هواشناسی ۲۶ آنلاین ۱۴۰۲/ بارش‌ها در ایران ادامه دارد

آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان در گفتگو با آوای البرز درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۶ آنلاین) در سواحل غربی دریای خزر، مناطقی از آذربایجان شرق، آذربایجان غربی، اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: پنجشنبه (۲۷ آنلاین) در مناطقی از استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید مورد انتظار است. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا این وضعیت جمعه (۲۸ آنلاین) در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و جنوب شرق، شنبه (۲۹ آنلاین) در جنوب شرق و یکشنبه (۳۰ آنلاین) در شرق و جنوب شرق و ارتفاعات البرز پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان در ادامه گفت: دریای خزر از بعد از ظهر پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ آنلاین) صاف در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲۸ آنلاین) صاف تا نیمه ابری، وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ آنلاین) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز همدان با دمای ۴ و فردا شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

همچنین نقشه‌های همدیدی سازمان هواشناسی از تداوم ناپایداری‌ها در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر خبر می‌دهد. امروز همچنین بارش‌ها در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به صورت رگبار پراکنده خواهد بود.

هواشناسی پیش بینی کرده است که روز پنجشنبه در مناطقی از دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور، شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر هم بارش خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، امروز به دلیل کاهش دما، احتمال بارش برف در ارتفاعات شمال غرب کشور وجود دارد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی در روز جمعه بارش‌ها به مناطق بیشتری از نوار ساحلی کشور گسترش می‌یاید و مناطقی از جنوب غرب و جنوب شرق کشور نیز بارش خواهند داشت.

امروز همچنین به دلیل افزایش سرعت باد، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در دریای خزر خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به اختلال در تردد‌های دریایی شناور‌های سبک و فعالیت‌های تفریحی و ایجاد اختلال در فعالیت‌های فراساحل هشدار داد.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.