کارخانه کنسانتره سنگان خواف یک واحد تولیدی کاملا ایرانی است

آوای البرز/ خراسان رضوی رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با افتخار می گوییم که کارخانه کنسانتره سنگان خواف یک کارخانه کاملا ایرانی است.

سیدپرویز فتاح روز چهارشنبه چهارم اسفند در مراسمی در کارخانه متمرکز فولاد غار کوسه وابسته به بنیاد مستضعفان در مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت: ساعت کار کارشناسان خارجی نبود. استفاده شده و تمامی کارها به صورت مستقل توسط مهندسان و کارگران ایرانی انجام شده است.

دشمنان تصور می‌کردند تحریم اقتصاد ما را نابود می‌کند و صنعت و کارخانه‌ها را غیرفعال می‌کند، اما در اقتصاد دفاعی مقاومت مردم شکل گرفت و اکنون پیام این است که به پیام کارخانه کنسانتره سنگان رسیده‌ایم. برای انجام آن. “

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: پروانه بهره برداری شرکت فولاد غار شرق شرکت سنگ آهن سنگان 20 ساله است. همکاری بیشتر در فرآیندهای اداری و زیرساخت ها به ویژه در تامین آب مورد نیاز است.

فتاح تاکید کرد: کار بنیاد مستضعفان بر اساس منطق اقتصادی و همچنین حرکت های فرهنگی و اجتماعی است. این مجموعه به توسعه زیرساخت های شهرستان خواف در زمینه توسعه زیرساخت های انرژی، راه، اشتغال و رفاه عمومی کمک خواهد کرد.

وی بیان کرد: ساخت کارخانه متمرکز حدود 40 هزار میلیارد ریال هزینه داشت و برای 2046 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: میزان تولید این کارخانه 2.5 میلیون تن کنسانتره در سال است که ساخت آن 30 ماه به طول انجامید.

همچنین فتاح در این مراسم دستور ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله برای شرکت فولاد شارک کاره با اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال و پیش بینی 2 ساله را صادر کرد.

وی گفت: با مساعدت مسئولان، احداث کارخانه متمرکز دیگری با تولید 2.5 میلیون تن در نظر گرفته شده است، البته مجموع سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در نقطه مرزی کف به 140 هزار میلیارد خواهد رسید.

فتاح خاطرنشان می کند: تولید فولاد کشور با بهره برداری از کارخانه 2.5 میلیون تنی کنسانتره 28 میلیون تن است و سهم تولید فولاد بنیاد مستضعفان حدود 1.5 میلیون تن در حدود 6 درصد کشور است.

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: گردش مالی خراسان رضوی با تحقق بسیاری از توانمندی های آن بهبود می یابد.

یعقوب علی نظری از رئیس بنیاد مستضعفان خواست تا چرخه تولید فولاد در منطقه سنگان کف را تکمیل کند.

وی خطاب به فتح گفت: در این شرایط اقتصادی برای توسعه زیرساخت‌های خواف نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم و امیدواریم سرمایه‌گذاری بنیاد در تامین آب، زیرساخت‌های جاده‌ای، برق، انرژی و باد KAF تولید پاکی داشته باشد. تولید انرژی.”

نظری خواف با اشاره به حوادث ناگوار جاده ای در مسیر مواصلاتی سنگان – خواف به تربت حیدری، از فتح خواست تا نقش اساسی در ساخت راه های مواصلاتی داشته باشد.

نماینده مردم قاف و رشتیا در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار استفاده از نیروهای بومی قاف در هنگام جذب نیرو شدند.

حجت الاسلام اکبر احمدپور تاکید کرد: مسئولان در زمان جذب خود شاخص بومی را در سطح استان خراسان رضوی توسعه ندهند، فقط کارجویان شهرستان خواف و رشت باید بومی محسوب شوند.

وی گفت: در صورت سرمایه گذاری بنیاد بازرسان برای بهره برداری از توربین های بادی در کریدور بادی خواف، سود اقتصادی و فرصتی برای توسعه پایدار و اشتغال خواف به همراه خواهد داشت.

شهرستان 170 هزار نفری خواف در 270 کیلومتری جنوب شرقی مشهد مرکز خراسان رضوی و 45 کیلومتری معدن سنگ آهن سنگان قرار دارد.

انتهای پیام/