ژابی آلونسو: باخت برای ما چیز جدیدی است

سرمربی بایر لورکوزن عقیده دارد اشتباهات زیاد دلیل اولین باخت تیمش در این فصل بود.

به گزارش آوای البرز، آتالانتا ایتالیا در دیدار فینال رقابت‌های لیگ اروپای فصل ۲۴-۲۰۲۳ با نتیجه ۳ بر صفر بایر لورکوزن را شکست داد و به قهرمانی رسید. آدمولا لوکمن مهاجم نیجریه‌ای ۳ بار برای تیمش در این دیدار که در دوبلین برگزار شد، گلزنی کرد.

ژابی آلونسو بعد از این دیدار گفت:  این شکست اولین شکست ما بود.  آتالانتا بهتر از ما بود و نمی توانستیم آنطور که می‌خواستیم بازی کنیم. این اولین شکست بود، چیزی جدید برای ما اما زندگی ادامه دارد.  شاید اشتباهاتی وجود داشته باشد و اشتباهات من نیز در این باخت دخیل باشد. ما در دوئل های زیادی برابر بازیکنان آتالانتا شکست خوردیم و همچنین تمرکز زیادی روی بازی  نداشتیم.

در نهایت آتالانتا توانست با نتیجه ۳ بر صفر بایرلورکوزن را شکست دهد و قهرمان لیگ اروپا شود و اولین جام تاریخ این باشگاه ثبت شود. لرکوزن هم پس از ۵۱ بازی شکست‌ناپذیری در رقابت‌های مختلف بالاخره طعم باخت را چشید و اکنون باید برای دیدار با کایزرسلاترن در فینال جام حذفی آلمان آماده شود.

همچنین جیان پیرو گاسپرینی، دومین ایتالیایی شد که در این رقابت ها تیمش را قهرمان می‌کند. پیش از او، مائوریتزیو ساری در سال ۲۰۱۹ با چلسی به قهرمانی رسیده بود.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.