پیگیری اختصاص اعتبار جهت فعال سازی پارک اقتصاد دیجیتال سمنان و مقاوم سازی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای

به گزارش خبرگزاری آوای البرز استان سمنان، سید حسین شچراغ مدیرکل در این نشست که با حضور معاون آموزشی این اداره کل و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای سمنان و مهدیشهر برگزار شد، گفت: در این جلسه با حضور معاون آموزش و پرورش این اداره کل و رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای سمنان و مهدیشهر برگزار شد. در این جلسه مشکلات و چالش های حوزه مهارت آموزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و شورای اسلامی شهر و پیگیری های نمایندگان به آن اشاره شد.

در این دیدار عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در شورای اسلامی، آموزش های مهارتی بسیار مورد نیاز کشور و استان را مورد توجه قرار داد و بر پیگیری مشکلات منطقه تاکید کرد. کمیسیون اجتماعی مجلس

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و زرقه در شورای اسلامی نیز از برنامه ریزی برای برگزاری نشست مشترک با فرمانداران حوزه های انتخابیه با حضور استاندار سمنان برای پیشنهاد مسائل مربوط به بازسازی فنی یاد کرد. مراکز آموزش حرفه ای سمنان نیز تصمیم گرفتند پروژه ساخت مرکز آموزش فنی را تکمیل و حرفه برادران مهدیشهر را در دستور کار این جلسه قرار دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان شچراغ با اشاره به اهمیت فعال سازی پارک اقتصاد دیجیتال سمنان خواستار تخصیص بودجه متوازن برای تامین نیازهای عمرانی این پارک شد.

از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیرکل فنی می توان به رعایت طرح رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، افزایش سرانه بودجه آموزشی موسسه و اصلاح قوانین مربوط به حقوق کارمندان اشاره کرد. و آموزش حرفه ای استان سمنان در این نشست.

در این جلسه هیئت تصمیم گرفت از برگزیدگان مرحله استانی بیستمین المپیاد ملی مهارت راه یافته به مسابقات کشوری از شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه تقدیر و حمایت کند.

46