پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش شفاف به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همکاری و حمایت سازمان ها و نهادهای فعال در یادمان حکیم نسامی تقدیر کرد. جشن موفقیت آمیز حکیم نسامی با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهادی را برای تشکیل بنیاد بین المللی حکیم نسامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم تا بتوانیم بیشتر به این ارائه فارسی بپردازیم. شعر.

وی افزود: از دستگاه های ذیربط می خواهیم که همچنان مشتاق معرفی حکیم نسامی بوده و با تلاش ها و فعالیت های ارزشمند خود نام و فعالیت های حکیم نسامی را حفظ کنند.

رئیس ستاد فرماندهی کل قوا در خصوص مراسم بزرگداشت حکیم نسامی با اشاره به برخی از فعالیت ها و فعالیت های حکیم نسامی گفت: این به احترام حکیم نسامی است: «این قابل تقدیر است.

مدیرکل این وزارتخانه تاکید کرد: باید آثار بیشتری از حکیم نسامی در حوزه های مختلف هنری تولید شود و اتفاقات مختلفی در این زمینه داشته باشیم. حوزه های مختلف: انجمن آثار و مفاخر، فرهنگستان هنر، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی های فرهنگی، موزه هنرهای معاصر و علوم فرهنگی، روابط عمومی و علوم فرهنگی، شهرداری تهران علاوه بر وزارتخانه های میراث. و آموزش و پرورش … در برگزاری مراسم بزرگداشت راهب نظامی همکاری خوبی صورت گرفت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم افزایش ادارات مختلف برای همکاری مشترک در زمینه تکریم راهب نظامی تاکید کرد.

رئیس ستاد یادواره حکیم نسامی افزود: یکی از برنامه های دولت مردمی برقراری ارتباط صمیمانه فرهنگی و ادبی بین دولت و مردم است تا رویدادهای فرهنگی و هنری ماندگارتر و ماندگارتر شود. از بین رفتن برنامه های فرهنگی و هنری یکی از برنامه ها و سیاست های حکومت مردمی است و ما به دنبال معرفی استعدادهای ناشناخته ادبی و فرهنگی به کشورمان هستیم.

حکیم درباره همکاری با سازمان ها و ادارات مختلف برای معرفی نسامی ادامه داد: آماده همکاری در زمینه فیلمنامه، کار پژوهشی و تولید محتوا هستیم.

در این جلسه تعدادی از اعضای حاضر گزارشی از فعالیت های خود و نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با تجلیل از حکیم نسامی ارائه کردند.

در پایان محمود شالویی از خدمات و زحمات اعضای ستاد یادبود حکیم نسامی با اهدای لوح تقدیر قدردانی کرد.

این نشست با حضور مهدی نورعلیشاهی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاوه خورابه قائم مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، احمدی رئیس شبکه آموزش و حبیبی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. فرهنگی شبکه رادیویی، کیانی، مدیرعامل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسماعیل، دبیر فرهنگستان هنر، اکبر ایرانی، مدیر عامل موسسه میراث مکتوب، اکبر ایرانی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی و فرهنگی سازمان فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افراسیابی معاون مرکز توسعه فرهنگ و هنر نیز حضور داشت.