هنوز برای دریافت یارانه فرصت هست

هنوز زمان برای دریافت یارانه باقی مانده است

با وجود مخالفت ها، درخواست های جدید، استعلام ها و تصمیم گیری ها، متقاضیان یارانه همچنان فرصت ثبت نام یا اعتراض به حذف یارانه را از طریق مکانیسم های تعیین شده دارند.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، اقدام دولت برای تغییر یارانه نقدی بیش از دو ماه پیش است. از این رو اولین پرداخت یارانه از 29 اردیبهشت ماه با مبلغ جدید آغاز شد یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و کمک معیشت 55 تا 205 هزار تومانی که قبلا واریز شده بود پایان یافت. از جمله احکام جدید، یارانه 78 میلیون نفر بر اساس 9 دهک در دستور کار قرار گرفت. بنابراین برای سه دهک اول 400 هزار تومان و برای شش دهک بعدی به ازای هر نفر 300 هزار تومان در نظر گرفته شد و حدود شش میلیون نفر از دریافت یارانه موسوم به دهک دهم معاف شدند.

با توجه به حذف شش میلیون و اعتراض به اعشاری، سیستم hemayat.mcls.gov.ir وزارت رفاه آن را به این شکل معرفی کرده است که تنها افرادی که تا اردیبهشت امسال یارانه دریافت کرده‌اند اما در شرایط جدید حذف شده‌اند می‌توانند اعتراض و درخواست بررسی کنند. در ادامه یارانه 300 هزار تومانی مشروط و غیرقابل برگشت به حساب تمامی ثبت کنندگان اعتراض واریز شد تا درخواست ها بررسی شود.

با این حال در 20 جولای، تحقیقات انجام شد به کسانی که معترض بودند و جزو اعشار 1 تا 9 بودند یارانه دریافت کردند و ملزم به پرداخت دو یارانه معوق اردیبهشت و خرداد شدند.

با این حال، این به معنای پایان زمان ثبت اعتراض به پرداخت نیست و افرادی که یارانه آنها در اردیبهشت ماه قطع شده است، همچنان می توانند درخواست تجدید نظر برای بررسی را ثبت کنند.

در عین حال بر اساس قانون بودجه امسال از اواخر اردیبهشت ماه ثبت نام یارانه بگیران آغاز شد و تمامی افرادی که به هر دلیلی یارانه نگرفتند می توانستند درخواست خود را ثبت کنند. بررسی وضعیت این افراد، تعیین تکلیف ثبت نام کنندگان و تصمیم گیری برای اعطای یارانه تیرماه و دو یارانه معوق در اردیبهشت و خرداد به دهک های اول تا نهم در دستور کار قرار گرفت. پرداخت انجام خواهد شد و احتمالا در روزهای آینده انجام خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که ثبت نام از افرادی که هنوز یارانه نقدی دریافت نکرده اند و یا افرادی که به تازگی متقاضی دریافت یارانه هستند همچنان ادامه دارد. این افراد می توانند به سامانه مراجعه کنند my.gov.ir ثبت نام.

ثبت نام نیازمند شماره تلفن همراه، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره حساب بانکی سرپرست خانوار متقاضی جدید یا بازماندگان یارانه به نام سرپرست خانوار است.

مردم می توانند با شماره تلفن همراه خود کد دستوری #4*43857*4*43857 را برای اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوارها شماره گیری کنند.

انتهای پیام/