پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران در یونسکو پیگیری می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، علیرضا بایرام زاده بعدازظهر جمعه در جشنواره انار شهرستان. خدا رحمت کند اون تو روستا مردانکام وی بابیان اینکه آذربایجان شرقی 2 اثر از بازار تبریز و کلیسای جلفا در جهان به ثبت رسیده است، گفت: اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در تلاش است تا آثار ثبت جهانی استان را افزایش دهد لذا قرار دادیم. سازمان ثبت جهانی جنگل های ارسباران در دستور کار و پرونده این اثر طبیعی را تدوین و مراحل کشوری را پشت سر گذاشت.

معاون اداره کل گردشگری میراث فرهنگی آذربایجان شرقی سپس از پیگیری برای ثبت جهانی جنگل های ارسباران در یونسکو خبر داد: امیدواریم سال آینده شاهد ثبت جهانی جنگل های ارسباران در یونسکو باشیم. صنعت گردشگری و طبیعت گردی آذربایجان شرقی و منطقه زیبای ارسباران نیز میزبان گردشگران خارجی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در بازاریابی و ارتقای ظرفیت های گردشگری خوب عمل نکرده ایم، گفت: برای معرفی شهرهای دارای ظرفیت گردشگری و از سوی دیگر برگزاری جشنواره هایی مانند انار و انار نیازمند همکاری رسانه ملی هستیم. دیگران ممکن است شهرهای بالقوه را معرفی کنند.

بایرام زاده درباره لزوم تقویت زیرساخت های گردشگری و مسیرهای دسترسی به روستاها برای گردشگران خدا رحمت کند وی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: با بهسازی و احداث راه های روستایی امکان بهره مندی گردشگران داخلی و خارجی از پتانسیل روستاهای گردشگری محور شهرستان فراهم می شود. خدا رحمت کند این امر امکان پذیر است و حتی می تواند تغییری در درآمد روستاییان ایجاد کند.

معاونت گردشگری آذربایجان شرقی صدور پروانه بهره برداری برای ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها را تسهیل کرده است. خدا رحمت کند وی خبر داد و یادآور شد: هر روستایی خدا رحمت کند در صورت تمایل به ایجاد واحدهای بوم گردی روستایی آمادگی داریم با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در حوزه توسعه طبیعت گردی این شهرستان همکاری و مجوزهای لازم را صادر کنیم. خدا رحمت کند مایل به همکاری است.

وی در پایان سخنان خود به ثبت «میانپور» در فهرست فعالیت های معنوی و غذاهای محلی به نام روستا اشاره کرد. مردانکام شهر خدا رحمت کند مطلع.