پذیرش دختران در دانشکده‌های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد

پذیرش دختران در دانشکده‌های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد

وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان اعلام کرد که روند پذیرش دختران فارغ‌التحصیل پایه دوازدهم افغان در دانشکده‌های پزشکی دولتی برخی شهرهای این کشور آغاز شده است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان روند پذیرش دختران فارغ‌التحصیل پایه دوازدهم در دانشکده‌های پزشکی دولتی شهرهای کاپیسا، پروان، پنجشیر، میدان وردک، غزنی، پکتیکا، لوگر، خوست، بدخشان، بامیان و پکتیا را آغاز کرده است.

وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان با ارسال بخشنامه‌ای به این شهرها دستور داده که روند جذب فارغ‌التحصیلان پایه دوازدهم این کشور در دانشکده‌های پزشکی دولتی را آغاز کنند.

این در حالی است که روند ورود دختران به دانشکده‌های طبی غیرانتفاعی هنوز اعلام نشده است.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که با حکم حکومت سرپرست طالبان، دختران از کلاس ششم به بعد حق ادامه تحصیل ندارند و این فرصت برای کسانی که پیش از این فارغ‌التحصیل شده بودند، ایجاد شده است. همچنین دختران از تحصیل در دانشگاه‌ محروم هستند.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.