هوای اصفهان پاک شد/کاهش محسوس دما از امشب

محمدرضا رفیع کارشناس هواشناسی در گفتگو با آوای البرز اظهار داشت: دمای هوای اصفهان شب گذشته در گرمترین ساعات به 10 درجه سانتیگراد و در سردترین ساعات به 8 درجه سانتیگراد رسید. در این مدت خورابیابانک با 17 درجه سانتیگراد و بویین میاندش یک درجه سانتیگراد سردترین شهر اصفهان بودند. دمای فعلی اصفهان ۱۱ درجه سانتیگراد و ۹ درجه گرم است.

کارشناس هواشناسی گفت: سامانه بارشی از مناطق غربی، جنوبی و مرکزی استان آغاز شد که پادنا 26 میلی متر، خوانسار 17 میلی متر و سمیرم 13 میلی متر دریافت کردند. این شرایط به ویژه در مناطق جنوبی استان اصفهان تا اواخر وقت امشب ادامه دارد. وزش باد شدید به ویژه در نواحی شرقی استان پیش بینی می شود.

وی افزود: الف.مشب شاهد کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه ای در اکثر نقاط استان اصفهان است، بنابراین برای وزش باد شدید باید تمهیداتی اندیشیده شود.

رفیعی با اشاره به بارش پراکنده باران در شهر اصفهان تصریح کرد: دمای هوای اصفهان در گرم ترین ساعات. 10 درجه سانتیگراد و سردترین ساعات 3 رسیدن به درجه سانتیگراد. چوروبیابانک با دما 36 گرم ترین نقطه در بوئنوس آیرس است منفی 5 سی سردترین شهر استان اصفهان است.

48