چطور به انتخاب شغل فرزندمان کمک کنیم؟

* از عصر فانتزی و تنبلی تا رئالیسم

قبل از هر چیز بد نیست بدانید که همه ما چندین دوره رشد شغلی را پشت سر می گذاریم. “الهه ریوندی”; این کارشناس علوم اقتصادی به فارس گفت: روانشناسان معتقدند جوانان مراحل زیادی از پیشرفت شغلی را پشت سر می گذارند. اولین دوره ای که در کودکی شکل گرفت «دوره خیالی» است که همه ما آن را پشت سر گذاشتیم. در دوران خیالی که در مراحل اولیه و میانی کودکی رخ می دهد، کودکان با خیال پردازی از انتخاب های شغلی خود آگاه می شوند. انتخاب های دوران کودکی تحت تاثیر اقوام و زرق و برق و هیجان کار است و ارتباط چندانی با تصمیماتی که در بزرگسالی می گیرند ندارد.

دوره بعدی که بین یازدهم تا شانزدهم شروع می شود، «دوره تردید» است. در این دوره، نوجوانان به طرز پیچیده تری به کار فکر می کنند. ابتدا مطابق میل خود به شغل می اندیشند، اما پس از آگاهی از عناصر ضروری هر شغل، بر اساس مهارت ها و ارزش های خود به شغلی علاقه مند می شوند.

دوره بعدی “دوره واقع گرایی” است که در اواخر نوجوانی و اوایل دهه 20 و 30 شکل می گیرد، در این دوره جوانان با آشکار شدن واقعیت های اقتصادی و عملی بزرگسالی، انتخاب های شغلی خود را محدود می کنند.

به طور خلاصه، تعداد کمی از جوانان از سنین پایین می دانند که باید چه کاری انجام دهند و مسیر مستقیم را برای رسیدن به هدف شغلی دنبال کنند. برخی ابتدا تصمیم می گیرند و سپس نظر خود را تغییر می دهند، در حالی که برخی دیگر برای مدت طولانی نامطمئن می مانند. تمام این مراحل در روند رشد طبیعی است و والدین نیازی به نگرانی زیادی ندارند.

معمولاً دانش‌آموزان زمان بیشتری برای بررسی گزینه‌های مختلف دارند، اما شرایط زندگی بسیاری از جوانان با موقعیت اجتماعی و اقتصادی پایین، انتخاب‌های آنها را بیشتر محدود می‌کند.»

* چگونه می توانیم به فرزندمان در انتخاب شغل کمک کنیم؟

حال در تمام این شرایط والدین چگونه می توانند به فرزندان خود در انتخاب شغل کمک کنند؟

پس از خواندن نکات متخصص آموزش مالی، ممکن است بتوانید به بهترین نحو به فرزند خود کمک کنید. ریوندی می‌گوید: «گوش دهید و ببینید فرزند شما در چه چیزی از همسالانش توانایی بیشتری دارد. چه فعالیت هایی را بهتر و سریعتر از دیگران انجام می دهد؟ ما باید با تمام توانایی های فرزندمان کار کنیم. برخی را باید تقویت کنیم، اما برخی را باید رشد دهیم. دور تعصبات نژادی و قومیتی و مشاغل اجدادی خط بکشید و به فرزندتان اجازه دهید توانایی ها و علایق خود را دنبال کند.

* از بازدیدهای نوروزی استفاده کنید

قدم بعدی این است که سعی کنید اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد انواع مشاغل بدست آورید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به فرزندان خود کمک کنید. ریوندی می گوید: «اکنون که عید گرم است و بازار دید و بازدیدها داغ است، می توانید در هر کاری از اقوام و آشنایان راهنمایی بگیرید تا مشکلات و مزایای آن شغل را به شما و فرزندتان بگویید. قدم بعدی این است که کودک خود را از سنین پایین با مشاغل مختلف آشنا کنید. برای مثال می توانید فرزندتان را به مغازه یا مغازه نجاری ببرید و با انواع مشاغل آشنا شوید. این به کودک شما اجازه می دهد تا کار را به وضوح درک کند.

به خاطر داشته باشید که رضایت شغلی اشکال مختلفی دارد، نه فقط مشکلات مالی که باعث رضایت شغلی می شود. بنابراین سعی کنید فقط روی مسائل مالی تمرکز نکنید.»

* از تاریخ انقضای برخی مشاغل آگاه باشید

هنگام نظارت بر شرایط و علایق فرزندتان، یک نکته مهم را از دست ندهید. ریوندی می گوید: “آگاه باشید که بسیاری از مشاغل در آینده از بین خواهند رفت، بنابراین سعی کنید بعداً فرزندان خود را برای مشاغل مورد نیاز بیشتر آماده کنید، اما در آن زیاده روی نکنید.” به عنوان مثال، اکنون که همه چیز کامپیوتری است، هوش مصنوعی بسیار مهم است، پس مراقب باشید و ببینید در آینده یا در بورس چه شغل هایی ایجاد می شود.

* به نیازهای منطقه توجه کنید

هنگام انتخاب شغل یا راه اندازی یک کسب و کار، از شرایط شغلی در منطقه یا شهر خود آگاه باشید. مثلاً شما نزدیک دریا هستید، فرزندتان به دنیای ماهیگیری علاقه دارد تا بتواند در ماهیگیری موفق شود یا مثلاً در یک منطقه کوهستانی زندگی می کنید. بنابراین مهمترین راه برای یافتن ایده های تجاری خوب نیازهای منطقه ای است که در آن زندگی می کنید.

* فرزندم کدام زبان زنده دنیا را باید یاد بگیرد؟

اگر کودک به کاری علاقه مند است، باید در آن خلاقیت بیشتری داشته باشد، می تواند آن را به گونه ای انجام دهد که دیگران انجام نمی دهند. این کارشناس اقتصادی موضوع را مطرح می کند و ادامه می دهد: با تمام این اوصاف بازار کار برای یک شغل نیز باید در نظر گرفته شود. “

با تکنیک های امروزی که از آزمون های شغلی آمده است آشنا شوید

کارشناس آموزش مالی در پایان به برخی از آزمون های استعداد شغلی اشاره می کند. ریوندی می‌گوید: «تست‌های روان‌شناختی زیادی وجود دارد که می‌توانید برای سلیقه کاری از آنها استفاده کنید. تئوری هوش هشت گاردنر، تست تیپولوژی شخصیت MBTI، تست هلند، تست ارزیابی ارز حرفه ای و تست ارزیابی سبک کاری. با انجام این تست ها می توانید متوجه شوید فرزندتان چه مهارت های شغلی دارد.

منبع: نیرو