واگذاری ساختمان‌های خالی دانشگاه جامع علمی کاربردی به دانشگاه فرهنگیان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش از افزایش 45 درصدی فضای ورزش درون مدرسه ای خبر داد.

به گزارش آوای البرز، مصطفی بابایی در جلسه شورای معاونت اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه دانش آموزان نزدیک به سه سال است که از آموزش حضوری و هیجان با همسالان خود دور بوده اند، اظهار کرد: در این میان دانش آموزان از آموزش های حضوری و هیجانی با همسالان خود دور بودند. بیان کرد: دوران تحصیل در مدرسه یکی از مهم ترین دوران تحصیل است، سخت ترین دوران زندگی هر دانش آموزی است، در این دوران باید شرایطی را فراهم کنیم که دانش آموزان بتوانند انرژی خود را در فضای شادی و نشاط آزاد کنند. مدرسه همراه با مهارت های یادگیری و تمرین.

وی افزود: ارتباط و تعامل خلاق، موثر و صمیمانه معلمان و مربیان مدارس با دانش آموزان در انجام این مهم بسیار موثر است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش بر تداوم آموزش های حضوری و پیگیری دقیق این موضوع تاکید کرد.

بابایی بابیان اینکه در طول 43 سال انقلاب اسلامی در مجموع 5 هزار و 355 سالن ورزشی درون مدرسه ای ساخته شده است، گفت: این رقم در 9 ماه گذشته در دولت مردمی 45 درصد افزایش داشته و یک هزار و 170 سالن ورزشی به فضاهای ورزشی درون مدرسه ای اضافه شده است. تا پایان سال این تعداد به 2100 فضای ورزشی خواهد رسید.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در ادامه گفت: خدمت در نظام آموزش و پرورش فرصت بسیار ارزشمندی است که باید خدا را شاکر باشیم. اما فرصت ها زودگذر هستند، بنابراین تلاش مضاعف و مفید در طول خدمات موثر و کارآمد مهم است.

بابایی با تاکید بر لزوم تعهد و مسئولیت پذیری در انجام وظایف محوله خاطرنشان کرد: مشارکت و مشارکت در انجام فعالیت ها و دستیابی به اهداف؛ تأخیر و کوتاهی در انجام کارها مانع از پیشرفت نظام آموزشی می شود پس با طرح ها و پروژه ها پیش برویم.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور در ستاد نظارت وزارت آموزش و پرورش گفت: بنا به دستور آیت الله رئیسی مقرر شد ساختمان های خالی که پیش از این در دانشگاه جامع علمی کاربردی بود واگذار شود. در اسرع وقت به دانشگاه فرهنگیان

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی افزود: دیگر خبرهای خوش دریافتی از سوی رئیس جمهور برای آموزش و پرورش؛ ایجاد خوابگاه برای دانشجویان متاهل.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بابایی درباره آغاز طرح توزیع شیر رایگان در مناطق کم ارتفاع استان همدان گفت: پس از سال ها توقف توزیع شیر رایگان به دانش آموزان، با کمک دولت، پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش و حمایت سایر نهادها اعتبار خوبی برای تغذیه دانش‌آموزان پذیرفته است، در سال تحصیلی جاری دانش‌آموزان روستایی، عشایری، مرزی و حاشیه شهرها مشمول خواهند شد. این طرح

انتهای پیام/