پدیده سمی «داداشی‌آبجی»! – آوای البرز

“چی میگی تو؟” دوست پسر و دوست دختر یعنی چه؟ ما فقط دوستان معمولی مثل برادر هستیم. این اشتباه است که شما در ذهن خود به این رابطه و رابطه ما فکر کنید. “با هم میریم پیاده روی و به رستوران می رویم…”

به گزارش آوای البرز، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: این ها صحبت های دختر نوجوان و پسری است که مدتی پیش درباره آن صحبت کردم. در نگاه اول ممکن است برای برخی احمقانه به نظر برسد و از نظر آنها دوران این مرزبندی ها به پایان رسیده است، اما معایب این موضوع شوخی نیست، پس به نکات زیر توجه کنید.

باورهای غلط دختران و پسران در مورد این روابط

عنوان دوست اجتماعی یا برادر آبجو در مورد جنس مخالف به رابطه ای اشاره دارد که عاری از احساسات و وابستگی های عاشقانه است. دختران و پسران نوجوان با باورهای نادرست خود این خیرخواهی را بی خطر می دانند زیرا از یک سو آن را دور از شر و شکست عاطفی می دانند و از سوی دیگر می توانند بین این روابط، آموزه ها و هنجارها وحدت بیشتری پیدا کنند. . جامعه، مدرسه، خانواده! بنابراین تناقض در این زمینه را تحمل می کنند. اما این عناوین رابطه را ایمن نمی کنند و معایب فراوان آن را به حداقل می رسانند.

از نوجوانان و مدیریت والدین آگاهی کسب می کند

در مرحله اول والدین باید بتوانند در این سن راهنمایی و همراه خوبی برای فرزند خود داشته باشند. نوجوانی دوران پریشانی جسمی و روحی بزرگی است. تغییراتی که در این دوران در نوجوان ایجاد می شود بر رفتار او تأثیر می گذارد. بزرگسالی حس کنجکاوی خود و جنس مخالف را افزایش می دهد. از سوی دیگر از نظر روانی به دنبال هویت است. او عاشق روابط با همسالانش است و خواهان آزادی بیشتر در رای دادن در انتخاب های مختلف زندگی اش است. یکی از گرایش های نوجوانان در این سن، ارتباط با جنس مخالف است که نیاز به آگاهی، جدیت و البته مدیریت آگاهانه این ماجرا توسط والدین دارد. مهمترین توصیه من به والدین این است که با نوجوان خود در این مورد صحبت کنند. او باید بتواند به روابطی که با استانداردهای او مطابقت ندارد نه بگوید، که باعث شرمساری یا بی ارزش کردن او نمی شود.

دوست اجتماعی پر از تضاد است

همانطور که گفته شد، جبهه اجتماعی موضوعی است که باعث می شود افراد کمتر احساس مسئولیت کنند و هر دو طرف به اشتباه متوجه شوند که می توانند با توجه و مراقبت کمتری در یک رابطه باقی بمانند. تضاد این شکل با مشکلاتی که گاهی برای افراد پیش می آید در دانستن یک سری قوانین است. هر دو طرف همیشه نظرات یکسانی در مورد قوانین موجود ندارند و خود را موظف به اطاعت از آنها نمی دانند. به عنوان مثال، این قاعده که هیچ تمایل جنسی در چارچوب دوستی های اجتماعی قرار نمی گیرد، ممکن است برای یک طرف کاملاً واضح باشد و برای طرف دیگر نه. بنابراین چنین شخصی برای شرایطی که ممکن است این قانون نقض شود آمادگی کافی را ندارد که در این صورت ممکن است ضربات شدید و شدیدی را متحمل شود.

مرزهای غیر قابل کنترل

روابط دختر و پسر باید مرزها و محدودیت هایی داشته باشد. حال سوال این است که اگر عنوان دوستی اجتماعی یا خواهری بر این روابط اطلاق می شد، آیا این مرزها خدشه دار نمی شد؟ معیارها در این شرایط حاکی از آن است که رابطه دختر و پسر باید به گونه ای باشد که شامل تماس عاطفی از پیش و ناآگاهانه نباشد. مقابله با این مشکل برای دختر یا پسر نوجوان غیرممکن است، بنابراین از آنجایی که نمی توان با این مرزها کنار آمد، باید از چنین انتخاب هایی اجتناب کرد.

نکته آخر

روابط با جنس مخالف، چه در قالب دوستی های معمولی، چه عاطفی و چه با هدف ازدواج، یک اتفاق محتمل در دوران نوجوانی است، بنابراین نوجوانان باید به درستی در مورد آن اطلاع رسانی و راهنمایی شوند. به دام افتادن این روابط والدین و مشاوران، زخم هایش فرو نمی ریزد.

انتهای پیام/