هفته نوزدهم لیگ برتر| جنگ آبی و قرمزهای تهران با آبی و قرمزهای خوزستان/ چشم پرسپولیس به ساق پای بازیکنان استقلال!

هفته نوزدهم لیگ برتر| جنگ آبی و قرمزهای تهران با آبی و قرمزهای خوزستان  چشم پرسپولیس به ساق پای بازیکنان استقلال!

تیم‌های پرسپولیس و استقلال در هفته نوزدهم به مصاف همرنگ‌های خوزستانی خود می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایرا که از امروز آغاز می‌شود فردا به پایان می‌رسد و تیم‌های پرسپولیس و استقلال به دیدار فولاد و استقلال خوزستان خواهند رفت.

پرسپولیس – فولاد خوزستان

سرخپوشان پایتخت از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی با فولاد دیدار می‌کنند. شاگردان اوسمار با ۳۶ امتیاز در رده دوم جدول جای دارند و برای تداوم حضور خود در کورس قهرمانی نیاز به پیروزی دیگری دارند. پرسپولیس بعد از شکست در خانه آلومینیوم در سه بازی اخیر خود در لیگ و جام حذفی برنده بوده و روند رو به رشدی را سپری می‌کند. علی نعمتی که در بازی با ذوب‌آهن مصدوم شد در این بازی هم غایب است و عبدالکریم حسن به جای وی بازی می‌کند. گئورگی گولسیانی هم مصدوم و غایب است.

فولاد که تغییرات نسبتاً زیادی روی نیمکت خود داشته به احمد آل نعمه که در نیم فصل اول مربی بود به عنوان سرمربی اعتماد کرده و او هم در دو بازی آخر ۴ امتیاز کسب کرده است. سرخپوشان خوزستان با ۱۹ امتیاز در رده یازدهم هستند و برای آنکه حاشیه امنیت بیشتری برای خود ایجاد کنند در ورزشگاه آزادی به دنبال کسب امتیاز هستند. سینا مریدی و سینا شاه عباسی به دلیل مصدومیت نمی‌توانند فولاد را برابر پرسپولیس همراهی کنند.

دو تیم پیش از ۵۲ مرتبه مقابل هم صف‌آرایی کردند که ۲۷ بار پرسپولیس و تنها ۱۲ بار فولاد برنده شده و ۱۴ بار هم دو تیم به تساوی قناعت کردند.حالا پرسپولیسی ها چشم به ساق پای بازیکنان استقلال خوزستان دارند تا در صورت متوقف کردن استقلال تهران از فرصت استفاده کرده و با نتیجه مناسب مقابل فولاد به صدر جدول یورش ببرند.

استقلال خوزستان – استقلال

آبی‌های خوزستان ساعت ۱۹:۴۵ فردا در ورزشگاه غدیر میزبان صدرنشین لیگ برتر هستند. آنها که در دو بازی ابتدایی نیم فصل دو ۴ امتیاز گرفتند و از قعر جدول جدا شدند هفته قبل در خانه تراکتور شکست خوردند تا با ۱۲ امتیاز در رتبه چهاردهم باشند. شکستی که اعتراض زیادی به داوری آن داشتند و حتی مدیرعامل این باشگاه تهدید به کنار کشیدن تیمش از لیگ برتر کرد. صدور بیانیه‌ای در مورد لطمه‌هایی که از داوری در طول مسابقات این فصل نصیب این تیم شده باعث شد تا کمیته داوران موعود بنیادی‌فر داور الیت و بین‌المللی خود را برای قضاوت بازی فردا انتخاب کند. سیروس پورموسوی که تیمش را در نیم فصل با جذب بازیکنان داخلی و خارجی تقویت کرده به دنبال آن است تا صدرنشین لیگ را متوقف و چه بسا بازنده کند.

آبی‌های پایتخت با ۳۹ امتیاز در صدر جدول هستند و برای تثبیت این جایگاه باید در این بازی خارج از خانه برنده شوند. آنها چند روز قبل در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی در خانه مس رفسنجان نمایشی ضعیف و دور از انتظار داشتند و با قبول شکست ۲ بر صفر از گردونه رقابت‌ها خارج شدند تا حلاوت پیروزی برابر سپاهان از بین برود و زنگ خطر برای این تیم به صدا درآید. جواد نکونام که نگران از دست رفتن صدر جدول است بدون شک درس‌های خوبی را از شکست برابر محرم نویدکیا گرفته و تیمش را در این بازی خارج از خانه آماده پیروزی دیگری می‌کند تا در صورت رسیدن به ۳ امتیاز همانند دیدار رفت، صدر جدول آبی باقی بماند.

دو تیم تا به حال ۱۳ بار رودرروی یکدیگر ایستاده‌اند که در ۵ بازی آبی‌های تهران برنده شده‌اند و ۳ بار آبی‌های خوزستان به پیروزی رسیده‌اند، ۵ بازی هم با مساوی به پایان رسیده است.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.