چرا باید سالروز شهادت حضرت زهرا (س) را هر سال باشکوه تر برگزار کرد؟چرا باید سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) هر سال با شکوه بیشتری برگزار شود؟

شاید این راز باشد که در ایام فاطمیه و ایامی که مردم در سوگ شهادت جانسوز پیامبر اکرم (ص) عزاداری می کردند، مراسمی برگزار می شد، پس یاد و نام بی بی دو عالم (ع) جاودانه خواهد ماند. در آستانه شهادت آن حضرت با ما همراه باشید تا دریابیم چرا علما همواره بر سالروز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) تاکید دارند و یکی از شعائر اسلامی می دانند.


به گزارش آوای البرز؛ حضرت زهرا چنان مقام والایی دارد که تنها کسی است که در زندگی مبارکشان به عنوان رسول خدا (ص) حق تعالی مخلوقات، دست او را بوسید و آن حضرت را بوسید. فرمود: «بوی بهشت ​​از آن فاطمه است که من استشمام می کنم» و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در مقابل او برخاست و به سلام او پرداخت و تا حضرت زهرا سلام الله علیها صبر نکرد. و صلوات الله علیه) به او رسید. با رفتن به سمت او، این حرکت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) با هیچ یک از ما خوشایند نیست، نه به این دلیل که او فرزند پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) است یا اینکه پدر به فرزند علاقه دارد، نه ! پیامبر فرزندان دیگری هم داشت و با هیچ یک از آنها این کار را نکرد که به دلیل مقام شامخ حضرت صدیق کبری (سلام الله علیها) است.

حتی علما شیعه در اینکه مقام پیامبر(ص) برتر است یا امیرالمؤمنین، اختلاف است و برخی معتقدند که برتری آن تنها پس از «ولایت» امیرالمؤمنین (ع) است. . به او؛ یعنی از آنجایی که امیرالمؤمنین بعد از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) ولی خداست، بر حضرت زهرا (سلام الله علیها) ولایت دارد و برتر از این سوره است، پس شخص بسیار شریفی است. . او برترین ائمه و ام الائمه اولین شهید راه ولایت است و باید گفت که حضرت زهرا (سلام الله علیها) ویژگی خاصی داشت که ایشان را منحصر به همه معصومین و همه می کرد. . شخصیت های بزرگ، حتی اگر زن باشد زنان تکالیفی مانند مردان نمی پرسد، اما بیان ایثار و میهن پرستی است.

از نقطه نظر حضرت زهرا(س) ج) بهترین زنان آن است که مردان نامحرم را نبیند و مردانی را که نامحرم نمی بینند – این نظر پیامبر هم است – چنین مقامی یکی است. زن مسلمان بهترین آنها خود را دارند حضرت فاطمه درود بر او، اما در دفاع از ولایت، در میان ماهورهای نامردی که با بی تفاوتی تصرف خلافت و سرنگونی ولی الله را نظاره گر بودند، برای دفاع از ولایت چنان سخنانی ایراد کرد که ولایت را به حیرت واداشت. از این رو مظهر برجسته ای از مردسالاری و ایثار است که برای اولین بار در این عرصه جان داد و ویژگی فوق العاده ای است که باید شجاعت آن حضرت و دلایل شهادتش را درک کرد. عظيم باشيم و الگوي بي نظير انسانيت را الگو قرار دهيم و به سيره آن حضرت (عليه السلام) عمل كنيم.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید:

ارز در

با دوستانتان به اشتراک بگذارید: