هوش مصنوعی اپل به وبسایت‌های خبری نفوذ می‌کند

هوش مصنوعی اپل به وبسایت‌های خبری نفوذ می‌کند

شرکت اپل با وبسایت‌های خبری یک قرارداد چند‌ساله‌ منعقد کرده که براساس آن با دسترسی به آرشیو اخبار، مدل هوش مصنوعی خود را در این زمینه قدرتمند کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد که اپل در هفته‌های اخیر مذاکراتی را با سازمان‌های خبری بزرگ آغاز کرده است و به دنبال مجوز برای استفاده از مطالب آن‌ها در توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی مولد این شرکت است.

براساس این گزارش که به نقل از افراد مطلع نقل شده، شرکت سازنده گوشی‌های آیفون قرارداد‌های چند ساله‌ای به ارزش حداقل پنجاه میلیون دلار برای مجوز آرشیو مقالات خبری منعقد کرده است.

سازمان‌های خبری که اپل با آن‌ها ارتباط گرفته شامل ان‌بی‌سی نیوز و چند وب سایت خبری دیگر می‌شود.

این شرکت قصد دارد تا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی و الگوریتم‌های پیشرفته، در تجربه خوانندگان خبر‌ها بهبود ایجاد کند؛ این همکاری باعث می‌شود که اپل بتواند به طور دقیق‌تر اخبار مرتبط با سلیقه و علاقه‌های فردی خواننده‌ها را فیلتر کند و به آن‌ها در به دست آوردن اخباری که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند، کمک کند. 

فناوری‌های بزرگ به شدت برای ادغام هوش مصنوعی مولد سرمایه گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر، اپل از این فناوری برای بهبود عملکرد‌های اولیه در گجت‌های جدید خود استفاده کرده است.

اپل همچنین رایانه‌های مک‌بوک پرو و آی‌مک جدید و سه تراشه جدید را به این منظور در ماه اکتبر معرفی و تأکید کرد که این تراشه‌ها می‌توانند توسط محققان هوش مصنوعی استفاده شوند، چرا که چت‌بات‌ها اغلب محدود به مقدار داده‌هایی هستند که می‌توانند در حافظه رایانه نگهداری شوند.

این تلاش اپل در راستای بهبود رقابت در بازار جدید خبررسانی و بیانگر تمرکز بیشتر روی محتوا و تجربه کاربر است.

شرکت اپل به درخواست خبرگزاری رویترز برای ارائه اطلاعات بیشتر پاسخ نداده است.

با گسترش هوش مصنوعی، شرکت مایکروسافت چندی پیش خبری مبنی بر اخراج کردن خبرنگاران و اعضای تیم تحریریه که در بخش اخبار این شرکت مشغول به کار بوده‌اند منتشر کرد.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.