وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد / فعلا در مرحله رفع خطر هستیم

آوای البرز/ خوزستان وزیر کشور گفت: متاسفانه در حادثه کلانشهر نه تنها تأخیر رخ داد، بلکه جنایت بزرگی نیز رخ داد.

احمد واحدی در گفت و گو با خبرنگاران در ستاد پاسخگویی فرماندهی عملیات در واکنش به بحران در ساختمان متروپل به خبرنگاران گفت: تاکید رئیس جمهور

به گزارش آوای البرز، وی در ادامه با بیان اینکه جنایتی در کلانشهر رخ داده است، بیان کرد: کسانی که برای کسب درآمد بیشتر با جان مردم بازی می کنند هرگز بخشیده نمی شوند، باید عبرت بگیرند.

وزیر کشور گفت: حتما باید موارد دیگر را در این حوزه و شهرستان بررسی کنیم، دستور قبلا صادر شده و شکایات موجود باید بررسی شود.

وی گفت: متأسفانه در مورد کلانشهر نه تنها تعلل، بلکه جرم بزرگی رخ داده است که باید به آن رسیدگی شود. من فکر می کنم قوه قضائیه باید با مجرمان و کسانی که مورد غفلت قرار می گیرند برخورد سختی داشته باشد. مردم باید مطمئن باشند که قوه قضاییه در برابر عاملان این فاجعه تلخ موضع محکمی اتخاذ خواهد کرد.

واحدی گفت: بحث اول ما آواربرداری است و بحث دوم کاهش خطرات است که در حال حاضر در این مرحله هستیم و مراحل بعدی بر اساس مطالعات کارشناسی و کارشناسی است. به هر حال ما الان در خطر هستیم.

وی در خصوص روند آواربرداری از این کلانشهر گفت: همچنان در حال دسترسی به تجهیزات جدید و سنگین تری در شهر هستیم و کارگاه بزرگی را در اینجا برای پاسخگویی به عزیزان منطقه راه اندازی کرده ایم. تمامی استان ها و شرکت های فعال در استان خوزستان شرکت کردند. تمامی دستگاه ها و نهادهای درگیر در بحران از جمله هلال احمر، مدیریت بحران کشور، اورژانس، قرارگاه خاتم، سپاه، آتش نشانی، نیروی انتظامی و شرکت پالایش نفت به صورت فعال و هماهنگ در حال فعالیت هستند.

وزیر کشور گفت: از محبت همه مردم آبادان تشکر می کنم و از آنها می خواهم به صحنه نزدیک نشوند.

انتهای پیام/