پیشنهاد تدوین آئین نامه حدود و ثغور ارتباط نمایندگان با دستگاهها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین از روابط عمومی اداره کل قوه قضاییه به عنوان میزبان اعضای هیئت مدیره برای نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه) خبر داد. خواسته مقام معظم رهبری به عنوان اقدامی م toثر برای جلوگیری و محافظت از جایگاه مجلس و نمایندگان کشور در نظر گرفته شد.

رئیس قوه قضاییه گفت: مجلس در زمینه های مختلف اختیاراتی دارد و وظایفی که طبق قانون اساسی به نمایندگان محول شده نیاز به تدابیری برای محافظت از جایگاه مجلس و نمایندگان مردم دارد.

بهترین استراتژی تقویت نظارت سازمانی بود.
آیت الله ریز رهبر نهادها ، ابزارها و فرماندهان مشهور مردم است ناهیان وی از مونکر به عنوان یکی از حامیان هیئت مدیره برای نظارت بر رفتار معاونان یاد کرد و اظهار داشت که اگر هیئت مدیره بر گزارش های آنها تمرکز کند می توان نتایج بهتری گرفت.

رئیس دادگستری به دشواری مردم در تأمین نیازهای مردم هنگام انجام وظایف خود اشاره کرد مونتاژ مردم انتظار دارند نمایندگانشان مسائل شخصی خود را در خارج از حوزه های انتخابیه پیگیری کنند. “

برای رسیدگی به این موضوع ، هیئت آیت الله رئیسی در مورد رفتار نمایندگان و لزوم تنظیم آیین نامه کوتاه و جامع برای تعیین حدود ، به ناظران دستور داد. ثغور رابط نمایندگان با نهادهای حاکم بر کشور ایجاد کنید تا آنها بتوانند مسئولیت های خود را با یک استاندارد و چارچوب مشخص انجام دهند.

رئیس قوه قضاییه در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به محدودیت مأموریت هیئت مدیره برای نظارت بر رفتار نمایندگان و انجام آن را برای انجام وظایف اصلی هیئت مدیره ناکافی دانست: “عنوانی که برای هیأت مدیره مجلس نمایندگان انتخاب شده یک عنوان کلی و نظارتی است.” “رفتار” نمایندگان ، اما در عمل بر انجام وظایف نمایندگان نظارت می کند.

در عین حال آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد که رعایت رفتار نمایندگان نباید جرات طرح مسائل و مشکلات کشور و بیان دیدگاه ها و نظرات خود را داشته باشد ، زیرا نمایندگان وظیفه دارند اصول شرع و قانون و ارزش های انقلاب را حفظ کنند. بدون سو mis تفاهم ، به کاستی ها و دلایل آنها و مطالبه مقامات اشاره کنید.

رئیس قوه قضاییه از نمایندگان به عنوان مصلح در امور اجتماعی یاد کرد و گفت: مصلح اجتماعی باید واقعیت های جامعه را بیان کند و عملکردهای مسئولان را بدون سیاه نمایی و اغراق ، فقط خط قرمز در بیان مشکلات و انتقادات بیان کند. هتک گفت: شایعه و استثنا.

آیت الله رئیسی هیئت رئیسه نظارت بر رفتار معاونان را دوست و دستیار قوه قضاییه دانست و اعضای هیئت مدیره خود را وفادار و همدل مجلس و کشور خواند و بر درگیری قوه قضاییه با هیئت مدیره تأکید کرد. ، نظر این هیئت در تعیین عملکرد نماینده ، آیا مطابق با وظایف نماینده است؟ این مثر است.

رئیس قوه قضاییه در پاسخ به لزوم تقویت نظارت بر رفتار نمایندگان ابراز داشت: “ما در تلاش نیستیم تعداد پرونده ها را در دستگاه قضایی افزایش دهیم. این امر را افتخار نمی دانیم اما این برای هیئت افتخار است که به نماینده هشدار می دهد و اقدامات بیشتری را انجام می دهد.” دادگستری بوردو وجود ندارد.

آیت الله رئیسی در پایان گفت: “بعضی اوقات مردم مودب هستند مجری قانون، اگر به موقع به آنها اخطار داده شود که در اثر سهل انگاری در مسیر اشتباهی حرکت می کنند ، در محافظت از شهرت و موقعیت اجتماعی خود اشتباه می کنند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه ، رئیس و 6 نفر از اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نظرات ، پیشنهادات و درخواست های خود را از آیت الله رئیسی برای حمایت از آنها در تقویت مواضع و بهبود عملکرد خود ابراز داشتند. یکی از مهمترین مواردی که آنها مطرح کردند “تمرکز بر دامنه کارکردها و فعالیتهای اعضای پارلمان” و “ضمانت اجرایی محدود در دسترس هیئت مدیره” بود.

“تقویت نظارت برای محافظت از نمایندگان برای جلوگیری از رد صلاحیت در دوره های بعد” ، “طراحی سازوکارهای نظارتی دقیق برای نظارت بر حذف وظایف نمایندگی” ، “نظارت بر حساب های بانکی خانواده های نمایندگان برای کنترل گردش خارج از دادگاه”. سایر نکات مطرح شده توسط اعضای هیئت مدیره نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس است.

در این جلسه ، عضو هیئت مدیره ناظر بر رفتار نمایندگان با اشاره به تغییرات انجام شده در روند کاری هیئت مدیره در مجلس یازدهم ، اظهار داشت ، “دوره های گزارش میزان و نوع تخلفات طبق توصیه کمیسیون آیین نامه برای تقویت نقش دفاعی و دفاعی هیئت مدیره احصا کمیته بدون ذکر نام نمایندگان در جلسات غیر علنی آن را قرائت کرد می بودن.

هیئت مدیره که بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت دارد ، در اکتبر 1990 تشکیل شد و در آوریل 1991 تشکیل شد. در آوریل 1991 با هدف بررسی گزارش سو abuse استفاده و گزارش سو m رفتار ملی و سایر اقدامات مجرمانه تشکیل شد. قانون 12 ماده آن در اردیبهشت همان سال تصویب شد.

اعضای جدید هیئت مدیره سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی ، نماینده مسجد و عضو هیئت رئیسه مجلس حجت الاسلام موسی هستند. غضنفرآبادی نماینده BAM و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی حجت الاسلام حسن شوجای علی آبادی ابر ، عضو کمیسیون اصل 90 ، محمدمهدی مفتح ، محمدرضا دشتی اردکانی ، تویسرکان ، اعضای کمیسیون برنامه ، معادن حساب بودجه و محمد سرگزی وی نماینده زابل و عضو کمیسیون عمران است.