هلال احمر از روسیه بالگرد می‌خرد

تفاهم نامه ای برای خرید بالگردهای امدادی بین جمعیت هلال احمر و یک شرکت روسی امضا شد.

به گزارش آوای البرز ، کریم همتی ، رئیس جمعیت هلال احمر ، ظهر امروز در یک مراسم که در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد ، گفت: “جمعیت هلال احمر به دلیل توانایی و کارآیی فعالانه درگیر رویدادهای داخلی و بین المللی است. در سال 1999 یک انفجار در بیروت و یک زمین لرزه در سیساک رخ داد که دو رکورد امداد برای مردم ایجاد کرد.

وی در مورد بمب گذاری در بیروت گفت: “در این مورد ، جمعیت هلال احمر ظرف 24 ساعت رسید و ظرف یک ساعت از زلزله ژیزک ، خدا را شکر توانستیم به مصدومین کمک کنیم. “

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: “ما مطابق با مفاد منشور بین المللی و میثاق بین المللی و آموزه های اسلام به همه مردم در سراسر جهان ، بدون در نظر گرفتن مذهب ، عقیده و قومیت خدمات ارائه می دهیم. ما خدا را شکر می کنیم نام خوب جمعیت هلال احمر از بدو تاسیس تاکنون. “

همتی می گوید هلال احمر ایران سازمانی بشردوستانه و یکی از پنج کشور برتر جهان است که در حال حاضر بیش از 20 میلیون جوان و داوطلب به شیوه های مختلف نجیبانه و داوطلبانه همکاری می کنند.

وی با اشاره به تفاهم نامه (MoU) برای خرید هلی کوپترهای امداد و نجات با شرکت هلیکوپتر راشا گفت: “به روز رسانی و ارتقا of کشتی امداد از اولویت های جمعیت هلال احمر است. هلال جمعیت اضافه خواهد شد.

در این نشست ، باگینسکی ، مدیرعامل شرکت هلیکوپتر راشا نیز از حضور در ایران ابراز خرسندی کرد: “مسئولیت های جمعیت هلال احمر در ایران توسط دو وزارت امور اضطراری روسیه و وزارت بهداشت انجام می شود. من می دانم که این یک مسئولیت سنگین برای مردم است.

وی درباره ویژگی های بالگردهای ساخته شده توسط شرکت هلیکوپترهای راشا گفت: بالگردهای ساخت شرکت راشا قابلیت فعالیت در آب و هوای مختلف را دارند. ما متعهد به همکاری و آموزش تکنسین های شما در آینده هستیم.

قاسم جلالی ، سفیر ایران در روسیه نیز از امضای این تفاهم نامه استقبال کرد: «خوشبختانه چند سال بعد ، جمعیت هلال احمر و به ویژه دکتر با جدیت و اهتمام ، شاهد انعقاد قرارداد خرید هلی کوپتر هستیم. “روسیه چنین خواهد بود و ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد توافق های بیشتری بین دو کشور باشیم.

انتهای پیام