پرونده ترک‌فعل احیای خلیج گرگان روی میز دادستانی/”زیارت” قربانی نادیده‌انگاری ظرفیت‌ گردشگری

آوای البرز/ گلستان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: یکی از پرونده های حوزه خروج مدیران از دادسرای مرکز گلستان مربوط به پرونده احیای خلیج گرگون و مشکلات جزیره آشوراده است.

حیدر آسیابی شامگاه پنجشنبه 3 تیرماه در جمع خبرنگاران در گلستان با اشاره به اقدامات قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز زائرسرای گرگان اظهار داشت: از اول تا 30 خرداد سال گذشته 10 قانون برای حمایت از کشاورزی و کشاورزی وضع شده است. اراضی باغی و 29 هکتار زمین معادل 29 هکتار اجرا شده در گلستان 68 مورد حکم قطعی معادل حدود یک و نیم هکتار اجرا شد.

گفت: .

رئیس کل دادگستری استان گلستان که مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه را بر عهده دارد، هدف از اقدام قوه قضائیه را جلوگیری از زمین خواری و جرایم زمین دانست.

آسیابی با بیان اینکه به همراه دادستان و مدیران مسئول امور اراضی مرکز گلستان به مدت شش ساعت از این زیارتگاه بازدید کردند، بیان کرد: یکی از دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز در زیارت عدم توجه دستگاه های اجرایی بوده است. به خصوص در حوزه گردشگری.

وی با بیان اینکه تاکنون دو جلسه در دادسرای استان گلستان برای رفع موانع گردشگری روستای زیارت برای افزایش سرمایه گذاری گردشگری برگزار شده است، اضافه کرد: با وجود اینکه ظرفیت های بالایی برای گردشگری در حوزه گردشگری وجود دارد، حوزه صنایع دستی، اکوتوریسم، و غیره بسیار سبک عمل کرده اند.

وی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده توسط رئیس کل دادگستری استان گلستان خلیج گرگان، گفت: پیش از سفر رئیس جمهور، طرح احیای خلیج گرگون اعتباری در مجوزهای سفر نداشت.

عزابی گفت: احیای خلیج گرگون کار ساده ای نیست و لایروبی و بازگشایی کانال ها ضروری است. خلیج گرگان مستقیم به جلو حرکت کرد.

وی تاکید کرد که دولت متعهد به احیای خلیج گرگون است و ما به عنوان قوه قضاییه اقدامات بیشتری برای احیای خلیج فارس انجام خواهیم داد.
انتهای پیام/