یک میلیون و 500 هزار نفر است و با تکمیل مترو می توان بار اصلی را به زیرزمین منتقل کرد؛ در حالی که در طرح کلان 10 میلیون سفر وجود دارد. بر اساس این اقدامات، 12 ایستگاه مترو در نیمه دوم امسال افتتاح می شود و هفته آینده بزرگترین مجتمع ایستگاهی غرب تهران را افتتاح خواهیم کرد. علاوه بر این، امسال با افزایش 150 درصدی تعداد اتوبوس ها که از 2000 به 5000 دستگاه افزایش می یابد، ظرفیت اتوبوس ها را فعال خواهیم کرد و برنامه Res این کار را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه تهران علاوه بر این مشکلات از توان علمی و فکری بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: باید مسیری را دنبال کنیم که به شخصیت منتهی شود. از نظر فنی از این رو، تهران در نیمه دوم ماه جاری به نمایشگاه دائمی فناوری بوستان گفتگو تبدیل خواهد شد تا به استفاده از قابلیت های منطقه کمک کند.

ساکانی با اشاره به مهاجرت جوانان و بزرگان از کشور تاکید کرد: البته ما خود را موظف می دانیم که به جوانانی که فکر می کنند هیچ کاری انجام نداده اند بدهیم و کارشان را تسهیل کنیم. متوقف کردن.

شهردار تهران تصریح کرد: از فردا یک سری مسابقات ورزشی را داریم که محلات و مناطق تشکیل می شود؛ ایده شکل گرفته توسط تهران در شهرهای دیگر کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت شهرداری تصریح کرد: در این مسیر امکانات و نیازهای مدیریت شهری جوابگوی نیازهای شهر نیست و راه دیگری وجود ندارد و مردم باید به میدان بیایند ویژگی های خاصی دارد، فضایی متنوع از مذاهب، سلایق و توانایی های مختلف ارائه می دهد و امیدواریم بتوانیم از این توانایی ها به خوبی استفاده کنیم.

زاکانی گفت از یک چشم انتظار تهران را دارد . 10 سال را با هویتی جدید تجربه کنیم، با کمک و حوزه شما می توانیم این مسیر را طی کنیم، افزود: در مجموعه مدیریت شهری در هر موضوعی که ما را تحت تاثیر قرار می دهد خود را در حاشیه نمی بینیم، خود را مسئول می دانیم؛ بلکه خود را مسئول می دانیم. تهران با وجود مشکلات پایانی ندارد و باید دست به دست هم بدهیم تا از شرایط فعلی خارج شویم.

به نظر او؛ ما سال هاست که با مسیحیان زندگی می کنیم، و این نیز موضوع پیام مهمی دارد.

شهردار تهران در تشریح سخنان یک مقام عالی رتبه در خصوص صنایع دستی گفت: در این حوزه برنامه Res ما این کار را به منظور توسعه صنایع دستی انجام دادیم، در فرآیند آموزش مستمر، علاوه بر فعالیت مردم در این حوزه، توانایی توزیع محصولات خود را در جامعه به آنها داد.

وی در تشریح مسائل مطرح شده از سوی یکی از سازمان های خیرین محلی در خصوص کمک های شهرداری به خیرین گفت: می توانیم زمین و مجوز به نام شهرداری اعطا کنیم تا مجموعه های خیرین ساخته و برای نیازمندان صادر شود. “

ساکانی در پاسخ به یکی از ورزشکاران درباره مجموعه های ورزشی شهرداری تهران گفت: در زیرساخت های شهرداری چشم انداز درآمدی نداریم، نگاه خدماتی داریم، رویکرد درآمدزایی از سال گذشته تغییر کرده و این زیرساخت ها را دنبال می کنیم. طمع کسب درآمد از این مجموعه ها نداشته باشید و از این طریق شهریه ها را کاهش دهید و شرایط مساعدی را برای فعالیت های ورزشی شهروندان فراهم کنید. وقتی سعی می کنیم تهران را با هویت تغییر دهیم از نظر فنیاز لحاظ هنری و ادبی هویت ورزشی به دست می آوریم و برای آن به دنبال سرمایه گذاری هستیم.

شهردار تهران در تشریح موضوع آسیب های اجتماعی گفت: مشکلاتی مانند مغز استخوان در شهر وجود دارد و تلاش می کنیم در ماه های آینده به این پرونده خاتمه دهیم. در مورد کودکان کار نیز فعالیت های جدی را آغاز کرده ایم، تلاش می کنیم آنها را آموزش دهیم، با آنها همکاری کنیم و آنها را از این وضعیت نجات دهیم.

وی درباره نمایشگاه شهر آفتاب نیز یادآور شد: شهر آفتاب با دو برابر فضاهای نمایشگاهی موجود یعنی 100 هزار متر فضا وارد مرحله جدیدی از بازسازی زیرساخت های خود شده است و یکی از برنامه های نخبه شما برای شهر آفتاب است. استقبال می کنیم.

زاکانی در تشریح سخنان یک فرد برجسته در مورد زنان سران کشور تاکید کرد: برادری ما در شهرداری همچنان به آموزش و توسعه زیرساخت ها برای زنان سرپرست خانوار و توزیع محصولات ادامه می دهد.