وصیت‌نامه غلامرضا تختی مرمت شد

شفاف گفت ، در اولین سالگرد افتتاح موزه ورزش در ماه مه 2016 ، خانواده وصیت نامه غلامرضا تاکتی را به موزه اهدا کردند. محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی خواستار تقویت و مرمت این اثر شده است. جبرئیل نوکنده ، مدیرکل موزه ملی ایران ، در موزه ورزش مورد استقبال و استقبال مسئولان قرار گرفت. بنابراین پس از برقراری ارتباط موزه با وکیل خانواده تاکتی و اقدامات حفاظتی ، به موزه ملی ایران تحویل داده شد. تقویت آزمایشگاه و کارگاه م theسسه حفظ و مرمت موزه ملی ایران.

علاوه بر این ، پس از اتمام استقرار مرمت و حفظ این وصیت نامه ، برای نمایش در قاب مناسب به نمایندگان موزه ملی ایران ، موزه ملی ورزش ، المپیک و پارالمپیک تحویل داده شد. وصیت نامه غلامرضا تاکتی اکنون یک میراث فرهنگی ، یک اثر موزه ای و اسناد ارزشمندی است که از حافظه تاریخی ورزش ایران به جا مانده است.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران ، مراسم تحویل این فعالیت ملی به موزه ورزش چهارشنبه 17 دی ماه با حضور جبرئیل نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران و سید محسن سن رئیس موزه ملی ورزش انجام شد. جایگاه رافی جهان پهلوان تاکتی در خاطرات تاریخی ورزش ایران به شرح زیر است: خوشحالم که موزه ملی ایران در جهت مرمت بنای یادبود این قهرمان بزرگ گام برداشته است. .

وی در ادامه گفت که وصیت نامه تاکتی اولین کاری است که مجدداً موزه ملی ورزش ، المپیک و پارالمپیک را تأسیس کرد. موزه ملی ایران تعامل با سایر موزه های کشور را در توسعه پروژه های مشترک موزه ای مأموریت خود می داند. خانواده تاکتی که سالها علاقه زیادی به حفظ این سند ارزشمند داشته اند ، افتخار می کنند که هم میزبان موزه ها هستند و هم این بنای ارزشمند تاریخی را به عنوان بخشی مهم از گنجینه های ایران حفظ ، حفظ و معرفی می کنند. .