چگونه انسان موش شد! – آوای البرز

تا آنجا که به یاد می آورم ، این کتاب درباره تکامل انسان و چگونگی تسلط انسان بر جهان در فناوری بود و جایگزین دوران قدیم شد که خود انسان مقهور طبیعت می شد و اکنون او بر جهان و حکومت آن تسلط پیدا کرده و بر آن تسلط دارد. در آن زمان ، شاید ، نوعی استكبار ، دست كم به طور جمعی ، تا چه حد توانایی انسان پیش رفته بود! شاید بعضی ها خواب ببینند که جهان دنیای دیگری خواهد بود. در همان زمان ، ثروتمندان ، از جمله تاجران برده در اروپا و ایالات متحده ، می دانستند که چگونه ثروت و قدرت خود را افزایش دهند و سایر مناطق جهان را به کار بگیرند و استعمار کنند. بشر برای تسلط و بهره برداری از طبیعت بیشتر آن را به مکانی برده است که خود زمین مکانی برای زندگی محسوب نمی شود و برای یافتن مکان مناسب به فکر تسخیر سیارات دیگر افتاده اند.

جعل دنیای خلقت تا آنجا پیش رفته است که خلقت خدا را تغییر داده است ، به طوری که شیطان از هر فرصتی برای تخطی ، بد اخلاقی و از بین رفتن طبیعت و نیروی انسانی استفاده می کند. بدی ها یکی یا دو نیستند؛ وقتی ذهن منحرف می شود و چشم انداز تغییر می کند ، هر کاری انجام شود بیشتر از فایده آسیب می رساند. اگر تلاش برای کاهش جمعیت با افزودن ثروت برخی از افراد درست است ، این یکی از شرم آورترین اقدامات امروز است. ما دیگر در مورد هیولاهای انسانی صحبت نمی کنیم ، بلکه در مورد موش های انسانی صحبت می کنیم. البته هیولاها یا موش ها استعاره هستند ، می توان درباره آنها بحث کرد و مقاله ها یا کتاب هایی نوشت. برخلاف غول ، که نماد قدرت بدنی خشن ، ناهموار و ناخوشایند است ، موش نمادی از پنهان کاری ، نامرئی بودن ، فرار و سرعت عمل است. در دنیای امروز از آن به عنوان قدرت نرم تعبیر می شود.

موش ها تجلی هوش ، سرعت عمل ، پرخوری ، پنهان کاری ، باروری ، آزمایش از نظر شباهت ظاهری آنها با انسان ، نشانه ترسویی و تحقیر ، فرار ، گسترش آلودگی و در نهایت کشتن است. نابودش کن … آنها می دانند. اگر توجه کنیم ، می توانیم ویژگی های رفتاری موش ها را در دنیای امروز از دو طریق مطالعه کنیم:

برای قدرتمندان:

هوش و ذکاوت یکی از مشخصه های برجسته موش ها تلقی می شود و اصطلاحاً نخبگان جهان سنگ بنای اصلی را برای غارت منابع مادی و انسانی مناطق با توانایی متفاوت قرار داده و تمام نبوغ و نبوغ خود را برای خاک سیاه برخی تأسیس کرده اند. آیا آنها از بسیاری از جمع های دیگر استفاده کرده اند؟

سرعت عملیاتی همیشه نمونه ای از سرعت الکتریسیته از جمله امواج بوده است و اکنون می بینیم که انواع امواج در اختیار انسان هاست و وسیله ای قدرتمند برای انتقال خواسته های آنها است. FiveG (5G) (سرعت نمایش موش و موشک رایانه) در حال حاضر بیشترین بحث درباره این مثال است.

پرخوری از ویژگی های خاص افراد با استعداد است. ما در جهانی زندگی می کنیم که برخی از افراد که بیش از حد پرخوری می کنند از چاقی و بیماری های مرتبط رنج می برند. هنگامی که گروه بزرگی پرخوری می کنند می میرند و ثروتمندان مازاد آنها را از بین می برند اما از دادن آن به افراد مورد نیاز خودداری می کنند.

یکی از این موارد ایجاد راهروهای زیرزمینی مانند موش های صحرایی و اطلاعاتی است و آیا ابزار دقیق تسلیحاتی ، به ویژه الکترونیک و سایبر ، در لایه های محافظتی پیچیده مخفیگاه های زیرزمینی قرار ندارند؟ ؟

بارور جامعه جهانی! کنترل جمعیت را برای کشورهای عقب مانده توصیه کنید ، اما خانواده های سفیدپوست ثروتمند را که ادعا می کنند بهترین ژن ها را دارند ، برای داشتن فرزند بیشتر تشویق کنید!

مقابل:

این همان چیزی است که برای فقرا و مستمندان حاصل شده است:

یک آزمایشگاه افراد بیچاره و بی خانمان ، به ویژه افراد رنگین پوست ، به ویژه سیاه پوستان ، مانند موش های آزمایشگاهی مورد بهره برداری قرار می گیرند تا انواع واکسن ها را آزمایش کنند ، بدون اینکه دانش آنها از تحقیقات علمی داشته باشد. آنها در طول زندگی تحت ستم هستند بدون اینکه بدانند از کجا آمده است.

موش نماد تحقیر و نامردی است. در ادبیات ما و سایر مناطق جهان نمونه هایی از نامردی به موش ها داده شده است. اکنون ، به دلیل شیوع یا شیوع ویروس کرونا ، در جامعه جهانی ، به ویژه افراد بی خانمان ، ترس زیادی وجود دارد که افراد دیگر به زور به داخل خانه می خزند و به قول معروف ، سوراخ های موش را نه ارزان بلکه ارزان می خرند. . ترس به معنای وسیع آن ، ترس از دست دادن شغل ، ترس از ازدواج ، ترس از بچه دار شدن و … را افزایش می دهد.

البته ، در این مورد ، باید پذیرفت که آنها کنترل خود را از دست داده و بنیانگذاران را نیز شامل شدند ، همانطور که مثل “آتش خیس و خشک” شناخته شد.

فرار یکی دیگر از ویژگی های موش ها است و امروز شاهد فرار همه از یکدیگر هستیم. روابط خانوادگی تا حدی منجر به انزوا ، انزوا و فرار متقابل شد.

عفونت و آلودگی یکی دیگر از ویژگی های موش محسوب می شود. اگرچه بیماری های قبلی مانند وبا ، SARS ، ابولا و ایدز نیز باعث کشته شدن افراد شده و بیشتر مناطق از دست رفته آنها را تحت تأثیر قرار داده است. اما کرونا گوی سبقت را از رقبای خود ربود. اکنون هیچ واکسنی برای آن وجود ندارد ، در صورت وجود آن چنان ذهن انسان را تحت تأثیر قرار داده است که تمایلی برای استفاده از آن وجود ندارد. مشاوره موثر در مورد فاصله اجتماعی ، تنهایی و انزوا. سرانجام،

بکش و نابود کن معمولاً سرنوشت موش با كشتن و از بین بردن آن تعیین می شود. اکنون می بینیم که سرنوشت بسیاری که به بیمارستان می روند مرگ است و پرهیز از نزدیک شدن به گورستان یکی از ابزارهای آن است.

س questionال جدی ، آیا ما وارد موارد فوق شده ایم و از برخی جهات موش بوده ایم؟ مردی که فکر می کرد تخت و فرش افتخارآمیز در اختیار اوست ، برای انجام اقدامی مورد اهانت و تحقیر قرار نگرفت ، آیا مانند موش مورد حمله قرار نگرفت؟ آیا او از درخواست و التماس برای کمک دست بر نداشته است؟

علاوه بر این ، در حالی که شایعات گسترده ای مبنی بر اینکه مافیای مواد مخدر پشت کرونا برای آلوده کردن افراد ، کنترل آنها و فروش واکسن است ، گسترده است ، بشر از نظر اخلاقی در شرایط سختی قرار دارد. علیرغم ادعاهای علمی ، بیش از هر شکارچی دیگری وحشیانه و بی رحمانه شده است.

در این حالت ، بشریت دیگر یک خبر و اخبار نیست. انسان گرایی وحشیانه ، شاید حتی بدتر شده است. نوع حیوان ما کجاست؟ آیا این همان نمونه آیه ای در قرآن نیست که می گوید: “کساني که پاداش کارهای خوب را می گیرند” از حیوانات فرومایه شده اند؟

* استاد تمام دانشگاه تهران