چطور به فرد گرمازده کمک کنیم؟

به گفته متخصصان انجمن آمبولانس سنت جان در انگلیس ، گرمازدگی که به آن آفتاب سوختگی نیز می گویند ، هنگامی اتفاق می افتد که دمای بدن فرد به سطح خطرناکی برسد.

اگر فردی گرما از دست بدهد ، ممکن است تحت تأثیر گرما قرار گیرد.

وقتی شخصی مدت طولانی در آفتاب بماند یا در دمای بالا بماند ، بدن او مقدار زیادی آب از دست می دهد. در این شرایط عرق قطع می شود ، به این معنی که بدن نمی تواند خودش را خنک کند. این شرایط می تواند منجر به گرمازدگی شود.

طبق وب سایت سرویس بهداشت ملی انگلستان ، اگر فردی که حوصله خود را از دست داده بتواند ظرف مدت 30 دقیقه خود را خنک کند ، خطر جدی برای سلامتی وی وجود ندارد ، اما در صورت گرمازدگی باید با اورژانس تماس بگیرد.

علائم گرمازدگی چیست؟

علائم فرسودگی گرما که توسط سرویس بهداشت ملی انگلیس ذکر شده است شامل سردرد ، سرگیجه ، بی اشتهایی ، حالت تهوع ، تعریق زیاد ، حالت تهوع ، افزایش ضربان قلب و دمای بدن 38 درجه یا بالاتر است.

کودکان و بزرگسالانی که فرسودگی گرما را تجربه می کنند علائم مشابهی دارند. اما کودکان همچنین می توانند خواب را ببینند.

اگر فردی با این علائم ظرف 30 دقیقه بهبود نیابد ، این شرایط می تواند منجر به گرمازدگی شود.

از علائم سکته گرمایی می توان به کمبود تعریق با وجود دمای بالا ، دمای بدن 40 درجه یا بالاتر ، تنگی نفس ، سرگیجه ، حمله قلبی ، بیهوشی و بی حالی اشاره کرد.

چگونه به یک فرد داغدار کمک کنیم؟

سرویس بهداشت ملی انگلیس توصیه می کند اگر کسی متوجه کمبود آب در اثر گرما شد ، باید آنها را به مکان خنک تری منتقل کنید.

برای پایین آوردن درجه حرارت بدن او می توانید همه کارها را انجام دهید ، از جمله نوشیدن آب فراوان ، خنک کردن پوست او با اسپری یا اسفنج و دراز کشیدن در حالی که پاهای او کمی بالاتر از بدن است.

اگر فرد در عرض 30 دقیقه بهبود پیدا نکرد و از گرم شدن بیش از حد او اطمینان داشتید ، با اورژانس تماس بگیرید و با آمبولانس تماس بگیرید.

متخصصان توصیه می کنند با خیساندن اسفنج یا قرار دادن فرد در ملحفه های مرطوب و سرد و انتظار برای رسیدن آمبولانس ، دمای بدن را کاهش دهید.

اگر دمای فرد طبیعی به نظر می رسد ، ورق های مرطوب را با ورق های خشک جایگزین کنید.

همچنین ، در حالی که منتظر رسیدن پرسنل اورژانس هستید ، به طور مداوم بر تنفس ، نبض و سطح آگاهی و واکنش فرد نظارت کنید. هر بار که سطح هوشیاری و واکنش فرد کاهش می یابد ، باید تنفس او را بررسی کنید و به یاد داشته باشید که نفس او باز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مراقبت از فردی که دارای هوشیاری و پاسخگویی کم است ، باید در مورد روشهای مراقبت های اولیه مراقبت کنید.

چگونه می توان از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کرد؟

به گفته متخصصان ، می توان برای جلوگیری از فرسودگی حرارت در دمای بالا ، اقداماتی انجام داد.

این موارد شامل خوردن مقادیر زیادی نوشیدنی سرد ، دوش گرفتن سرد ، پوشیدن لباس گشاد و پرهیز از آفتاب در ساعات شلوغی است.

سرویس بهداشت ملی انگلیس به مردم توصیه می کند هنگام گرمازدگی ، کودکان ، افراد مسن و کسانی که بیماری های مزمن دارند ، بسیار مراقب باشند.

انتهای پیام