واکسیناسیون مددجویان و کادر درمان مراکز ماده ۱۶ آغاز شد

مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درمان و پشتیبانی اجتماعی گفت: ماده 16 واکسیناسیون را برای مراجعین و کادر پزشکی در مراکز آغاز کرد.

به گزارش آوای البرز ، دکتر رضا تویسرکان منش گفت: اعتیاد به مواد مخدر به دلیل مصرف مواد مخدر ، شرایط نامناسب زندگی ، سوء تغذیه و سرپناه تضعیف می شود.

وی افزود: مهمترین مانع در برابر ویروس کرونا سیستم ایمنی است که وقتی سیستم ایمنی ضعیف می شود ، فرد را در برابر بیماری آسیب پذیر می کند و بنابراین ، طبق پروتکل ملی واکسیناسیون ، پس از کارکنان درمان ، به نحوی بیماران پیوندی و دیالیزی ، آنها را به عنوان گروه های آسیب پذیر درمان کنید.

مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ، درمان و پشتیبانی اجتماعی اظهار داشت: “در اوایل سال جاری ، از وزارت بهداشت درخواست کردیم تا مصرف کنندگان (معتادان به مواد مخدر) که در مراکز ماده 16 به واکسن کرونا دسترسی پیدا می کنند ، در اولویت قرار دهند. فعالیت هایی که انجام می دهند
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر ، تویسرکان منش اظهار داشت: مصرف مواد مخدر به تدریج ریه های بیماران را ضعیف کرده و بدن را مستعد ابتلا به بیماری های عفونی مانند بیماری عروق کرونا ویروس قلب می کند.

وی افزود: بر اساس مطالعات آماری ، داروها سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند ، این سرکوب ورود ویروس به بدن را تسهیل می کند و سیستم ایمنی را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد ، به همین دلیل مراجعه کنندگان واکسیناسیون و کادر پزشکی در مراکز ماده 16 همچنان از داروهای ضد واکسیناسیون استفاده می کنند. مواد مخدر “

انتهای پیام