وجود ۱۰۰ هکتار بافت تاریخی در خرم‌آباد / نارضایتی از عدم تخصیص اعتبار کشوری

به گزارش لرستان آوای البرز، مجید دراکوند با اشاره به اهتمام ویژه شهردار خرم آباد و مدیران شهرداری در قالب اعتبارات اندک شهرداری در این حوزه، آن هم پس از مدت ها در شورای ششم شهر خرم آباد، اظهار داشت: در این راستا با حضور در شورای ششم شهر خرم آباد تلاش می شود. وی گفت: مشغول مرمت 6 هکتار بافت تاریخی است. خرم آباد، ما در محله پایلوت باباطاهر خرم آباد هستیم و واقعاً در این راه با هزار و یک مشکل و مانع مواجه هستیم.

وی افزود: شهرستان خرم آباد به تنهایی بیش از 100 هکتار بافت تاریخی ارزشمند دارد که به راحتی می تواند سرنوشت توسعه شهر را تغییر دهد.

دراکوند ادامه داد: شهرداری این کار را آغاز کرده است، حدود 8 هزار متر دیوارسازی و 5 هزار متر کف سازی و ایمن سازی در منطقه بابا طاهر انجام می شود.

اما اگر این محله باباطاهر با مساحتی در حدود 6 هکتار در یکی از توسعه یافته ترین شهرهای کشور بود، مطمئن باشید همه برای معرفی و استفاده از پتانسیل آن تلاش می کردند. درست مثل بافت تاریخی یزد دیروز معاون رئیس جمهور برای اصلاح و توسعه زیرساخت ها وعده 700 میلیارد تومانی داد.

رئیس مرکز تحقیقات شورتی شهر خرم آباد با مقایسه این عدد می گویم کل بودجه شهرداری خرم آباد با بیش از 1000 مسئول در سال 1401 بالغ بر 709 میلیارد تومان و تنها یک کمک دولت برای یک پروژه است. برابر این عدد در یزد است.وی گفت: توسعه بدون حضور همه مردم، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد و مدیران امکان پذیر نیست، بنابراین بافت تاریخی خرم آباد می تواند توسعه شهر را چندین درجه ارتقا دهد. اقتصاد شهر را متحول کنید.

عضو شورای شهر خرم آباد در پایان گفت: ما تاریخ و مصادیق آن را برای ارائه داریم، به آن ایمان داشته باشیم و به یکدیگر ایمان داشته باشیم.

46