همپیمانان قدس-۱۰؛ سیف القدس نظریه آمریکایی فلسطین جدید را ساقط کرد

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز می گوید که نسخه ویژه برنامه القدس متفقین القاعده به مناسبت پانزدهمین سالگرد مقاومت لبنان در دهه 1930 ادامه دارد. جنگ روز 2006.

در جریان این رویداد ، المیادین به جنبش فلسطینیان مقیم فلسطین اشغالی و پیروزی آنها در جنگ اخیر با مردم کرانه باختری ، از جمله تهران ، بیروت ، صنعا ، بغداد و دمشق پرداخت.

ملیتا ، جنوب لبنان ؛ هماهنگی رام الله با اسرائیل مزدورانه است

انور یاسین ، مستقل لبنانی ، گفت: “دولت فلسطین کشوری با ریشه و زندگی است … طی دهه های گذشته این کشور ده ها مشاوره و پروژه گوگی را گذرانده است که ثابت شده ارزش زندگی را دارد.” تمام برنامه های اسرائیل در طولانی مدت به شکست انجامید و شهرهایی که فکر می کردند هویت عربی آنها کاملاً از بین رفته است ، در جنگ اخیر فهمیدند که چنین نیست. رژیم صهیونیستی تبلیغ کرد که مردم فلسطین لیاقت زندگی ندارند ، اما خود رژیم پایان داشت. دلیل این امر این است که وقتی این رژیم نتواند هویت مردم فلسطین را برای دهه ها پاک کند ، در ساختار خود شکست خواهد خورد ، در حالی که از تمام امکانات امپریالیسم چه در داخل و چه در سطح بین المللی بهره برداری می کند. در جنگ اخیر ، مردم فلسطین هویت خود را تثبیت کردند. جنگ اخیر این نظریه را ثابت کرده است که بزرگسالان فلسطینی در حال پیر شدن ، مردن و مرگ هستند [آرمان فلسطین را] آنها فراموش می کنند ، شکست خورد.

یاسین گفت امروز مردم فلسطین ثابت کرده اند که چیزی به نام “اسرائیل” وجود ندارد. این همان چیزی است که سلطه رسانه ای آنها در ذهن ما ریخته است. برعکس ، این یک کشور صهیونیستی است که فلسطین را اشغال کرده است. از طرف دیگر ، دشمن صهیونیستی همیشه سعی در تقسیم فلسطینیان داشته است ، اما جنگ اخیر اورشلیم توانست همه فلسطینیان را متحد کند. بنابراین ، هر کسی که با رژیم صهیونیستی هماهنگ شود ، مزدور است. آنچه PA در Ramallah انجام می دهد. در این حالت ، اکنون دیدگاه همه فلسطینیان این است که هر کسی که هماهنگی های امنیتی با اسرائیل را کنار نگذارد ، مزدور است. مسئله برخلاف حماس یا رژیم صهیونیستی دیگر جنگ بین مردم فلسطین و رژیم صهیونیستی نیست.

غزه ایدئولوژی جدید فلسطین برانداز شد

شاربیل غریب ، کارشناس سیاسی فلسطین در این برنامه گفت: “با جنگ اخیر ، ما متوجه شدیم که با سناریوی جدیدی روبرو هستیم که ممکن است رژیم صهیونیستی را غافلگیر کند.” یکی از راهبردهای رژیم صهیونیستی تقسیم فلسطین و اجرای برنامه هایی در سایه اختلافات است. اما امروز یک اتحاد بی سابقه روی زمین افتاده است … اسرائیل سالهاست که تلاش می کند به صهیونیست ها بگوید فلسطینی های ساکن مناطق 1948 عرب اسرائیلی هستند ، اما در جنگ اخیر مشخص شد که آنها با تحریک خود . فلسطینی هستند

الغریب گفت: وقتی روش های ابتکاری غزه برای مبارزه با رژیم صهیونیستی به کرانه باختری منتقل شد ، ایده فلسطین جدیدی که دشمن به آن وابسته بود ، لغو شد. بانک غرب. این تئوری که ژنرال آمریکایی کیت دیتون سالها قبل از اینکه فلسطینی ها خودشان از امنیت اسرائیل حمایت کنند ، کار می کرد. [آرمان] خود ، از جمله مقدسین و مقدسین خود را فراموش کنید. امروز این نظریه به نفع ملت فلسطین نیست.

همه از وضعیت کرانه باختری باخبر هستند [در مقایسه با غزه] این پیچیده تر است. بسیاری از امور روزمره فلسطینیان کرانه باختری توسط شهرک ها و خانه های صهیونیست نفوذ کرده است. این سازمان شبانه روز با مهاجمین در هماهنگی امنیتی است. بنابراین ، تمرکز بر اقدامات فردی استراتژی مقاومت در برابر تحقق حقوق فلسطین است. متجاوزان می دانستند که وقوع خیزش های مردمی در کرانه باختری یک خطر جدی و استراتژیک است زیرا مرکز جنگ کرانه باختری است.

دمشق؛ کسانی که در برابر سوریه می ایستند مانند کسانی هستند که در برابر فلسطین ایستاده اند

خالد العبود عضو این عضو گفت: “مردم سوریه تمایل به ارتباط با جنگ ده سال گذشته را دارند ، به خصوص که برخی سعی در نشان دادن آن به عنوان یک انقلاب و انتفاضه علیه رژیم سوریه دارند.” پارلمان سوریه درباره مقاومت سوریه و فلسطین. همه سوری های دیگر متقاعد شده اند که آنچه برای سوریه اتفاق افتاده است برای مردم فلسطین اتفاق افتاده است. این برای سوری ها نکته مهمی است. در اینجا ، سوری ها فهمیدند کسانی که مخالف سوریه بودند کسانی بودند که مخالف فلسطین بودند. جنگ گمراه کننده علیه سوری ها همان جنگ گمراه کننده ای است که علیه فلسطینی ها در فلسطین اشغالی رخ داده است. بنابراین می توان گفت که ما در یک جنگ متحد هستیم … مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی 1948 شگفت انگیز هستند. این تنها کشوری است که نتوانسته است چنین اشغالگری را بر آن تحمیل کند ، هویت ملی خود را حفظ کند و خود را در سطح عرب و اسلامی حفظ کند.

بغداد شکست ایالات متحده می تواند آغاز شکست اسرائیل باشد

محمد محی ، سخنگوی گروه مقاومت حزب الله قطب در عراق گفت: “تنها چیز در جهان القدس است.” اسلام و عربستان را متحد می کند. جنگ ، جنگ آگاهی است. بسیاری از سازمانهای آمریکایی صهیونیستی سعی در ارائه مسئله فلسطین فقط به عنوان بخشی داخلی از فلسطین دارند ، به عنوان مثال آنچه که من با عراقی بودن باید انجام دهم ، در حالی که مردم عراق هرگونه مصالحه با صهیونیستها را رد و رد می کنند. در دهه های گذشته حکومت کنید.

محی در پاسخ به سوالی درباره جنگ سیف القدس و چشم انداز مردم عراق در کمک به قدس برای کمک به مردم از مناطق مختلف فلسطین ، گفت: “این تحریک شبیه به تحریک عراق است. شما از معادله مبارزه فلسطین هستید . دشمن اسرائیل می خواست مردم فلسطین را که در 48 کشور زندگی می کنند ، از معادله جنگ دور نگه دارد … امروز هر چقدر هم که به مردم فلسطین فشار وارد شود ، آنها نمی توانند هویت خود را کنار بگذارند. امروز حتی فلسطینی ها معادله دو کشور را رد می کنند. امروز ، فلسطینی ها خواستار آزادسازی سرزمین خود از شمال به جنوب و از دریا تا نهر هستند. بنابراین ، تنها راه برای بازگرداندن عزت فلسطینیان ساکن 48 کشور ، ایجاد کشور فلسطین است.

محی گفت: شکست عراق در عراق و منطقه آغاز شکست رژیم صهیونیستی خواهد بود. این رژیم بدون حمایت و حمایت ایالات متحده نمی تواند دوام بیاورد.

؛ یمن این اختیار را دارد که حمله ای عمیق به اسرائیل انجام دهد

از این پس ، به جای اصطلاح “محور مقاومت” ، احمد الخنا وزیر یمن در این برنامه مجدداً اظهار نظر کرد که ما باید قدس (متحد القدس) را بیشتر بدانیم و به جای پوسیدگی ، متحدان را به یک سازمان جدید تبدیل کنیم. اتحادیه عرب. چه کسی امروز در قتل عام مردم عرب دست داشته است؟ در مورد توانایی یمن در هدف قرار دادن عمیق عربستان سعودی ، باید بگویم که این برای ما افتخار است. اما در مورد اعماق اسرائیل ، ما باید این کار را به عنوان بخشی از اتحاد با بسیاری از اعضای عرب و اسلامی انجام دهیم. ما بدون هماهنگی با متفقین نمی توانیم چنین تصمیمی بگیریم ، اما در هفت سال مقاومت در برابر تجاوز ، ثابت کردیم که اسرائیل توانایی هدف گیری عمیق را دارد. بیت المقدس آغاز کار علیه رژیم صهیونیستی است.

الکوانا همچنین در مورد قیام در سرزمینهای اشغالی فلسطین صحبت کرد و گفت که دشمنان اسرائیل طی چند سال گذشته سعی در خنثی کردن مردم فلسطین داشتند ، اما جنگ اخیر قدس مقاومت کرده و به جهان اسلام یادآوری کرده است که قدس نبود که باید به جای خود برگردد … امروز مقاومت با مقاومت سال 48 متفاوت است.

تونس شکست اخیر اسرائیل بیش از هر زمان دیگری است ، زیرا ایدئولوژیک است

محسن النباتی سخنگوی حزب التیار الشعبی گفت: “من فکر می کنم مردم فلسطینیان اشغالی راه درست را نشان داده اند.” در جنگ اخیر ، آنها ثابت کردند که عرب بودن و هویت آنها از اصالت بیشتری برخوردار است … شکست اسرائیل از فلسطینیان در سال 1948 بیش از هر شکست نظامی یا سیاسی بود. شکست نظامی یا سیاسی را می توان جبران کرد ، اما در سرزمین 48 شکست ایدئولوژیک. بنابراین ، مفهومی که این قاعده بر آن استوار است ، یک کشور بدون زمین و یک کشور بدون زمین است. این همان داستانی است که صهیونیست ها برای جهانیان تکرار کردند. فلسطینی ها در سال 1948 این اعتقاد را رد کردند و آخرین میخ را در تابوت این رژیم بستند ، که در واقع یک ضربه ایدئولوژیک بود. رهبران رژیم صهیونیستی وقتی مردم در اللد ، النصره و سایر شهرها دهه ها بعد به خیابان ها آمدند و خواستار آزادی کامل سرزمین شدند ، متعجب شدند.

تهران؛ چهره منطقه پس از اتحاد فلسطینیان تغییر خواهد کرد

امیر موسوی ، سیاستمدار محلی و دیپلمات پیشین ، گفت که رژیم صهیونیستی متعجب شده است که دهه ها بعد چگونه جوانان به خیابان ها ریخته اند و می خواهند در عقاید سازش ناپذیر خود ذوب شوند. رهبران رژیم صهیونیستی در اثر عادی شدن دو یا سه کشور عربی ، که فکر می کردند فلسطینی ها را به وجود آورد ، مست بودند ، اما قیام اخیر در سیف القدس رهبران تل آویو را متعجب کرد.

موسوی گفت: خیزشهای اخیر در اورشلیم و کرانه باختری صدای مقاومت در ایران و منطقه را بلند کرده و دستیاران فلسطینی را از روحیه خود درآورده است. همه دولت های آمریکایی به برخی کشورهای عربی منطقه خیانت و مصالحه کرده اند ، اما ایران و متحدانش قدس (متحدان القدس) را به عنوان محور مقاومت در نظر گرفته اند.

موسوی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت كه تجربه نشان داده است كه هماهنگی بین اعضای مقاومت و ملتهای مقاومت در منطقه بهترین تأثیر را داشته است … وقتی مردم جهان دیدند كه ملت فلسطین متحد است ، آنها حمایت و دلسوزی بیشتری کردند … شکست خوردند. تشکیلات خودگردان فلسطین سعی کرده است از طریق هماهنگی امنیتی با اسرائیل ، کرانه باختری را کنترل کند اما به لطف وحدت مردم ، همه این تلاش ها اکنون به شکست انجامیده است. در سال 1948 ، غزه با كمك القدس و خاك شورش كرد و قدس را در كرانه باختري ترك كرد. این روح تازه ای در قدس است و فکر می کنم با این تغییر منطقه تغییر کند.

انتهای پیام / ص