پنج صبح تشریف بیاورید سر صف!

برای افراد بالای 70 سال ، صرف نظر از اینکه در وب سایت رسمی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اید ، صفحات ثبت نام صبح زود احتمال دریافت واکسن را افزایش می دهد.

به نظر روزنامه آوای البرز ایمان مادرم امروز با ارائه سوابق بیماران سرطانی ، در بیمارستان اختر (پل رومی) با سینوفرم واکسینه شد. ” شما باید مدارک را پر کنید و به آنجا بروید. شیفت ساعت 6 عصر آغاز می شود. “مادرم می گفت مردم از 3 صبح در صف می میرند و تیم واکسیناسیون فقط تا آخر هفته در بیمارستان بود.” این توییت دیروز نوشته شده نمونه ای از اطلاعات امروز رسانه های اجتماعی است. علی رغم گزارش های وزارت بهداشت ، رادیو و رسانه ها ، با استفاده از واکسن کرونا از طریق دهان به دهان یا به عبارت دقیق تر توییت ها ، وضعیت در تهران بهتر شده است. بین این توییت ها و صحبت با کسانی که ترجیح می دهند واکسن بگیرند ، می توان تجربه های مشابهی را مشاهده کرد: سردرگمی بین ثبت نام شخصی یا مراجعه ، صف انتظار از ساعت اول صبح و ابهام در مراکز اطراف منطقه توزیع واکسن. برای افراد بالای 70 سال ، صرف نظر از اینکه در وب سایت رسمی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اید ، صفحات ثبت نام صبح زود احتمال دریافت واکسن را افزایش می دهد.

از اواسط ماه مه ، زمانی که مشخص شد این واکسن در سنین بالا تزریق شده است و شهروندان بالای 80 سال منتظر تماس مرکز بهداشت هستند ، مشخص شد که واکسن به درستی پیش نمی رود. . سفارش. انتقادهایی مطرح شد که افراد مسن باید در مقابل مراکز بهداشتی مختلف در محله های مختلف شلوغ شوند و یکی از حساس ترین گروه های جامعه در برابر تاج به دلیل عدم ابهام و عدم اطلاعات دقیق باید در میان جمعیت باشد. اکنون نوبت به افراد بالای 70 سال رسیده است و این مشکل هنوز وجود دارد.

خانم الف او 71 ساله است. طی سه روز گذشته ، او با تمام مشکلات مربوط به واکسن روبرو بوده است و هنوز در حال قدم زدن در مرکز است. تا روزی که از رادیو شنید که وقت واکسیناسیون افراد بالای 70 سال است ، یک بار در مرکز بهداشت مبارک در منطقه لوئیزان ثبت نام کرده بود. روز شنبه به همان جایی رفتم که دیدم واکسینه می شود. من هیچ خبری ندیدم آنها گفتند شما باید وارد Salamat.ir شوید و در آنجا ثبت نام کنید. من آنجا با تلفن خود ثبت نام کردم ، اکنون کجا می توانند واکسن بزنند؟ آنها در بعضی از مدارس گفتند. وقتی به آنجا رسیدم ، آنها به من گفتند که دارم واکسن می زنم و نمی خواهم ثبت نام کنم. آنها به من گفتند که نمی توانند کارت مرا بزنند. فقط بالای 75 سال سن. گفتم: رادیو گفت ، بیش از 70 سال گذشته است. آنها گفتند بله ، اما پیام او هنوز به ما نرسیده است. ” او روز بعد بازگشت ، امیدوار بود که اعلامیه دیگری به پایگاه واکسن در مدارس برسد. این بار مدرسه خالی بود و آنها او را به همان مرکز بهداشت ارجاع دادند: «من دیدم که مرکز بهداشتی که قبلاً به آن مراجعه کردم بسیار شلوغ است. مردم ساعت 5 صبح آمدند و اسامی خود را نوشتند و من نمی دانستم ثبت نام چیست. یعنی مردم صبح جمع می شوند و اسامی خود را یادداشت می کنند و به مرکز بهداشت تحویل می دهند. شخصی اسامی را از همان لیست می خواند و دانه ها را به داخل می فرستد. “اما افراد زیادی هستند و هیچ کس جرات نمی کند در صف بایستد.” دو بار در سه روز اول هفته ، یک بار و با ثبت نام در سایت ، برای ورود و خروج به مراکز مختلف عجله داشت و گفت که همه مشغول کار هستند: “جالب است که مرکز I ثبت نام شده نزدیکترین مرکز واکسیناسیون در میدان ملوت است. هیچ واکسنی وجود ندارد. “من نمی دانم ، اما چرا نام آنها در این لیست بود.”

خانم الف وی از مراکز مختلف بازدید می کند ، اخبار را ردیابی می کند و ثبت نام در تلفن های همراه را آسان می کند. در عین حال ، هنوز مشخص نیست که در برابر این اطلاعات چند وجهی در مورد سالم بودن و توانایی کار و انتقال از یک مرکز به مرکز دیگر و از یک مدرسه به مدرسه دیگر ، چه باید کرد. برخی از افراد در سن اعلامی قرار دارند اما برای گرفتن واکسن به کمک دیگران اعتماد می کنند. به همین دلیل ، این سردرگمی را می توان در اطرافیانمان مشاهده کرد که مرتباً در شبکه های اجتماعی به یکدیگر گوش می دهند و توسط والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ واکسینه شده اند. یکی از کاربران توییتر نوشت: “پدر و عمه ، مادرت را واکسینه کن. وقت آن است که به آنها بگویی کجا باید باشند !!!!!” مردم از ساعت 5 تا 11 صبح نام خود را در وسط خط می نویسند (وقتی البته زمان) برای هر فرد مسنی که واکسن دریافت می کند ، 2 نفر باید پیگیری و آن را انجام دهند ، درست است؟ “کاربر دیگری نوشت:” پایگاه شماره 1 جنگل سردار اعلام کرده است که فقط افراد بالای 75 سال را واکسینه می کند. و دیروز می گویید بیش از 70 سال. پدر من فلج و 72 ساله است و دکتر مرتب به دکتر مراجعه می کند و به خانه می رود. “کجا و چه زمانی باید واکسن بزنیم تا گفتار و کردار شما یکسان باشد ، لطفا؟”

از قضا ، یکی از بازنشستگان فرهنگی “مطمئن” از روند واکسیناسیون خانواده خود راضی است. رضایت بیشتر به شانس بستگی داشت: “برادر 87 ساله من به مرکز بهداشت مراجعه کرد و ثبت نام کرد و در همان روز با سینوفرم واکسینه شد. شخصی بزرگتر از من به او گفت واکسن را به خانه بیاوری. روز بعد ما رفت و ثبت نام کرد. “اکنون 10 روز وقت آن است که واکسینه شود. هنوز اعلام نشده است ، اما او ترجیح می دهد روزی که تلفن زنگ می خورد در خانه بماند و نوبت را اعلام کند ، و از جمله شایعاتی که شنیده است این است که دوست دارد برای ثبت نام به سایت نرود: “آنها می گویند این سایت ها اطلاعات شما را صادقانه می گیرند.” منظور من این است که من از سایت استفاده نکرده ام. “

بیشتر افرادی که در شبکه های اجتماعی درمورد رسیدن واکسن به والدین خود می نویسند ، اخبار مراکز خالی تر را گزارش می دهند. روزی که واکسن به مجموعه ایرانول تزریق شد ، خبر به سرعت مانند بمب منفجر شد و از روز بعد هیچ سوزن یا سوزنی در کل مجموعه وجود نداشت. یکی از راه حل هایی که کاربران به یکدیگر پیشنهاد می کنند مراجعه منظم به مراکز بهداشتی درمانی محله برای واکسیناسیون است. علی رغم همه اصرارهای وزارت بهداشت مبنی بر اینکه افراد نباید شخصاً به خانه ها و مراکز بهداشتی مراجعه کنند ، دریافت واقعی واکسن سریعتر از آنچه انتظار می رفت پاسخ داد.

انتهای پیام