پیشنهاد ایران برای برگزاری انتخابی المپیک ناشنوایان در کیش

دبیر فدراسیون ناشنوایان گفت: در صورت موافقت کمیته بین المللی ناشنوایان ، ایران در ماه مه آینده المپیک ناشنوایان کیشیل را جایگزین مالزی خواهد کرد.

پژمان معتمدی در گفت وگو با آوای البرز اظهار داشت: کمیته بین المللی ناشنوایان که به میزبانی ایران برگزار می شود پیشنهاد برگزاری بازی ها در ماه مه سال آینده را داده است ، زیرا زمان مسابقات مقدماتی المپیک ناشنوایان در مالزی به دلیل تاجگذاری دو بار به تعویق افتاده بود. در صورت موافقت ، کیشیل موافقت کرد که تصمیم خواهیم گرفت در مسابقات فوتبال و بسکتبال به المپیک راه پیدا کنیم.

وی با اشاره به دستمزد ورزشکارانی که شانس کسب مدال در بازی های المپیک ناشنوایان را دارند ، گفت: دستمزد ورزشکارانی که در المپیک شانس کسب مدال دارند از دسامبر سال جاری آغاز می شود و به مدت یک سال ادامه خواهد داشت. به ورزشکارانی که انجمن های مربوطه آنها را دیر اعلام می کنند ، طبق برنامه تعیین شده حق الزحمه و همچنین حقوق معوقه آنها پرداخت می شود.

دبیر فدراسیون ناشنوایان اعلام کرد اردوهای آماده سازی در رشته های کشتی ، تکواندو ، جودو و کاراته تا پایان سال برگزار می شود. تا پایان سال تیم های کشتی ، جودو ، تکواندو و کاراته می توانند افرادی را که برای اردو به المپیک ناشنوایان این مناطق اعزام می شوند ، شناسایی کنند.

وی همچنین در مورد ممنوعیت ورود ورزشکاران ناشنوا به مجموعه ورزشی آفتاب انگلب بدون کارت عضویت صحبت کرد. “به دلیل بیماری کرونا ویروس قلب و سلامت ورزشکاران ، فدراسیون دوومیدانی اعلام کرد که فقط ورزشکارانی که کارت عضویت فدراسیون دارند مجاز به ورود هستند. البته ما در تفاهم نامه همکاری با فدراسیون لیست ورزشکاران خود را که کارت عضویت فدراسیون را دریافت می کنند اعلام کردیم و ورزشکاران ناشنوا مشکلی برای ورود به مجموعه ورزشی آفتاب انگلستان نخواهند داشت.

انتهای پیام