پویش حسینی نذر خون در کرمانشاه راه اندازی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مریم میرزاده در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: همزمان با آغاز ماه محرم از روز اول محرم الحرام تا پایان صفر در استان کرمانشاه آغاز می شود.

وی با ذکر اجرای کمپین نذر خون و ایجاد فرصت برای کمک به بیماران بی بضاعت به عنوان یک سنت حسنه، افزود: متقاضیان باید در این کمپین و مشیت الهی شرکت کنند. دوستی می توانند به مراکز انتقال خون استان کرمانشاه مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه بیان کرد: عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)آ) با اهدای خون خود به عنوان نذری برای نجات جان بیماران نیازمندی که این روزها به دلیل کمبود پلاکت در انتظار همنوعان خود هستند.

میرزاده با بیان اینکه مراکز انتقال آنها در ایام تاسوعا و عاشورا نیز فعال است، تصریح کرد: خیرین حسینی و عزادارانی که مایل به شرکت در طرح اهدای خون هستند می توانند در تمامی ایام محرم و تاسوعا حضور یابند. الف و عاشورا. حضور مستمر ایجاد کنید.

وی تاکید کرد: نیاز همیشگی به خون همه گروه های خونی وجود دارد و از ورزشکاران، اصناف فرهنگیان و سایر مسئولان استانی درخواست می شود در طرح اهدای خون شرکت و همشهریان را تشویق کنند. کشت انتقال خون نیز کمک کرد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به افزایش 15 درصدی اهدای خون در سه ماهه نخست امسال گفت: علیرغم افزایش 15 درصدی در سه ماهه نخست سال، از ابتدای تیرماه تاکنون، این رقم در استان کرمانشاه افزایش یافته است. کمبود شدید ذخایر خون است که کمپین اهدای خون را برای کمک و اهدای خون راه اندازی کرده است. نوحه خوانی حسینی امیدواریم

میرزاده برای اعزام تیم خون گرفتن سیار با اشاره به شهرهای استان کرمانشاه گفت: این تیم های سیار برای آن هستند خون گرفتن بر اساس این طرح، روزهای یکشنبه در شهرستان اسلام‌آباد گرب، چهارشنبه‌ها در شهرستان‌های کنگاور و خسارشیرین، هر ماه یک‌بار در شهرستان‌های پاوه و راونسر و دو بار در ماه به مراکز شهرستان‌ها اعزام شده‌اند. سنکوپ کلیه آنها حاضرند اهداکننده باشند خون گرفتن باید باشد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به آمار اهداکنندگان در سال 1401 گفت: امسال بیش از 18 هزار نفر در استان خون اهدا کردند که بیش از 50 درصد آنها اهداکنندگان مستمر هستند.

مرکز اهدای خون اداره کل انتقال خون کرمانشاه همه روزه در 2 شیفت از ساعت 7:30 الی 19:30 و روزهای جمعه از ساعت 8:30 الی 13:00 دایر است. خون گرفتن متزادی واقع در بیمارستان معتضدی همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 13:00 باز است.