پوتین: سلاح‌های ما امنیت بسیاری از کشورها را تأمین می‌کند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در افتتاحیه کنفرانس “ارتش -2012” گفت: “آخرین سلاح های قدرتهای هسته ای استراتژیک ما دارای سهمیه بیش از هشتاد درصد است.” بسیاری از سلاح های روسی با توجه به ویژگی های خود جایگزین هایی در جهان دارند. این وضعیت برخی از سلاح های ما برای مدت طولانی بوده است.

پوتین گفت: “توسعه صنعت جنگ و نیروهای مسلح بر اساس قانون فناوری جدید و بر اساس دستاوردهای تلاش ها و برنامه های اصلی تحقیقاتی ما است.”

رئیس جمهور روسیه ادامه داد: من بارها گفته ام که یک روسیه قوی به یک ارتش قوی و متعادل نیاز دارد و امروز این کشور نقش مهمی در تامین امنیت کشور ما ایفا می کند و به طور جدی به منافع ملی ما خدمت می کند و به تقویت ما کمک زیادی می کند. قابلیت های استراتژیک “

پوتین روز دوشنبه گفت که امروز دو کشتی جدید و چهار زیردریایی از جمله دو زیردریایی هسته ای موشکی را از صنعت کشتی سازی روسیه راه اندازی می کند.

وی به موفقیت پروژه های ملی در زمینه طراحی و توسعه انواع سلاح ها از جمله سیستم موشکی مافوق صوت Kinghal و هواپیمای بدون سرنشین برد بلند Ohhotnik اشاره کرد که می تواند از هواپیما پرتاب شود.

پارک ملی پاتریوت در مسکو میزبان یک برنامه کنفرانس بین المللی نظامی برای هفتمین سال متوالی است ، از جمله نمایشگاه سلاح و فناوری نظامی ، گردهمایی بازی های نظامی ، نظامیان روسی و خارجی ، فرماندهان صنایع نظامی و علوم مختلف. دانشکده های مهندسی ، “او گفت.

وی ادامه داد: این نمایشگاه که در چارچوب این کنفرانس برگزار شد ، وضعیت کنونی نیروهای مسلح ما را نشان می دهد و مهمتر از همه ، توانایی و فناوری نوآورانه قوی است که روندهای مهم توسعه ارتش و نیروی دریایی روسیه را تعیین می کند. در سالهای آینده ، که اولویت دولت روسیه است.

پوتین گفت کارشناسان روسی و رقبای خارجی بیش از 100 کشور این فرصت را دارند که با جدیدترین محصولات صنعت جنگ آشنا شوند ، روابط خود را در زمینه فناوری نظامی در دفاع تقویت کرده و منابع ملی کشورها را تضمین کنند.

پوتین اظهار داشت که روسیه متحدان و شرکایی در منطقه دارد و در سال های اخیر برنامه دولتی خاصی را برای توسعه صنعت جنگ اجرا کرده است. موضوعی که نیروهای مسلح ملی را به جدیدترین سلاح ها مجهز می کند.

311311