پیک انتظار برای تخت خالی

بیماران ساعت ها در صف های طولانی منتظر می مانند تا تختخواب های اورژانسی و ICU را ترک کنند ، داروهای ژاوائر رام را دریافت کنند و ویزیت های اولیه را به بیمارستان ها برسانند. متخصصان بیماری های عفونی و ICU می گویند انتظار برای خالی شدن تخت می تواند منجر به مرگ بیماران شود.

به گزارش روزنامه آوای البرز همشهری “بسیاری منتظرند ، منتظر خالی شدن تخت های بیمارستان برای بیماران هستند ، منتظرند رامساویر در داروخانه یا مرکز پزشکی پیدا شود ، منتظر پیام متنی واکسن هستند و سرانجام منتظر می مانند تا بیماری همه گیر تاج پایان یابد و از آنجا فرار کند. صف های تخلیه تخت و یافتن دارو طولانی تر می شوند و اکنون ، در این شرایط ، آمار حتی نگران کننده تر است ؛ ثبت 259 فوت در روز.

الان تخت خالی نداریم!

وضعیت بیمارستانها و انتظار برای خالی شدن تختخواب توسط مقامات سیستم بهداشت ، اپیدمیولوژیست ها و سیستم 6070 تأیید می شود. این سیستم که از اردیبهشت ماه امسال برای یافتن تخت های خالی در بیمارستان های بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب آغاز شده است ، این روزها فقط یک جواب دارد: “اکنون تخت خالی نیست ، به اورژانس بروید. بلافاصله پذیرفته می شوید ، در غیر این صورت باید تا مرگ صبر کنید. “20 ، 30 میلیون تومان باید برای تخت خالی در مرکز داده شود.

در بیمارستان میلاد ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای تحت پوشش بیمه ، در بخش تریاژ بیماران تنفسی و بیمار تخت خالی وجود ندارد: “این روزها اگر یک تاج بگیرید ، باید حاد باشد ، بنابراین شما جایی برای رفتن به بیمارستان و مراقبت از تب دارید. “یکی از آنها که ساعت ها در صف منتظر تخلیه است ، گفت:” هیچ تختی برای پذیرش بیماران وجود ندارد ، حتی تخت های ICU نیز وجود نخواهد داشت. به زودی خالی می شود “

در مشاغل مقامات و مردم تفاوت معناداری وجود دارد. بیمارستان امام خمینی نیز وضعیت مشابهی دارد. مردم برای ملاقات مقدماتی در مقابل بخش تریاژ تنفسی بیمارستان به صف شدند. در همین راستا ، یک زن جوان می گوید که به دلیل کسالت و بی احتیاطی در مورد وضعیت جسمی بیماران ، دریافت رامد خاویر چند روز تأخیر دارد. علیرغم علائم شدید ویروس کرونا ، هشت ساعت تأخیر بود تا اینکه آنها به من مراجعه کردند. من دو دوز اول RamedSavier را تزریق کردم و امروز برای دوز بعدی آمدم. “من 4 ساعت در صف بوده ام.”

مرد جوانی جلوی اورژانس ایستاده و از شب گذشته همسر باردار خود را اذیت کرده است: “همسرم به کرون سوicion ظن دارد و ضربان قلب جنین او بالا رفته است. شب گذشته در بیمارستان لاله ، با وجود بدی همسرم آنها پس از تزریق سرم و دارو به خانه رفتند و گفتند حال او خوب است. صبح او دوباره بیمار شد و ما برگشتیم. او قطعاً در این مکان بیمار خواهد شد. “

3 روز انتظار برای یک تخت خالی

یک کودک کوچک در ورودی اتاق اورژانس نشسته و مرتباً آمار تختخواب را از بیمارستان ها دریافت می کند. وی گفت: وضعیت مادر من وخیم است. ما 3 روز منتظر منتقل شدن او به ICU هستیم اما تخت خالی نخواهد بود. من به تمام بیمارستانهای خصوصی که با آنها تماس می گیرم می گویم که ما تخت خالی نخواهیم داشت. “مادرم در حال مرگ است. هیچ کاری نمی توانیم برای او انجام دهیم.”

در بیمارستانی دیگر در تهران ، بیماران به سختی برای جابجایی تاج صندلی چرخدار ندارند و وقت آن است که بیمار را به رختخواب برسانیم. خانواده ها بیماران را از یک مرکز به مرکز دیگر در رختخواب منتقل می کنند. دختری که مادرش را روی برانکارد خوابانده بود گفت: “من ساعت ها منتظر می مانم تا از اتاق خواب در اورژانس بلند شوم ، اما بعید است امروز جایی برای ما باز کنند.”

کلینیک های بیمار را افزایش دهید

انتظار می رود که بیماران از بخش مراقبت های ویژه ترخیص شوند زیرا گفته می شود Delta Corona به سرعت در حال توسعه است و نیاز به مراقبت های ویژه را افزایش می دهد. اکنون نگرانی ها در انتظار مرگ بیماران است. با این حال ، مسعود مردانی ، متخصص اپیدمیولوژی و عضو کمیته علمی ملی کرونا ، به همشهری گفت که بهترین راه برای کاهش مرگ و میر بیماران ویروس کرونا ، افزایش تعداد کلینیک های سرپایی و تجویز رامس و دگزامتازون تا بستر خالی در ICU است. بیماران با استفاده از همان داروی تزریق شده در بیمارستان ها از مرگ نجات می یابند. نکته دیگر این است که تمام بیمارستان های خصوصی و دولتی فقط باید برای بیماران ویروس کرونا اختصاص داده شوند.

وی گفت: در شرایط فعلی باید جراحی های انتخابی و اورژانسی متوقف شود و این تخت ها برای بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب جایگزین شود. با این حال متخصصان اپیدمیولوژی معتقدند تعداد مرگ های ناشی از بیماری ویروس کرونا قلب طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

شغل تخت های بیمار غیر اورژانسی

محمدرضا ، متخصص ICU در بیمارستان ماسی دانشوری ، با مردان هاشمی موافق است. اگرچه وی معتقد است که درمان مبتنی بر IC از همان ابتدا برای بیماران ویروس کرونا اشتباه است ، اما در مورد اینکه تخت ها باید از بیماران اورژانسی برداشته شود ، درمورد وی اظهار نظر کرد. وی به همشهری گفت كه تعداد كشته شدگان در قله پنجم در مقایسه با تعداد مراجعه كنندگان به بیمارستان زیاد زیاد نیست. تجویز داروها به مدت هشت ماه خارج از پروتکل های وزارت بهداشت نیز به کاهش مرگ و میر کمک کرده است.

وی گفت: بیماران غیر عروق ویروس کرونا برخی از تخت های مراقبت ویژه را اشغال کرده اند و تحت نظارت نیستند.

احتمالاً مرگ و میر تاج در آخر هفته افزایش یابد

خسرو صادگنیت ، مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) کمبود تخت ICU و صف های طولانی برای پذیرش بیماران در بیمارستان را با جزئیات شرح می دهد. وی در مصاحبه ای با حمزهری ، بیشتر وضعیت ارجاع بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب و کمبود تخت مراقبت های ویژه را توضیح می دهد. وی گفت: این بیمارستان همیشه با کمبود تخت ICU روبرو بود و اکنون یک بیماری همه گیر ویروس کرونا وجود دارد زیرا این گروه از بیمارستانهای مرجع بود و تعداد زیادی از بیماران را از سایر شهرها ارجاع می داد. این در اختیار هیئت های ICI بود که بفهمند چگونه می توانند از این شرایط خارج شوند. علاوه بر این ، یک کلینیک 1000 تختخوابی در دست ساخت است که به دلیل محاصره ، به بیماری همه گیر کرونا نرسیده است. پس از افتتاح این کلینیک ، معمولاً مشکل نداشتن تخت ICU برطرف می شود. “زیرا مجهز به 200 تخت مجزا است.”

وی می گوید تعداد بیماران نیاز به پذیرش بیمارستان در پیک فعلی در مقایسه با پیک های قبلی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است ، اما تلاش شده است وضعیت کنترل شود و بیمار به دلیل کمبود تخت از خدمات خارج نشود. “به همین دلیل بیماران تا خالی شدن تخت جداگانه مشکلی ندارند.”

وی با اشاره به اقدام پیک پنجم برای کنترل تعداد پذیرش در بیمارستان اظهار داشت: در گذشته رند خاویر نیاز به بستری شدن بیماران در بیمارستان تا پایان درمان داشت اما در پیک جدید این افراد اولین دوز را در در بیمارستان و پس از آن تعداد پذیرش در بیمارستان کاهش می یابد.

بیمارستان امام خمینی (ره) روزانه 300 بیمار را واکسینه می کند. همه این افراد برای بستری شدن در بیمارستان باید 1500 تخت پرداخت کنند. در حال حاضر 500 بیمار مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند.

وی با اشاره به افزایش بازدید ptPatient از پیک پنجم ، با پیک 200 تا 250 مراجعه در پیک های قبلی ، اما در این پیک به شدت افزایش یافت: “این اتفاق افتاد.”

با این حال ، به نظر وی ، در این اوج ، تعداد بیماران قلبی غیر ویروس کرونا که به دنبال درمان هستند نیز افزایش می یابد. مرگ افراد مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا صادقانه است. وی پیش بینی می کند شمار کشته شدگان در آخر هفته و هفته آینده افزایش یابد. این تعداد در حال افزایش است زیرا افراد در بخش مراقبت های ویژه با سطح بالایی از عفونت احتمال مرگ در روزهای آینده را دارند.

با این حال ، به دلیل تعداد بیماران ، میزان مرگ و میر در این اوج نسبت به قله های قبلی کاهش یافته است: «افراد پرخطر واکسینه شده اند ، از جمله افراد مسن و کسانی که بیماری های خطرناکی دارند. درمان ها نیز تخصصی تر شدند و پرسنل درمانی تجربیات زیادی کسب کردند. “با این حال ، واکسیناسیون گسترده و سریع هنوز هم بهترین راه برای کاهش مرگ و میر است.”

وی با اشاره به تفاوت قله پنجم با قله های قبلی ، می گوید علائم دلتا ویروس کرونا فریبنده است. فرد فکر می کند که سرما خورده است. وی با بیان اینکه از بیماری کرون رنج می برد گفت: مسئله این است که اگر شخصی سرما بخورد دیگر اقدامات احتیاطی لازم را انجام نمی دهد و بیماری ممکن است خیلی سریع پیشرفت کند.

در دلتا کرونا ، علائم گوارشی به عنوان مهمترین علامت ، صادقانه با مسمومیت دستگاه گوارش اشتباه گرفته می شوند. به همین دلیل ممکن است فرد خیلی دیر به بیمارستان برود. “علائم این بیماری در تاج دلتا نیز به سرعت پیشرفت می کند و تعداد جوانان و کودکان در حال افزایش است.”

انتهای پیام