«والیبال روی میز» ایده‌ای از جوان مخترع، ورزشی کاملاً ایرانی

علاوه بر والیبال، پینگ پنگ هم بازی می کنم. بنابراین سعی کردم تغییری در دنیای ورزش ایجاد کنم و با ترکیب والیبال و پینگ پنگ میز پینگ پنگ را تغییر دادم.

وی افزود: در واقع در والیبال روی میز یا والیبال فرزادی از پینگ پنگ و والیبال توپ استفاده می کردم اما در هیچ منطقه ای استفاده نشد. این تور ورزشی هم اندازه تور اصلی والیبال است که من حجمش را کم کردم و آوردم روی میز. سپس یک سطح شیبدار در دو طرف میز طراحی کردم که طول آن 3 متر و 60 سانتی متر و عرض آن 158 سانتی متر بود. بازی قوانین خاص خود را برای شروع دارد. سطح شیبدار 3 متر و 60 سانتی متر; اگر نصفش کنیم؛ یک طرف 180 سانتی متر و از طرف دیگر 80 سانتی متر است.

مخترع والیبال روی میز این ایده را مطرح کرد: بازیکن به صورت چرخشی توپ را پرتاب می کند و برای شروع بازی باید به ناحیه شیبدار یا سرویس ضربه بزند. هنگام زدن این ضربه، توپ با زاویه به زمین حریف می رود. بازیکن حریف می تواند با زدن توپ در زمین خود و پاسخ به تیم مقابل ضربه را تکرار کند. این روند تا زمانی تکرار می شود که یک نفر از تیم مقابل امتیاز بگیرد.

شرکت کننده در این رویداد عصر امید در پاسخ به این سوال که آیا اختراع نمونه داخلی دارد یا خیر؟ وی تصریح کرد: هیچ شباهت درونی با این یافته وجود ندارد. در هیچ کجای دنیا چنین قوانین و طرح هایی برای والیبال روی میز وجود ندارد.

او درباره نحوه ورودش به این نمایشگاه گفت: ایده ای داشتیم و از طریق دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد جوان به این نمایشگاه رسیدیم. محمد منصوری بازیکن سابق تیم ملی والیبال هم اکنون مربی تیم جوانان ایران است و پس از مشورت با ما تصمیم گرفتیم این طرح را در نمایشگاه های بین المللی یا داخلی ارائه دهیم. بنابراین از طریق دانشگاه آزاد معرفی شدیم و پروژه خود را انتخاب کردیم و برای جذب سرمایه گذار در نمایشگاه ازهر امید ارائه کردیم و از وزیر ورزش خواستیم از ما حمایت کند. بی نظیرترین ورزش ایرانی در جهان است.

انتهای پیام/4057/4062/