واکسن ایرانی بالای ۹۰ درصد مؤثر است

در برنامه تیتر امشب شبکه مقبره دکتر حمیدرسا جمشیدی اظهار داشت: در دنیا از 8 روش (پلتفرم) برای ساخت واکسن استفاده می شود که یکی از آنها استفاده از ویروس کرونا است که به دو شکل است ، یکی با غیرفعال سازی ویروس ، دیگری با استفاده از ویروس ضعیف شده و 3 ویروس غیرفعال است که ما امروز برای ساخت واکسنی شروع کردیم که از طریق تزریق آغاز شد.

دکتر. این واکسن در موش ها و به زودی در میمون ها مورد استفاده و آزمایش قرار خواهد گرفت.

دبیر کرونا گفت: “دو روش دیگر توسط موسسه پاستور برای تولید واکسن استفاده شده است که روی میمون ها آزمایش شده و نتایج خوبی به همراه داشته است.”

یکی از اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کرونا با بیان اینکه تقریباً تمام روش های استفاده شده در جهان به عنوان بستر ساخت واکسن در ایران در حال انجام است ، گفت: موسسه رازی واکسیناسیون واکسن های انسانی را از یک ماه دیگر آغاز می کند.

وی گفت: به هر حال با تمرکز بر تولید واکسن کرونا ، خواه به نتیجه برسیم یا نرسیم ، پایگاه علمی کشور بهبود می یابد و این تهدید تاج فرصت های جدیدی را برای کشور ایجاد کرده است.

جمشیدی ، ما منتظر نتایج واکسن هستیم ، وی گفت: مرحله اول با تکرار دوز واکسن بعد از 14 روز پایان می یابد ، پس از حدود 60 روز منتظر می مانیم تا نتایج مشخص شود ، در این مدت فرد واکسینه شده معاینه ، آزمایش و تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرد. چک کردن.

“واکسن ما 100٪ ایرانی است ، از صفر تا 100 است. ما بعضی اوقات فراموش می کنیم که اصول تولید واکسن در کشور چیست. بزرگانی مثل مرحوم میرزا شمسی وجود داشتند. امروز میرزا شمسی جوان بسیار باهوشی است. آنها همه وقت کار می کنند. امروز ما دیفتری ، کزاز ، هپاتیت و هپاتیت داریم. واکسن ها توسط خودشان ساخته و مصرف می شوند.

وی گفت: ما اصول اولیه ساخت واکسن را داریم ، بنابراین باید عملکرد بهتری داشته باشیم و همچنان به جایی که باید برویم برویم.

دبیر ستاد مرکزی کرونا گفت: “ما در حال انجام کارهای علمی هستیم و آزمایشات و دردسرهایی نیز در این زمینه وجود دارد.” ما انتظار داریم نتایج حاصل از حیوانات از طریق انسان در دسترس باشد.

جمشیدی گفت: تولید واکسن گاهی 10 سال طول می کشد اما به دلیل اضطرار دنیا این راه کوتاه شده و تجربه خوبی برای همه است.

وی درباره تولید گسترده واکسن و راه اندازی واکسیناسیون گفت: “تاریخ دقیق را نمی توان پیش بینی کرد ، اما انتظار داریم طی شش تا هفت ماه آینده به مرکز تولید نیمه صنعتی برسد.”

دبیر ستاد مرکزی کرونا گفت: “ما علاوه بر ساخت واکسن ، در مورد راه اندازی خط تولید نیز بحث کرده ایم. ما یک خط تولید نیمه صنعتی برای تولید 1.5 میلیون دوز داریم ، اما باید منتظر نتایج آزمایش واکسن باشیم.”

در مورد تغییر ویروس و تأثیر واکسن ، دکتر جمشیدی گفت: به نظر می رسد کل ویروس کرونا واکسنی درست می کند که در برابر جهش ویروس ، یعنی همان واکسنی که ما ساخته ایم ، بهترین عملکرد را دارد.