پوشش سراسری حوادث نیازمند ۱۰۰۰ پایگاه امداد جاده‌ای/تماس با ۱۱۲ بدون سیم کارت هم امکان پذیر است

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: حداقل هزار مرکز امداد جاده ای در کشور وجود دارد و مراکز امداد جاده ای موجود نمی توانند پوشش سراسری حوادث را فراهم کنند.

به گزارش آوای البرز محمد بیکر محمد گفت جمعیت هلال احمر نقش مهمی در تصادفات جاده ای و رانندگی دارد و در حال انجام عملیات فنی برای آزادی مجروحان است و آنها در صحنه حاضر نمی شوند یا خواستار تأیید یا تحویل شرایط اضطراری نیستند . مصدومان در دستور کار خواهند بود. علاوه بر این ، مقدماتی برای انتقال مصدومین به اورژانس در بهترین شرایط ممکن فراهم شده است.

مقامات مسئول جمعیت هلال احمر گفتند: امروز جاده هلال احمر به وسایل نقلیه مدرنی مجهز است که می توانند به سرعت به محل حادثه برسند. اگر این حادثه در منطقه ای رخ دهد که سرویس های اورژانس در دسترس نبوده ، هلال احمر مجروحان را مستقیماً به مراکز درمانی می رساند.

محمد ادامه داد: امروز به دلیل کمبود امکانات نمی توان هلال احمر را تحت پوشش جهانی قرار داد. حداقل نیاز هلال احمر برای پوشش کلیه جاده های کشور وجود 1000 پایگاه جاده ای است و مابقی پایگاه ها نیاز به راه اندازی و تجهیز دارند. آمبولانس ها ، کیت های امداد و نجات و خدمات پزشکی اولیه حداقل نیاز مرکز کمک Roderick است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: کمک های کنار جاده ای یک وظیفه دولتی است و امیدواریم دولت با تأمین اعتبار لازم کمک های لازم را برای بالا بردن کیفیت هلال احمر ارائه دهد.

وی در مورد سیستم تلفن 112 و قابلیت های آن گفت: سامانه تلفنی 112 در سراسر کشور در دسترس است و برای گزارش بیشتر وقایع خارج از شهر تنظیم شده است. در صورت بروز بلایای طبیعی مانند سیل ، رانش زمین ، زمین لرزه ، کوه و حوادث جاده ای ، شهروندان می توانند از طریق این شماره درخواست کمک کنند.

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر ؛ یک مقام مسئول در جمعیت هلال احمر در پایان گفت: اگر تلفن همراه سیم کارت ندارد ، می توانید با شماره 112 تماس بگیرید که یکی از رایج ترین شماره های اضطراری در جهان است. پس از تماس با سیستم ، شهروندان به اولین مرکز EOC متصل می شوند ، اطلاعات دریافت شده از طریق این مراکز به نزدیکترین مرکز امدادی ارسال می شود و نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام می شوند.

انتهای پیام