پوشش کامل واکسیناسیون شهروندان تهرانی تا پایان آنلاین ۱۴۰۰ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، علیرضا سالی از عملکرد هفتمین مرکز واکسیناسیون جامع کارگران حمل و نقل شهری در تهران بازدید کرد.

وی افزود: تاکنون در این مرکز 12000 کارکنان نیروی اتوبوس واکسینه شدند 7000 آنها دو دوز واکسن دریافت کردند.

سالی یادآور شد: این مرکز انواع سبدهای واکسن را ارائه کرده است و به دلیل تجربه موفق در بخش واکسیناسیون ، این مرکز می تواند به عنوان یک مرکز تجمع عمومی برای خدمت به خانواده ها پس از واکسیناسیون توسط کارکنان حمل و نقل شهری مورد استفاده قرار گیرد. این گروه های مورد علاقه و سایر گروه ها به کار خود ادامه خواهند داد.

او احساس می کرد که ایمن سازی کارگران حمل و نقل شهری به این دلیل مهم است که آنها در گروه های اولویت دار و مشاغل پرخطر قرار دارند و اگر بیمار شوند ، به دلیل برخورد روزانه با شهروندان ، می توانند در مرکز گسترش قرار گیرند.

سالی با اشاره به روند رو به رشد واکسیناسیون ، اعلام کرد که تاکنون 5.8 میلیون نفر در تهران واکسینه شده اند و حدود 1.7 میلیون نفر دو دوز دریافت کرده اند.

وی در مورد افزایش تعداد واکسن های وارداتی گفت: دیروز تعداد تزریق واکسن در تهران از 160 هزار دوز فراتر رفت و پیش بینی می شود این روند در روزهای آینده تسریع شود.

به گفته سالی ، برای محافظت کامل از واکسیناسیون شهروندان تهرانی ، تعداد واکسیناسیون روزانه باید تا پایان اکتبر 320،000 واکسن باشد.

وی با حمایت سازمان های مختلف از جمله سپاه ، BASIZ ، هلال احمر و آموزش و پرورش برای این پروژه داوطلب شد: “در روزهای آینده ، ما شاهد یک کمپین مثبت از طریق ایمن سازی مداوم خواهیم بود.

به گفته سالی ، 1900 واکسن های واکسینه شده برای آمادگی برای شیفت های بعدازظهر مراکز اجتماعی باسیگ های تحصیل کرده آموزش دیده اند و نیروهای پایدار از سازمان های دیگر می توانند در این امر مشارکت داشته باشند تا مردم بتوانند به راحتی به خدمات واکسیناسیون دسترسی پیدا کنند.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران از شهروندان تهرانی خواسته است تا واکسیناسیون خود را در سیستم نوبت واکسیناسیون ثبت کرده و پس از دریافت پیامک به مراکز اجتماعی ارجاع دهند.

سالی با اشاره به شیوع این بیماری در تهران گفت: تعداد بیماران سرپایی در بخش های پزشکی و بهداشت کمتر از 20000 نفر در روز است.

“اما هنوز.” 2500 بیمار وخیم در بخش مراقبت های ویژه بستری می شود و مرگ و میر در فواصل طولانی تر رخ می دهد.

فرمانده ستاد کرونا در شهر تهران بر اساس شیوع های قبلی این بیماری گفت: پیش بینی می شود این بیماری تا شیوع بعدی شش تا هشت هفته طول بکشد.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم روند ایمن سازی را در این مدت تسریع کنیم ، قطعاً میزان عفونت را کاهش داده و میزان بستری شدن و مرگ و میر را بیشتر می کند.